Přejít na obsah

Airbag - svítí kontrolka


kus

Doporučené příspěvky

Hm, a mě míče svítí furt a už na ně prdim... <_<

Jak se dá vykopat ta kontrolka? Můžu to rozebrat a vyhodit tu diodu? :rolleyes:

Pokud máš O1 po faceliftu a nebo stačí nové budíky a tedy Getwey . Tak kontrolku potlačíš kodováním Getwey. 1 je automat převodovka. 2 ABS ,

4 Airbag. kodování je součet .

Ale vůbec ti to nedoporučuji . Má asi opravdu nefunkční airbag. Chce to diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Octavia 1,9TDi 2001 LaK. Prosim o radu jestli se to někomu už stalo a nebo má zkušenosti se samovolném rozsvícení kontrolek airbagu. Zajímalo by mne nechám-li závadu vymazat na VAGu jestli se tam znova ukáže a čím se to přihodilo??Vůz nebyl bouraný.

Ahoj mě se to stalo před lety hned na nové OI 2.0 MPI, v servisu prodejce vymazali chybová hlášení v ŘJ a už to nikdy nezlobilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia 1,9TDi 2001 LaK. Prosim o radu jestli se to někomu už stalo a nebo má zkušenosti se samovolném rozsvícení kontrolek airbagu. Zajímalo by mne nechám-li závadu vymazat na VAGu jestli se tam znova ukáže a čím se to přihodilo??Vůz nebyl bouraný.

KOntrolka se může rozsvíti při neodborné manipulaci -např při odpojrném airbagu zapnuto zapalování. Nebo to může být třeba závada sběracího kroužku pod volantem. Na VAGu musí být číslo závady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve VISu jsem cetl, ze se nedoporucuje provadet diagnostiku RJ airbagu u nekterych m.r. muze se stat, ze potom nebude funkcni. Jakych m.r. se to tyka?

Máš to ve VISu napsané, cca leden 00 až březen 01. Jednotky čísel 6Q0 909 605 s jakým koliv indexem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ cet jsem to tam..a zrovna se to tyka moji aibagovky, mam r.v. 2000 - listopad. Kdyz se po prvni diagnostice nic nestalo...muze se neco stat priste? Airbagovka by se v pripade poskozeni diagnostikou musela menit?

údajně existuje zařízené, které ji dokáže opravit, aby zase komunikovala ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Mám naprosto shodný problém, co Karel55. Při diagnostice se žádná závada nedetekovala. Po několika výmazech ve VAGu kontrolka zhasla. Nyní (asi po jednom týdnu) kontrolka opět svítí.

Nemáte nějaká řešení? Lze jednoznačně identifikovat závadu na sběracím kroužku tak, aby nebyl měněn pouze preventivně?

Díky za každou radu.

Kurtiz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám naprosto shodný problém, co Karel55. Při diagnostice se žádná závada nedetekovala. Po několika výmazech ve VAGu kontrolka zhasla. Nyní (asi po jednom týdnu) kontrolka opět svítí.

Nemáte nějaká řešení? Lze jednoznačně identifikovat závadu na sběracím kroužku tak, aby nebyl měněn pouze preventivně?

Díky za každou radu.

Kurtiz

pokud ti nepíše jednotka airbagů žádnou chybu těžko říct kde je problém

pokles napětí

přechodá na bagu spolujezdce, nebo řidiče

pokles napětí

chyba v CAN vedení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám ten samý citovaný problém. Autorizovaný servis Škoda mi sdělil:

- vyměnit dráty

- nebo airbag

- o kroužku se nezmiňovali

A teď babo raď, jak vyhodit peníze, protože to jsou je výměnáři dílů. Děkuji rovněž za každou radu.

Ludas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě bych zkusil zkontrolovat kontakty, případně napružit, on přechoďák je svině

at je to kde je to, divný je že to airbagovka nenapíše do chybové paměti- to bych řešil v 1. řadě

když se jednotka nechová v tomto ohledu standartně bude se chovat standartně při craschu ???

tak se chovaly airbagovky co byly špatně flaschovany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...