Přejít na obsah

Airbag - svítí kontrolka


kus

Doporučené příspěvky

Návštěvník

je jasne ze pokud RJ airbagu neco zaznamena tak zapise zavadu a rozne kontrolku. Pokud tobe jen problik a napr. za jizdy ci hrbolech, mrkni na instalaci k budikum - konektory k budikum, ci muze jit o vadu budiku, pokud ti tam nekdo letoval jine diody a pod :)

pak dej vedet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

nazdarek chlapi mam takovej malej problem mozna i velkej kdyz sem si chtel vymenit packu na prepinani dalkovych svetel problem 1.po rozdelani plastu okolo volantu sem zjistil ze se musi asi sundat volant to je problem protoze nevim jak na to aspon si to myslim tak sem zacal jako vzdy odpojovat draty zde je problem č.2 po odpojeni konektoru na svetla prisel konektor na airbag ktery zasomzrejme po zapnuti spatky do konekroru nefunguje asi jak ma a ma to za nasledek ze mi sviti kontrolka airgbagu a ted nevim co stim jeste dodam po nastartovani motoru tak na 1s zhasne a pak se rosviti znova diky za rady co s tim OCTA 1.9tdi 66kw 98r.v kdzytak sem z vysociny dojedu da se rict kamkoli po domluve ale ne zas 300km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdarek chlapi mam takovej malej problem mozna i velkej kdyz sem si chtel vymenit packu na prepinani dalkovych svetel problem 1.po rozdelani plastu okolo volantu sem zjistil ze se musi asi sundat volant to je problem protoze nevim jak na to aspon si to myslim tak sem zacal jako vzdy odpojovat draty zde je problem č.2 po odpojeni konektoru na svetla prisel konektor na airbag ktery zasomzrejme po zapnuti spatky do konekroru nefunguje asi jak ma a ma to za nasledek ze mi sviti kontrolka airgbagu a ted nevim co stim jeste dodam po nastartovani motoru tak na 1s zhasne a pak se rosviti znova diky za rady co s tim OCTA 1.9tdi 66kw 98r.v kdzytak sem z vysociny dojedu da se rict kamkoli po domluve ale ne zas 300km

no ale nejak ste mi zapomeli rict jak mam sundat volant a pak zpravit nebo sem to nejak nepochopil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Airbag drzi na dvou mistech. Ze zadu volantu jsou dve diry. Musis mit tenky sroubovak nebo tvrdy tensi drat. Ten pak strcis do te diry kolik pujde a budes tlacit od osy (stredu) volantu ven az ti ten airgag trochu povyskoci. Pak to same udelas na druhe strane a mas ho venku. Kontrolku pak smazes vag-comem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem asi debil ani nevim jakym sroubovakem bych to mel delat kdyby tu byl nekdo ochotnej z vysociny kdo by ten volant sundal a zas nasadil a jeste to smazl vagem za nejakej rozumnej peniz a nebo za pekny dekuju a pivko byl bych rad ja to sam nezvladnu a s tlumenejma jezdit se neda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
ještě bych zkusil zkontrolovat kontakty, případně napružit, on přechoďák je svině

pánové a ten přechoďák je kde? mě to hlasí chybu na roznětce bagu u řidiče... něco s odporem, přesně už nevim... ale rosvítí se to jen když je venku vlhko... přes léto nic... už bych to rád vyřešil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Písal som to už na Octavia Club a musím to dať aj sem.

Nazdárek chlapi, mne v Škoda servise potom čo mi začala svietiť kontrolka airbagu veľmi zaujímavo odstránili chybu. Pri odovzdaní auta do servisu mi bolo povedané, že je to dosť častá chyba káblov bočného airbagu pod sedačkou vodiča a že tie káble vymenia a bude všetko OK... Hovorím si dobre... Po dvoch hodinách čakania mi bolo oznámené, že auto je hotové. Pri ohlásení sumy, ktorú budem platiť sa mi zdala trocha vysoká, ale hovorím si, že aspoň to bude OK a sú tam predsa nové káble... Chceli 130,00 €...

Zaplatil som, odišiel a po príchode domov ma napadlo, pozrieť pod sedačku na tie nové káble za 130€. Skoro ma vystrelo, keď som zbadal čo porobili s napojením bočného airbagu. Žiadne nové káble... jednoducho odstrihli spojku napojenia airbagu, potom tie tri drôtiky nejako spojili (nepozeral som pod izolačku, či sú len skrútené, alebo spajkované) a omotali tento spoj izolačnou páskou. Okamžite som išiel naspäť do toho slávneho servisu na reklamáciu práce a spôsobu opravy. Príjmací technik mi povedal, že oni to tak opravujú a ešte nikto sa nesťažoval... Na moje naliehanie som chcel rozprávať s jeho nadriadeným, ma zaviedol, k riaditeľovi servisu a on s úsmevom na tvári mi hovorí, že oni dostali taký pokyn priamo od Škodovky to tak opravovať, že je to výrobná vada tých spojok káblov...

Tak hovorím, že nech to odstraňujú zdarma, keď je to výrobná vada... A on nato, že oni s tým nič nenarobia...

Pýtam sa ho: A čo keď budem chcieť vybrať sedačku a dať napríklad nové poťahy?

On: tak prídete sem a mi Vám sedačku odpojíme a zasa napojíme...

Nó a zasa by som platil 130€...

Tak som odišiel vytočený, kua...

post-39982-1266320889_thumb.jpg post-39982-1266321125_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mazec:Tak za 130 éček to umím taky nemá někdo zájem? lol Se divím že to tak odflákli,co je na tom vypinovat ze svorkovnice nalisovat nové piny na kabely a nastrkat zpět do svorkovnic a zacvaknout je do sebe. Dobrá fušeřina zas dobrá reklama autorizovaného servisu.Není nad to udělej si sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtěl bych se zeptat,co ti to psalo na vagu za chybu? pokud jsi to tedy měl napojene.když jsem byl v sevisu na přezutí kol-před zimou.tak mi taky svítila kontrolka,řekl jsem jim at mi to tam napíchnou a kouknou na to.řekli mi že chybu to hlásilo na napínač pasu sedadla řidiče,nebo tak nák,že až se to rosvítí mám přijet a oni mi to zdarma opraví že je to na chvíly.no kontrolka se rosvítila asi po dvou dnech zase a ještě jsem tam nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

zapojím se do diskuze. Před nedávnem jsem měl nehodu, boční náraz, airbagy nevyletěly (mám 4 bagovou verzi). Předevčírem jsem si auto přivezl domů a neustále svítí kontrolka bagů. Tak jsem lezl pod sedačky a ejhle, nezapojená svorkovnice u sedačky řidiče, zapojím, ale kontrolka pořád svítí. Co mi říkal člověk, co to spravoval, že začala svítit po odpojení a znovu připojení baterie. VAG nemám, tak jsem kouknul na Climatronic - 444 - žádné závady. Je možné, aby Climatronic nevypisoval chyby ze všech ŘJ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no mně bylo řečeno, že to začalo svítit po odpojení baterie, mě by teda nenapadlo odpojovat baterii se zapnutým zapalováním. To jak píšeš, může to být i tím, že se zapnulo zapalování s odpojeným konektorem? Každopádně teda přes VAG, jinak se toho nedá zbavit... Mohl bys mi prosím tě ještě poradit jak to přes ten VAG vypnout? Kámoš má kabel, nechce se mi s tím do servisu, tak abych tam něco nepo... a nevyletěli mi bagy do xichtu :) Děkuju

Editováno: , autor: MatyCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...