Přejít na obsah

Originální rádio ŠKODA Symphony - VŠECHNY DOTAZY SEM!!!


Host Lacer

Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád bych si ze Symphony CD vyvedl klasický 3,5 mm jack. Projel jsem už ale tolik odkazů, že v tom mám maglajz. Polovina linků je samořejmě KO a ta funkční polovina mi nabízí ne moc cenově dostupné alternativy. Stačí pouze 3,5 mm jack, USB ani SD karty nepotřebuji. Ještě dodávám, že programovat neumím, čili taková ta metoda do it yourself odpadá. Hledám tedy vhodný kabel do mini ISO.

 

Našel jsem několik možností (ilustrativně na ebay):

1) http://www.ebay.co.uk/itm/Adapter-AUX-MINI-ISO-Release-keys-SEAT-SKODA-VW-MCD-MFD-AUDI-RNS-SYMPHONY-/271993905673?hash=item3f5419a209:g:LlgAAMXQyFFTkpRM - hádám, že nepoběží, páč nemá předzesilovač a takový to oblbovátko aka měnič, je to tak?

2) http://www.ebay.co.uk/itm/AUX-IN-Adapter-Kabel-3-5mm-Klinke-fur-SKODA-MFD-Navi-Symphony-Radio-AX-0157-/291314804560?hash=item43d3b72750:g:1KIAAOSwofxUfxSw - tenhle se tváří, že by jet mohl?

3) http://www.ebay.co.uk/itm/Aux-in-Adapter-12-Pin-Cable-Handle-Radio-Navigation-Audi-Seat-Skoda-Vw-/371443483538?hash=item567bc1c392:g:cGkAAOSwPhdVM203 - viz 2), myslím, že by mohl být také funkční.

 

Uměl by někdo poradit? Děkuji :-)

 

PS: 4) k čemu je u 2) a 3) to kovové očko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na bazoši jsem našel vlastně to samé, co je v #901 odkaz č. 2 - http://elektro.bazos.cz/inzerat/54976612/Aux-IN-pro-VWGamma-5VWMCD-NaviVWMFD-NaviSKODAAUDISEAT.php

Pořád mi tam ale něco chybí. Ten drát přece postrádá elektroniku, která se bude tvářit jako měnič, ne? A co řešený předzesilovač? Kutění bohužel opravdu není v mé kompetenci - nikdy jsem nic nepájel atd., takže bych si akorát odpálil (v lepším případě) to rádio... :D Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A to si představ že tam má někdo i kód 0259. :kol-47:

Asi jsi nečetl návod k rádiu že. :kol-32:

Tak pro pozici jedna mačkáš jedničku tolikrát až ti tam skočí dané číslo a hlavně implicitně se ti tam na panelu zobrazí 0000.

 

Pro pozici jedna je 1, pro pozici dva je 2 atd. Mačkáš až se ti tam zobrazí co potřebuješ pak jen kód potvrdíš.

 

S nad jsem to popsal srozumitelně. :kol-32:

 

Prima den

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím kluci,

jsem čerstvým a šťastným majitelem Fabie RS r.v. 2006. Na palubě mam Symphony co se do nich montoval, hraje krásně - ale právě když hraje. Moje Fabia je ještě trošku nižší a tužší než seriové RS. Kanálům a dírám se celkem úspěšně vyhýbám ale přičným nerovnostem to není kolikrát šance. Zde je právě problém, při přejezdu příčné nerovnosti se radio nejdříve na chvilku zaseklo - pak během okamžiku znovu rozehrálo a až dnes to vygradovalo do stavu že přestane hrát a zapne se až na další nerovnosti, při večerní cestě po tankdromu D1 už ani toto neplatilo. Radio samotné je zapnuté, svítí i CD se v něm točí jen nevychází z něj žádný zvuk jestě jsem se nedíval zda není něco jen uklepané ale chtěl jsem se zeptat zda někdo neměl podobné starosti? Ještě dodám že auto je původem z nemecka takže mělo další extra repro v platě a SUB v kufru, to je již pryč ale veškeré dráty v autě zůstali. Nikdy jsem nic podobného neviděl, tak jestli i toto může být faktor?

 

Díky za Váš čas :)

Jestli ty kabely, pozůstatky po tom subáči v kufru, se někde nedotýkají. Vem elektrikářskou izolepu, a omotej je postupně všechny. Já osobně, hned jak budou peníze na nové rádio, tak tohle prodávám. Končící analogové vysílání rádia, a přechod na digitál, ti z autorádia stejně udělá jen MP3 rekordér xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to si představ že tam má někdo i kód 0259. :kol-47:

Asi jsi nečetl návod k rádiu že. :kol-32:

Tak pro pozici jedna mačkáš jedničku tolikrát až ti tam skočí dané číslo a hlavně implicitně se ti tam na panelu zobrazí 0000.

 

Pro pozici jedna je 1, pro pozici dva je 2 atd. Mačkáš až se ti tam zobrazí co potřebuješ pak jen kód potvrdíš.

 

S nad jsem to popsal srozumitelně. :kol-32:

 

Prima den

Tohle jsem nikde v manuálu z netu neviděl, díky za srozumitelnou radu xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není za co děkovat.

 

V návodu krádiu -  http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Fabia_6Y/05-2007/Radio/Symphony_CD/A04_Fabia_SymphonyCD_CarRadio.pdf

 

strana 17 bezpečnostní kódování :kol-32:

 

V tvém návodu se nic o klíčku v zapalování nepíše, v tom mém ano. No zaplať pánbůh opravdu to jde bez něj. Stačí zapnout rádio, kde se zobrazí SAFE, zamknout auto, na hodinkách si hlídat 60 minut, a před koncem (pět minut) zajít do auta namačkat kód :kol-27:

   :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdar chci se optat. Premyslim ze vymenim tohle radio za nejake jine. Jelikoz mi bylo receno ze krabicka na sd a usb karty s praci vyjde na 3jku coz me prijde dost na 10 let stare radio. Mam v planu jit do znacky Pioneer. Ale celkem me zajima jestli nejake neorigo radio disponuje tou funkci zesileni se pri zrychleni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"funkci zesileni se pri zrychleni? To slyším poprvé, a Škoda Symphony to neumí určitě. Každopádně, s výběrem nového autorádia buď opatrný. To jak nedávno přechod s analogového na digitální HD Televizní vysílání potkalo televize, nyní čeká rozhlas. Takže kup rádio jedině s DVB TUNEREM! Jo a jen dodám, že moje autorádio Symphony nepřehrává mptrojky, takže vám stačí ve vypalovacím programu vypálit vaši MP3 hudbu jako klasické hudební CD (audio CD), a tohle CD se soubory originálních CD už v pohodě autorádio schroustne, já takhle vozím Mafia 2 soundtrack

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praveze cim jedu rychlej tak se radio samo zesili coz me prijde fajn. Tak ja to mam nejake pokazene protoze to nezere absolutne zadne cd ani original. A uz me zacina stvat stale prepinani stanic. Tak jestli se to bude menit na ten jiny signal tak asi vazne nema cenu kupovat tu krabicku na sd a flashky. Mrknu na ty radia a poptam se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prd, ty kecko, než se tady skutečně CELOPLOŠNĚ prosadí DAB rádio (aspoň se nauč ty zkratky, moulo, když chceš o něčem poučovat - Digital Audio Broadcasting je rádio, Digital Video Broadcasting je TV), uteče pod Karlovým mostem ještě hodně vody... Ještě ani €urochujsajúz se nerozhoupal k nějakým doporučením, kdy ho zavádět, tak tady neplaš. Vůbec ani není nastavený, jestli se to u nás bude týkat pásma L (těsný okolí 1,5GHz) nebo pásma III. - bývalýho TV pásma, kde se ladily kanály K7 až K12. Zkouší se oboje, pokrytí je ale slušný jen v okolí Práglu a v pásmu stabilně "jede" jen několik stanic provozovanejch Českým Rozhlasem. Další místa pokrytí jsou Brno, Ostrava, Karlovy Vary a část severních a východních Čech, kde se ale rozhodně nedá chytit všecko, co "jede" v těch zbylejch velkejch městech. Co určitě nejde a určitě ani ještě dlouho nepojede je možnost naladit si v Praze jednu DAB stanici a bez přerušení jejího poslechu projet republikou až do Ostravy, nebo to samý po cestě z Děčína do Znojma, jak to je doposud možný na VKV FM se stanicema "celoplošnýho pokrytí" = Radiožurnál, F1, Impuls a několik dalších. Pokud taková situace v DAB nastane, nebude to dřív než v roce 2020, ale daleko spíš ještě pozdějc - a v tu dobu už bude dneska kupovaný "digitální rádio" dávno nefunkční už jen kvůli průměrný spolehlivosti dnešních výrobků.

 

Jediný co lze doporučit koupit, je klasický AM-FM autorádio s předvolbama a 4kanálovým výstupem, který už dneska zase ani nemusí mít CD mechaniku (nejmíň spolehlivá část, CD v autě je už dneska mrtvý podobně jako umřely před 10 lety kazety CC), ale nutně musí mít AUX analogovej stereo vstup pro připojení analogovýho audiosignálu přímo zvenčí, USB-A zásuvku pro přímý připojení libovolný flash paměti nebo dalšího přístroje, kterej se umí jako flash-memory tvářit - klidně to může bejt mobil nebo mp3 přehrávač s vnitřní pamětí - a skoro povinnej je slot na SD kartu - jedno v jakým formátu, jestli jen SD, nebo microSD. Softwarově pak takový rádio musí podporovat přehrávání nejen mp3 souborů, ale pokud možno i formátů WAV, FLAC, OGG a dalších - čím víc, tím větší univerzálnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 14. 4. 2010 at 13:43, vladavlada napsal:

Ahoj kluci.Mám velkou prosbu,v mé Octavce 2002 mám origo Symphony s CD,rádio hraje OK(všechny repro) ale CD pouze pravá strana vozu,je CD mechanika KO nebo je vada jinde a nechá se opravit?Nové rádio kupovat moc nechci a na Aukru stojí do 2000Kč.Jak říkám,rádio hraje jak má,pouze CD hraje jen jedna strana,moc děkuju za radu.

Zdravím, mám stejný problém vyřešil to někdo? Radio OK a CD nehraje pro zmenu zase levá strana, muže to byt nějaky kondik nebo dioda?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. srpna 2016 at 22:50, White TDi napsal:

Zdravím, mám stejný problém vyřešil to někdo? Radio OK a CD nehraje pro zmenu zase levá strana, muže to byt nějaky kondik nebo dioda?

Díky

Napadlo mě odpojit autobaterii, a zase zapojit. Tím se rádio restartuje. Pokud ovšem nemáte kód pro dané rádio, tak to nezkoušejte.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, Měním těsnění antény, aby se nedostávala voda do předzesilovače antény, a koukám že samotný prut antény s předzesilovačem je spojený bezkontaktně (plíšek základní desky se pouze dotýká kovového konce prutu antény). Připájel jsem tedy káblík, který zaručí 100% přenos signálu. Ne všude jsem měl příjem rádia stoprocentní, tak jestli máte taky problém se signálem, doporučuji povolit tapecírunk stropu, a anténu povolit (22mm klíč) a upravit.

IMG_1507.JPGIMG_1506.JPGIMG_1334.JPGIMG_1333.JPGIMG_1517.JPGIMG_1520.JPGIMG_1525.JPGIMG_1524.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj chlapi, chcel som sa spýtať či už sa niekto z Vás stretol s tým že po vypnutí auta a svetiel mu samotne autorádio začalo blikať ale tak pravidelne.. Potom som ho znova zápal a prestalo to ale neviem prečo sa to stalo či mi chce to radio niečo povedať alebo len jednoducho skrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...