Přejít na obsah

Spotřeba 1.8T 110kw/132kw


hanysek33

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Motor AUM - dlouhodobá v létě - dle PP 7,3. Mám dojem, že PP klame tak o 0,3L. Nesleduju to excelem ani šprintmonitorem, ale vynuluju si při tankování dlouhodobou paměť, a při dalším tankování si spočítám v hlavě kilometry vs. spotřeba. Když připočtu to, co se "domnívám" že v nádrži zbývá, tak mi to vychází tak o těch 0,3L. Jediný spolehlivý je asi jen ten Excel, ale zas tak moc mě ta spotřeba nezajímá.

 

Tahle hodnota je ale daná tím, že v létě dost jezdím s rodinkou mimo město (Brno). Takže bych tipl, že mám tak 30% město - 30% dálnice - 40% okresky.

 

V zimě, kdy se hodně změní trasy na mnohem větší podíl města bývá dle PP v intervalu 8-8,5.

 

Ekorally s chaty domů - 30km - 50/50 dálnice + okreska - za 6,5 při okresce 100km/h a dálnice tachometrových 120-130km/h. Auto se dvěma dospělými, dvě malý děti, kočár v kufru.

 

Fuel-rally - Brno-Praha-Norimberk - dálnice - za 9,5 - jelo se rychle :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak tu máme zimu a obligátní zvýšení spotřeby - dle PP 8,8.

 

Je v tom tak 80 procent města. Zvýšení jde na vrub právě prudkému snížení počtu "výletových jíd" mimo město. Taktéž "vynikající" Hankooky musí zvyšovat spotřebu, už jen tím jak nevkusně hučí, nutí to auto víc pít :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zatím tu je jen jeden automat tak se přidám,1,8t AUM laurin s automatem,dálky tak nějak svižně ale do 120ti km/h jezdím kolem 9l/100km dá se i míň když člověk chce klidně za 8l ale většinou nechci :-) ,couračky tady pár km okolo města + město mám kolem 11-12l/100km.

A dlouhodobá na BC je 10,2l/100km a to jak na LPG tak na benzín rozdíl je uplně minimální.Jo a palubák ukazuje dá se říct přesně,odchylka max. 2 desetinky.

 

Jinak náklady s LPG máme do 2kč/km na couračky kolem komína,když jedeme dálku tak je to 1,7kč/km.

 

 

Jedna věc pro lidi kteří uvažují nad automatem - je to samozřejmně čtyřkvalt a je zpřevodovanej tak že nemá moc rád dálnice.Na dálnici jezdím tak 130-140,pak už jde spotřeba docela razantně nahoru protože motor je dost vytočenej a ani to neni moc příjemný na cestování.Mně to nevadí ale pro lidi co lítaj hodně po dálnici to moc není  :kol-47: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím tu je jen jeden automat tak se přidám,1,8t AUM laurin s automatem,dálky tak nějak svižně ale do 120ti km/h jezdím kolem 9l/100km dá se i míň když člověk chce klidně za 8l ale většinou nechci :-) ,couračky tady pár km okolo města + město mám kolem 11-12l/100km.

A dlouhodobá na BC je 10,2l/100km a to jak na LPG tak na benzín rozdíl je uplně minimální.Jo a palubák ukazuje dá se říct přesně,odchylka max. 2 desetinky.

 

Jinak náklady s LPG máme do 2kč/km na couračky kolem komína,když jedeme dálku tak je to 1,7kč/km.

 

 

Jedna věc pro lidi kteří uvažují nad automatem - je to samozřejmně čtyřkvalt a je zpřevodovanej tak že nemá moc rád dálnice.Na dálnici jezdím tak 130-140,pak už jde spotřeba docela razantně nahoru protože motor je dost vytočenej a ani to neni moc příjemný na cestování.Mně to nevadí ale pro lidi co lítaj hodně po dálnici to moc není  :kol-47: .

Na couračky po městě to bere v automatu 11-12lplynu. po dálnici do 120km/h max.11lplynu do 130km/h do 12l plynu. tak to teda aspoň mám jjá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to tak nějak odpovídá.

Na tý dálnici mi ta spotřeba taky leze nahoru ale jinak řekl bych v pohodě.Býval bych koupil klidně TDičko ale těch je s automatem málo a navíc by tam byla taky spotřeba trochu jinde než u manuálu...Takhle to je s LPG nákladově skoro srovnatelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to tak nějak odpovídá.

Na tý dálnici mi ta spotřeba taky leze nahoru ale jinak řekl bych v pohodě.Býval bych koupil klidně TDičko ale těch je s automatem málo a navíc by tam byla taky spotřeba trochu jinde než u manuálu...Takhle to je s LPG nákladově skoro srovnatelný.

V automatu v tdi by jsi byl se spotřebou v přepočtu k dnešním cenám pohonných hmot o něco výše. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem teď celej jeden rok měřil potřebu dle tankování.

 

Resumé je kombinovaná reálná spotřeba 8,19l.

 

Na přiloženém souboru je vidět, o kolik lže PP.

 

Jezdím stylem:

- město po okruhu: 60+ (4. kvalt na kadlačku cca 2200 ot.)

- mimo město: 110 (5. kvalt na kadlačku cca 2500 ot.)

- dálnice: 130 (5. kvalt 3250 ot.)

 

Jednou - dvakrát do měsíce si zaprasím a protáhnu koníky.

 

Používáno jako rodinné kombi, bydlím ve městě. Čili město má značný podíl na nájezdu.

 

 

ZÁVĚR:

 

- na styl používání a na výkonovou rezervu motoru je spotřeba slušná

- ale je zřejmé, že pod 7 se jezdit nedá

post-88105-0-24470200-1452338928_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

oct 1 rs chip město 10lt lpg, dálnice do 130km/h 9, dálnice ful 15lt lpg /100km, klidná jízda 7,5lt lpg/100km
Výkon na ba 220Hp, na LPG 227Hp

Italský systém Lovato OBD2 montováno  v Zubří
 

Jízda pod 7 lt lpg/100km není jízda, tj couračka

Editováno: , autor: juragas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Měl jsem kdysi RS z roku 2001, koupil jsem ji s najetými 70.000km. Bylo to moje nejspolehlivější a nejlepší auto, co jsem měl. Průměrná spotřeba byla 8l/100km, kdy jsem jel jednou do Chorvatska s kolama na střeše a jel velmi klidným tempem, měl jsem dle palubního PC spotřebu dokonce 5,9. Nevím, co mě to napadlo, ale jednoho dne jsem se pak rozhodl ereso prodat. Nejdříve sám, ale pak se mi ozvali AAA a auto za asi 92.000Kč vykoupili (bez RS kol, které jsem vzápětí střelil za 14). Technik, co to jel projet, se divil, proč to prodávám, když to vše perfektně funguje. Od té doby jedno auto horší než druhé, ale to už je jiný příběh. Od té doby vím, že koupit funkční ojeté vozidlo nejen v ČR je fakt sázka do loterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mám 1.8T / 4x4 / combi a najnižšiu spotrebu som mal 6,4l/100km, ale to už nebola jazda. Určite by sa dalo ísť aj nižšie, ale bolo by to obmedzovanie ostatných. Auto používam na ťahanie vozíka, na chatu, na prevoz väčších vecí, takže priemerná spotreba je okolo 8,5l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...