Přejít na obsah

Spotřeba 1.8T 110kw/132kw


hanysek33

Doporučené příspěvky

cca 650, obcas i 700km

Na pumpu nejedu dřív jak po ujetí 1000-1200km a to tam ještě zbejvá.

1200km a jeste ti zbejva...hm, tak to musi bejt supr svezenicko, takhle nejezdi ani muj 67letej deda. muzu se zeptat, co mas za auto? protoze jestli nemas aspon 80ti litrovou nadrz tak to nechapu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 650, obcas i 700km

Na pumpu nejedu dřív jak po ujetí 1000-1200km a to tam ještě zbejvá.

1200km a jeste ti zbejva...hm, tak to musi bejt supr svezenicko, takhle nejezdi ani muj 67letej deda. muzu se zeptat, co mas za auto? protoze jestli nemas aspon 80ti litrovou nadrz tak to nechapu

taky najíždím tak těch 1100km a průměrnou spotř.mám kolem 4,3l/100Km. No svezeníčko je to náhodou pěkný, mezi dědinamy 90 a na dálnici tak kolem 120

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To věčné téma spotřeby, kolikrát už se to tady probíralo?! V první řadě si musí každý uvědomit, koliko km ročně zhruba navrtí, jakým stylem ty km navrtí a jestli je pro něj spotřeba prioritou č.1, od toho by se měl odvíjet výběr motoru a podle motoru taky potom může očekávat spotřebu. Nebudu přece kupovat 1,8T, využívat potenciál motoru a pak nadávat, že žere 9l/100km. A porovnávat se tady mezi sebou byť i se stejnou motorizací je podle mně nesmysl, protože každý prostě jezdí jiným stylem. Mně vůbec nepřijde divné, když ze dvou majitelů TDI jeden bude jezdit za 4,5 a druhý za 6l/100km a nepřijde mi divný ani extrém 3,5l nebo naopak 7l/100km, všechno je to jenom o stylu jízdy.

Jen pro info, já mám 1,8 20V, dlouhodobý průměr 7,7 (jel jsem už i za 5,8, ale to jsem se kochal krajinou a jel jsem třeba taky za 13 a to radši ani nebudu komentovat-chudák auto) a jsem spokojený, rozhodně nepřemýšlím nad tím, jestli kvalt vyhazovat nebo nevyhazovat a jestli tam stojí beneli 29,70 a jinde 31,10.

Hlavně ať nám naši plecháčci slouží ;)-_--_--_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 650, obcas i 700km

Na pumpu nejedu dřív jak po ujetí 1000-1200km a to tam ještě zbejvá.

1200km a jeste ti zbejva...hm, tak to musi bejt supr svezenicko, takhle nejezdi ani muj 67letej deda. muzu se zeptat, co mas za auto? protoze jestli nemas aspon 80ti litrovou nadrz tak to nechapu

taky najíždím tak těch 1100km a průměrnou spotř.mám kolem 4,3l/100Km. No svezeníčko je to náhodou pěkný, mezi dědinamy 90 a na dálnici tak kolem 120

to je presne to, o cem mluvim. nemam srdce jezdit na dalnici min nez muzu. 120, to se jenom couras. ale to pak vysvetluje ten rozdil 400km na dojezdu mezi mnou a tebou. ale cekam, ze az zacne bodovej system, tak se mi ten dojezd rapidne zvysi

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To věčné téma spotřeby, kolikrát už se to tady probíralo?! V první řadě si musí každý uvědomit, koliko km ročně zhruba navrtí, jakým stylem ty km navrtí a jestli je pro něj spotřeba prioritou č.1, od toho by se měl odvíjet výběr motoru a podle motoru taky potom může očekávat spotřebu. Nebudu přece kupovat 1,8T, využívat potenciál motoru a pak nadávat, že žere 9l/100km. A porovnávat se tady mezi sebou byť i se stejnou motorizací je podle mně nesmysl, protože každý prostě jezdí jiným stylem. Mně vůbec nepřijde divné, když ze dvou majitelů TDI jeden bude jezdit za 4,5 a druhý za 6l/100km a nepřijde mi divný ani extrém 3,5l nebo naopak 7l/100km, všechno je to jenom o stylu jízdy.

Jen pro info, já mám 1,8 20V, dlouhodobý průměr 7,7 (jel jsem už i za 5,8, ale to jsem se kochal krajinou a jel jsem třeba taky za 13 a to radši ani nebudu komentovat-chudák auto) a jsem spokojený, rozhodně nepřemýšlím nad tím, jestli kvalt vyhazovat nebo nevyhazovat a jestli tam stojí beneli 29,70 a jinde 31,10.

Hlavně ať nám naši plecháčci slouží ;)-_--_--_-

naprostej souhlas -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám chipnuto!!! Je to nádherne jak to jede.

Já už to nevydržel a chipoval jsem v sobotu taky. To jsme se tam museli těsně minout. Jede to fakt super. Ačkoliv, když jsem chipoval první auto (1.9TDi 66kW) byl jsem z toho víc vypleskej. Asi že to bylo poprvé :)

A spojka? No co, hold se bude muset asi časem vyměnit. Přemýšlel jsem nad keramickou, ale to je prý po městě utrpení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám chipnuto!!! Je to nádherne jak to jede.

Já už to nevydržel a chipoval jsem v sobotu taky. To jsme se tam museli těsně minout. Jede to fakt super. Ačkoliv, když jsem chipoval první auto (1.9TDi 66kW) byl jsem z toho víc vypleskej. Asi že to bylo poprvé :)

A spojka? No co, hold se bude muset asi časem vyměnit. Přemýšlel jsem nad keramickou, ale to je prý po městě utrpení.

Na tu spojku bacha, kdyz se tam nacpe nejaka co ti zvladne prenest vyssi kroutici moment, tak to odnese dvouhmotnostni setrvak - spojku menim ted v utery a nechal jsem si tam dat "jen" ferodo spojkovy oblozeni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To věčné téma spotřeby, kolikrát už se to tady probíralo?! V první řadě si musí každý uvědomit, koliko km ročně zhruba navrtí, jakým stylem ty km navrtí a jestli je pro něj spotřeba prioritou č.1, od toho by se měl odvíjet výběr motoru a podle motoru taky potom může očekávat spotřebu. Nebudu přece kupovat 1,8T, využívat potenciál motoru a pak nadávat, že žere 9l/100km. A porovnávat se tady mezi sebou byť i se stejnou motorizací je podle mně nesmysl, protože každý prostě jezdí jiným stylem. Mně vůbec nepřijde divné, když ze dvou majitelů TDI jeden bude jezdit za 4,5 a druhý za 6l/100km a nepřijde mi divný ani extrém 3,5l nebo naopak 7l/100km, všechno je to jenom o stylu jízdy.

Jen pro info, já mám 1,8 20V, dlouhodobý průměr 7,7 (jel jsem už i za 5,8, ale to jsem se kochal krajinou a jel jsem třeba taky za 13 a to radši ani nebudu komentovat-chudák auto) a jsem spokojený, rozhodně nepřemýšlím nad tím, jestli kvalt vyhazovat nebo nevyhazovat a jestli tam stojí beneli 29,70 a jinde 31,10.

Hlavně ať nám naši plecháčci slouží  ;)  -_-  -_-  -_-

naprostej souhlas -_-

Taky souhlasím, jen jsem chtěl vědět jaké jsou spotřeby, protože se mi zdálo že po zimě mi to nějak moc papá (víc jak 800km jsem nedal, před zimou to bylo lehce 1000Km) , ale po namontování tempomatu, jsem zjistil že to bylo v noze

P.S. díky cosby :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám chipnuto!!! Je to nádherne jak to jede.

Já už to nevydržel a chipoval jsem v sobotu taky. To jsme se tam museli těsně minout. Jede to fakt super. Ačkoliv, když jsem chipoval první auto (1.9TDi 66kW) byl jsem z toho víc vypleskej. Asi že to bylo poprvé :)

A spojka? No co, hold se bude muset asi časem vyměnit. Přemýšlel jsem nad keramickou, ale to je prý po městě utrpení.

keramika je prej hroznej vopruz po meste. prej zna pouze dve polohy, sepnuto nebo "rozepnuto" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To věčné téma spotřeby, kolikrát už se to tady probíralo?! V první řadě si musí každý uvědomit, koliko km ročně zhruba navrtí, jakým stylem ty km navrtí a jestli je pro něj spotřeba prioritou č.1, od toho by se měl odvíjet výběr motoru a podle motoru taky potom může očekávat spotřebu. Nebudu přece kupovat 1,8T, využívat potenciál motoru a pak nadávat, že žere 9l/100km. A porovnávat se tady mezi sebou byť i se stejnou motorizací je podle mně nesmysl, protože každý prostě jezdí jiným stylem. Mně vůbec nepřijde divné, když ze dvou majitelů TDI jeden bude jezdit za 4,5 a druhý za 6l/100km a nepřijde mi divný ani extrém 3,5l nebo naopak 7l/100km, všechno je to jenom o stylu jízdy.

Jen pro info, já mám 1,8 20V, dlouhodobý průměr 7,7 (jel jsem už i za 5,8, ale to jsem se kochal krajinou a jel jsem třeba taky za 13 a to radši ani nebudu komentovat-chudák auto) a jsem spokojený, rozhodně nepřemýšlím nad tím, jestli kvalt vyhazovat nebo nevyhazovat a jestli tam stojí beneli 29,70 a jinde 31,10.

Hlavně ať nám naši plecháčci slouží ;)-_--_--_-

No, já mám dlouhodobý průměr 7,2 a jezdím normálně, ekonomicky, ale kdž potřebuju tak to klidně vytočím na 5000 ot/min. Jinak s motorem naprostá spokojenost, nádherně pružný agregát který nabízí opravdu požitek z jízdy, a že si vezme o něco více ? S tím jsem počítal. Mám v práci služební Fabii 1,4 16V a spotřeba bych řekl stejná, ale nějak "to nechce jet" :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 650, obcas i 700km

Tak to je teda nádhera. Mě to tak vyjde k dalšímu čerpacímu stojanu ::'

nj, tak taky fabie ma jiste mensi nadrz a podle podpisu oktavku mas dvoulitr benzin. ja jezdim s 1.9TDI 77kW, ale je to jen a pouze o stylu jizdy, malokdy mi to spadne pod 7,5 na sto

Ty jezdíš s TDi za 7,5??? To jseš dobrej borec.... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám chipnuto!!! Je to nádherne jak to jede.

U sportmotoru bych se trochu bál toho až příliš velkého krouťáku.. Má to zhruba 300Nm, že ? A to už je docela dost velký nárůst, otázka co na to spojka a nejen ona. <_<

Až zítra půjdu do garaže tak se te spojky zeptám!

Já jsem se ptal a zatím v pohodě :D A zatím to nikdy ani neproklouzlo. To kámošovi na sériovce TDi 96kW prokluzuje naprosto běžně od nova ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouhodoba 9,5, nejmene jsem s tim jel za 6,9 (s rodinou a tchyni - nejezdi tak rychle, nelep se mu za prdel, jezdis jak hovado se divim ze sis jeste nenamlatil hubu atp), kdyz tomu davam co to umi tak 16-18 (teda spis co umim ja, limit auta je podle me jeste o trochu vys, ale kdyz se mi rozblikaj kontrolky na palubovce tak mi to staci). Maximalni okamzitou jsem mel 84,5 pri dvojce, zkousel jsem, jestli to jede na zrychleni vic me a nebo tomu cervenymu Passatu TDi co stal vedle :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...