Přejít na obsah

Tempomat facelift (FII, R)


chillike

Doporučené příspěvky

Chcem sa opytat na vase skusenosti....niekde osm cital ze na fabii 2 pri zapnutom tempomate...aj dole kopcom ked je jasne ze sa brzdi motorom cize by spotreba mala yt nulova ukazuje nejaku spotrebu...je to pravda??.zda sa mi to nelogicke preto sa pytam.....teram mam ford focus 2 a tam ke dmam pusteny tempomat a idem napr miernym kopcom dolu tak mi ukazuje nulovu spotrebu....dakujem za informacie.....chillout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak trocha k tomu tempomatu ja ho mam na aute od výroby a musim povedať, že bez neho už ani auto nekupim. Je to super vec a doporučujem ho každemu. Použivam ho kde sa len da. Aspon s ním ušetrím nielen benzín ale aj na pokutach ak niekde meraju...:) A k tomu co sa tu pisalo no vec sa ma takto: ak mám zapnutý tempomat a idem dole dodtatočne strmím kopcom a motor musí brzdiť na rýchlosť ktorú mám nastavenú alebo idem rýchlejšie ako mam nastavene na temtomate vtedy je na PP nulová spotreba!!!!! Ale ak je zjazd alebo kopec len mierny tak tempomat si musi udržiavať rýchlosť aku má nastavenu tak spotreba nie je nulová ale nižšia!!! (možno od 0,1 až no je to individuálne od klesania....) Ale je nižšia ako na rovine. Určite doporučujem tempomat lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na tom divného ? Pokud jedeš z kopce bez tempomatu a udržuješ stálou rychlost např. 130 máš přeci taky nohu na plynu ( i když to jen šolicháš ) - stejně tak tempomat přidává.

Pokud sundaš nohu s plynu auto začne pozvolna brzdit i když jede z kopce - pokud chceš konstatní rychlost je normální že je tam spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych se zeptal, jak zapojit tempomat ve FII r.v.2009 výbava Ambiente-el.okna+zrcátka,klima atd.když v autě není sběrnice XS3.Ve všech odkazech na montáž je:zapojte kabel do sběrnice xs3.Ale u mě není.Nebo jsem slepej???

Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm dík za upřímnost.Ale prostě tam ta sběrnice není!!!Možná by nejen mě pomohlo,kdyby někdo kdo má zkušensot s montáží, napsal kde se co nachází.Ono se také může stát,že hledám na špatném místě.Je hezké že v návodu je:zapojte kabel do sběrnice "xy" a pak kabel do další "xy",ale už nenapíšou kde to všechno má člověk hledat.

Editováno: , autor: Blacky
Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Všechno jinak!!!

Koupě páček tempomatu vč.kabelu 2880Kč originál díl vč.DPH.

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/bea700020-tempomat-fabia-2-roomster.html

Montáž tempomatu v autorizovaném servisu Škoda 1750Kč vč.DPH.Doba trvání montáže cca 3 hodiny.

Sečteno-podtrženo: 4630Kč.

PS:A záruka na auto,kterou mám ještě rok,trvá!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak já index F mám otázkou je jestli je to ta pravá v ETCE jsou 3 a jedna neumí tempomat :(

Ale stejně pokud to bude součástí tak je to na píp páč to bude zbytečně drahý když by to ta stávající jednotka uměla aggressive.gif a samostatná páčka asi jako díl nebude ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já index F mám otázkou je jestli je to ta pravá v ETCE jsou 3 a jedna neumí tempomat :(

Ale stejně pokud to bude součástí tak je to na píp páč to bude zbytečně drahý když by to ta stávající jednotka uměla aggressive.gif a samostatná páčka asi jako díl nebude ?

Editováno: , autor: RomanR25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netuší někdo jakým způsobem se kóduje tempomat kde co nastavit ? nebo spíše kde co změnit v dlouhém kódování ?

EDIT:zítra mě tobudou motnovat tak potom snad přijdu i na to kodování 165.gif

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud si ho neměl z výroby tak nedal.

Já i otec máme tempomat domontovaný od prodejce z příslušenství, takže minimálně ve dvou případech dal. Standardní cena je u něho 4500Kč plus asi 900Kč za montáž. Tzn. místo 9000Kč z továrny necelých 5500Kč od prodejce.

Edit: tak vidím, že se to možná vztahovalo k tomu období od zavedení výroby FL doteď

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

tak sa podelim s mojimi skusenostami s dodatocnou montazou tempomatu. Mam Fabiu 2 rv 2008 s motorom 1.4/63kW. Tempomat som si dal robit v jednom autorizovanom servise v BA. Cena tempomatu bola 192E a cena prace 75E. Stretol som sa aj s ponukou 330E, takze je dobre si predtym pozistovat ceny u viacerych servisov. Spravili to v priebehu jedneho doobedia. Tie nove packy sedia trochu blizsie ku pristrojom, musim vymysliet ine umiestnenie drziaku na mobil, lebo sa mi teraz dotyka s pravou packou. Inak chod tych novych pacok je taky gumovejsi.... Tempomat ale funguje, len pri jeho aktivacii sa mi nerozsvieti kontrolka. Je to v poriadku? Ake mate s tym skusenosti? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...