Přejít na obsah

Tempomat facelift (FII, R)


chillike

Doporučené příspěvky

Ahoj, není lepší, pokud máš auto v záruce, nechat si tempomat namontovat v servise. Cena za montáž a nakódování je cca 1700. Návod je součástí originálního balení a ten mi zůstal, kdyby jsi měl zájem.

Ahoj, musim oponovat. Já jsem si nechal tempomat z orig sady namotovat v autorizovaném servisu, chtěli za to cca 2000kč a výsledek nula. Díky Milhauskovi mi už funguje. Co jsem se poptával v aut servisech v Praze tak to zatím nikdo ze větších servisů nedělal.

Toť moje zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, musim oponovat. Já jsem si nechal tempomat z orig sady namotovat v autorizovaném servisu, chtěli za to cca 2000kč a výsledek nula. Díky Milhauskovi mi už funguje. Co jsem se poptával v aut servisech v Praze tak to zatím nikdo ze větších servisů nedělal.

Toť moje zkušenost.

Musíš do Olomouce :kol-28: , cena byla přesně 1879 kč a tempomat fungoval hned napoprvé, ale bylo to tím, že to nedělali poprvé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim..Koupil jsem si sadu pro dodatečnou montáž tempomatu a včera jsem měl čas tak jsem se do toho pustil..když jsem tahal kabeláž ke komforní jednotce tak jsem zjistil že mam jednotku 6R7 937 087 K nikde jsem se ndočetl jestli podporuje tempomat nebo nee.. Mam roomster scout 1.2TSI 2012 s funkcí corner..raději jsem to nezapojoval..mam to natahaný od páček a zaizolovaný--mužete někdo poradi? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mělo by to fungovat poznáš to taky tak když budeš připojovat kabel z volantu do BCM na dané pozice budeš taky vidět piny na BCM ;) ale zpravidla platí že cornery umí i tempomat ;) otázkou je jestli ti to půjde aktivovat zda nebude nutné zrušit výrobní mód což umí jenom VAS ;)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Možná trošku hloupý dotaz, ale zajímá mě to. Mám Roomstera, rv 2012 1,4 16v. Snažím se jezdit s lehkou nohou, takze po dálnici mám spotřebu třeba 6,5. Když bych namontoval tempomat, jde říct, jestli je s ním spotřeba nižší/stejná/višší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempomat je moc dobrá věc na udržování pomalé rychlosti. Např v obci, když je pěkná široká silnice - moc těžko se "nožně" udržuje padesátka. Na spotřebu to ale vidím negativně. Neumí předvídat při zvlněném terénu. Do poslední chvíle to drží na plynu, až začne zrychlovat, tak prudce ubere. To není hospodárný provoz. Na rovině to vyjde na stejno.

Ale když se i s ním předvídá a včas se vypne, stačí vyřadit, tak nemá chybu. Jsem rád že ho mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tempomatem mám najeto na různých škodovkách asi tak cca 400 000. Dnes když mám jet s autem bez tempo tak mi samozřejmě chybí. Používám často i ve městě - nemusím hlídat rychlost. Je to na zvyku . Jízda na tempomat po městě bych řekl vyžaduje trochu větší odstup od přede mnou jedoucího vozidla.Nejdůležitější co se týká spotřeby je samozřejmě styl jízdy. A zcela jistě slabý motor = zvýšení spotřeby, silnější motor s výkonovou rezervou = nižší spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ten přepínač má pouze 2 pevné polohy. To "cancel" znamená dočasnou deaktivaci, posunutím přepínače z polohy "on" k poloze "off", ale bez přepnutí, kdy se přepínač vrátí do polony "on" ale tempomat je vypnutý. V podstatě ho mám většinou v poloze "on" i když ho zrovna nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten přepínač má pouze 2 pevné polohy. To "cancel" znamená dočasnou deaktivaci, posunutím přepínače z polohy "on" k poloze "off", ale bez přepnutí, kdy se přepínač vrátí do polony "on" ale tempomat je vypnutý. V podstatě ho mám většinou v poloze "on" i když ho zrovna nepoužívám.

 

Ja prepinac do polohy ON dat neviem.

Prepinac je bud v polohe OFF alebo CANCEL. Do ON ho neviem dostat nikdy.

Ak chcem jazdit na tempomate, tak stlacim SET + al - ale prepinac musi byt v polohe CANCEL.

Ak stlacim SET + al - a prepinac je v polohe OFF tak tempomat nejde.

Prepinac do polohy ON nedostanem nikdy. Ani za jazdy, ani vklude, nikdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...