Přejít na obsah

Tempomat facelift (FII, R)


chillike

Doporučené příspěvky

Ahojte,

tak sa podelim s mojimi skusenostami s dodatocnou montazou tempomatu. Mam Fabiu 2 rv 2008 s motorom 1.4/63kW. Tempomat som si dal robit v jednom autorizovanom servise v BA. Cena tempomatu bola 192E a cena prace 75E. Stretol som sa aj s ponukou 330E, takze je dobre si predtym pozistovat ceny u viacerych servisov. Spravili to v priebehu jedneho doobedia. Chod tych novych pacok je taky gumovejsi.... Tempomat ale funguje, len pri jeho aktivacii sa mi nerozsvieti kontrolka. Je to v poriadku? Ake mate s tym skusenosti? Podla servisu nieje na pristrojovke kontrolka pre tempomat.Dakujem

Editováno: , autor: pauliej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď na dotaz od Škoda-info

"Dobrý den pane X,

děkujeme Vám za email a k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že tempomat pro Roomster s palubním počítačem po faceliftu je k dispozici pod objednacím kódem "5J1035623a" za cenu 6 199 Kč. Cenu za montáž Vám sdělí Váš autorizovaný servis Škoda."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chlapi a preco ste si to nedali hned od vyroby aby ste to mali??...ja som to mal uz vo vybave...je pravda ze som bral elegance..alemyslim ze ta vybava za to co ponuka sa celkom oplati zobrat...aj ked ma cloveka napr tych 800evri priplatit..ved auto kupujete aj pre svoje pohodlie nielen na vozenie z bodu a do bodu B..ci?? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha u vas je to take drahe??.u nas je to za 117eur...co by mohlo byt na vase cca 3000 an nie 9000...

kua u vas su inac brutal drahe auta..ked osm si dal konfigurator toho co mam ja...cize motorizacia plus vybava po prepocte na nas kurz vychadza ze u vas by som dal za to 16 167 eur ....ja osm mal za 13000...uff...tak to je sila....co je v ceskych korunach 410 000 ceskych ku 330 000 KC ...preco vy Cesi kupujete u vas auta???..sa vam neoplati prist na svk kupit??..to je len tak teoreticky rozmyslam...

Editováno: , autor: chillike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

tak sa podelim s mojimi skusenostami s dodatocnou montazou tempomatu. Mam Fabiu 2 rv 2008 s motorom 1.4/63kW. Tempomat som si dal robit v jednom autorizovanom servise v BA. Cena tempomatu bola 192E a cena prace 75E. Stretol som sa aj s ponukou 330E, takze je dobre si predtym pozistovat ceny u viacerych servisov. Spravili to v priebehu jedneho doobedia. Chod tych novych pacok je taky gumovejsi.... Tempomat ale funguje, len pri jeho aktivacii sa mi nerozsvieti kontrolka. Je to v poriadku? Ake mate s tym skusenosti? Podla servisu nieje na pristrojovke kontrolka pre tempomat.Dakujem

Ziadna kontrolka tam nieje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže dneska montáž tempomatu 3,5hod (škoda servis) a nefunguje sad.gif takže nevím kde soudruzi udělaly chybu ale dlouho jsem se tak nenasral přes VAS 18 to nešlo aktivovat ! a při zadání long coding napřímo to pak hlásilo chyby tempomatu 104.gif tak nevím je fakt že ten long coding byl zadavaný a změněný z oktávie 1.2 TSI 77kw ale údajně by to mlo být stejné. Uvidíme zítra se to bude řešit ve škodovce v MB

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

001100D6200400080000

s tempomatem by to mělo být

001100D6202400080000

což jednotka uloží aplikuje ale nefunguje v jednotce jsou chyby o špatném signálu tempomatu což dle mého má za následek jednotka BCM která se musí zřejmě taky nakódovat o čemž nemají v servise ani páru aggressive.gif

Ale snad se dočkám řešení tento týdenpost-23-1156182784.gif

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám stejný problém Motor 1,6 TDI CR kodování motoru 00114014000400080000. Myslím, že 11 pozice jako u vás by měla být 2.

Ale mám problém s BCM původní byla ....86F ( ta nemá potřebné piny 44,až 47,atd.) Vyměnil jsem za BCM ...87F ze sady tempomatu a nedaří se mi ji nakodovat Zkopíroval jsem long code z původní BCM ,ale nová ho nepřijme.

64980B3808010000002000003E0B08C00000400F600000000000

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže dnes vše funguje jak má je potřeba změnit kódovaní motoru jak jsem psal o pár řádek výše plus nakódovat BCM na pozici (byte) 17 ztrhnout byt 7 přes lcode. Pak ještě pomazat závady v jednotce motoru a jedéééém lol.gif' alt='default_icon_lol.gif' alt='lol'>.gif'>

PS: já si ještě upravil kódovaní instrumentu tak aby se mi zobrazovala rychlost tempomatu místo celkového počtu KM pokud je tempomat aktivní (pamět tempomatu) zřejmě fakčí jen u maxidotu bleh.gif

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak já mám corner mlhovky a utěch už je ta správná jednotka automaticky :) takže stačila montáž a nakodování tempomatu ve 2 jednotkách

BTW: nemusí se do jednotky logovat když se dává nová ? Nezkoušel jsi se domluvit s Vašou z PV ?

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ti řekl kdo? problém je v tom že v servisech vůbec neví co tyhle jednotky umí můj tempomat musel zprovoznit vzdáleně borec s bolky páč v servise na to koukali jak jelita na buben :) a navíc VAS 18 co používají nezná ani jednu z jednotek ve faceliftech takže nezobrazí v podstatě věci které jednotka umí páč ji nezná :(

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tempomat už taky funguje Problém byl po výměně BCM Bylo nutné provést VASem deaktivaci výrobního modu. Bez toho sice tempomat po nakodování BCM a ř.j. motoru fungoval,ale nešly zamykat dveře centrálem (ani klíčem). Po deaktivaci výrobního modu (nejedná se o transportní režim)vše OK .

Ještě samozřejmě bylo nutné přizpůsobit dálkové ovladače (vystřelováky).

Pokud je tempomat v činnosti svítí na přístrojovce zeleně kontrolka tempomatu.

Tak jak píše kolega KoNG Aktualizace VAS 18 nezná nové faceliftové jednotky.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: já si ještě upravil kódovaní instrumentu tak aby se mi zobrazovala rychlost tempomatu místo celkového počtu KM pokud je tempomat aktivní (pamět tempomatu) zřejmě fakčí jen u maxidotu bleh.gif

FII FL vie zobrazovať navolenú rýchlosť tempomatu? A konkrétne čo treba v kódovaní prístrojového štítu zmeniť? Nikde neviem nájsť popisky kódovania pre FII FL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FII FL vie zobrazovať navolenú rýchlosť tempomatu? A konkrétne čo treba v kódovaní prístrojového štítu zmeniť? Nikde neviem nájsť popisky kódovania pre FII FL.

umí ;)

vlezl jsem do instrument tam do adaptation a tam jsem našel cruise control a to jsem přepnul na zapnuto (popsáno z hlavy) (ve VAgu mám poslední popisky)

EDIT: a když už jsem byl v těch budíkách tak jsem si zapnul staging blbost ale potěší :)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...