Přejít na obsah

Tempomat facelift (FII, R)


chillike

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

001100D6200400080000

s tempomatem by to mělo být

001100D6202400080000

Dobrý den.

Nainstaloval jsem tempomat-control na můj 2012MY Fabia FL, ale to není funkční. Můžete mi prosím pomoct s kódováním?

BCM 087-F

7C980B1808010040002008003E2B098000C0400F600000000000

ECM (1,2 69PSI) 03E-906-019-C

00110016002000000000

Co je špatně?

Hello.

I installed cruise-control for my 2012MY Fabia FL, but it's not functioning. Can you please help me with coding?

BCM 087-F

7C980B1808010040002008003E2B098000C0400F600000000000

ECM (1.2 69PSI) 03E-906-019-C

00110016002000000000

What is wrong?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor máš dobře, ale oprav si BCM

Ř.J motoru. Pomocí Long Coding změnit Byte 5 zatrhnout bit 5

Nebo ručně pozici 11 změnit z 0 na 2

BCM 1. V případě, že je ve vozidle BCM...87F

Pomocí Long Coding změnit Byte 17 zatrhnout bit 7

Nebo ručně pozici 35 přepsat z 0 na 8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F

No ona už zase předvánoční serie model 2012 Fab II má jednotku s písmene H. Asi to nebude zaměnitelné.

Nejvíc mě žere, že neumím VAGem odstranit tzv. výrobní mod z fabriky u nové BCM. Musím to vřzy VASILEM v servisu.

Nevíš o tom něco? Není na to nějaký figl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den,

měl bych zájem o dodělání tempomatu. Mám Roomster Scout 1.2 TSi 77kw DSG - vyroben 3/011 (maxidot, corner mlhovky, esp)..

Byl by zde někdo schopný a ochotný udělat tuto montáž?

Nejlépe v okolí Hradce Králové či Pardubic.

Nabídky prosím do SZ,

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahojte, domontoval som do Roomstera tempomat, funguje bez problému. Akurát ma trochu zarazilo, nakoľko mám Maxi Dot, že nie je možné aktivovať kontrolku tempomatu na Maxi Dote. Dá sa to dodatočne vykonať? Má s tým niekto skúsenosť? Vďaka vopred za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj chlapi.

Potřeboval bych poradit se zapojením tempomatu na Roomstra r.v. 2012 1.2 TSI 63Kw. Je to už s novou centrálkou.V sadě jsem měl páčky + novou centrálku a kabeláž..Bohužel neobsahovalo schéma zapojení.Podle Elsy jsem si vše zapojil jak má být(snad ok),ale nevím kam připojit modročervený kábel.Podle schéma zapojení na starší model by to mělo být na brzdový spínač,ale ten je v motorovém prostoru na válci takže tam to asi být nemá.Dva bílé příjdou zapojit na řj motoru to si ještě snad dohledám,ale hlavní je teď pro mne kam s tím modročerveným?

Dále jak se tady dočítám tak jsem moc nepochopil jak jej potom aktivovat?

Moc díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modro červený do spínače nad spojku. Do ř.j. motour je jeden bílý v případě tvého motoru benzin TSI PiN 45.

Vyměníš BCM nakodovat podle původní jednotky a navíc nakodovat tempomat a v ř.j. motoru taky nakodovat tempomat.

BCM pokud je nová bude zřejmě ve výrobním modu a ten se musí deaktivovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok takže se vlastně bude tempomat deaktivovat při sešlápnutí spojky? A od brzdy půjde asi signál na deaktivaci z řj motoru,že? Pokud to dobře chápu!

Zítra to zkusím zbouchnout a dám vědět o výsledku.

Zatím moc dík :kol-47:

Edit: sakryš nejde mi deaktivovat tovární režim,pořád mi to ve Vagu přepisuje zpět na č.1. Proto nemůžu provést dlouhé kodování vyhazuje mi to chybu 22.

Editováno: , autor: Tachos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to pořešil aktualizací VagComu.Zapojeno je tedy vše správně,ale problém mám nyní v tom,že mi centrálka stále vypisuje,že je špatně kodovaná.Jednotku jsem deaktivoval z výrobního modu a v dlouhém kodovaní jsem jen potvrdil tempomat.V řj motoru mi aktivaci tempomatu nic nenabízí takže motor asi o něm ani neví. :kol-25:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to vím,že se musí v motoru povolit(kodovat) jenže motor s kodem CBZA ve vagu nic nenabízí.Ve starších motorech se aktivuje v kodovani II,ale zrovna u tohohle modelu či ročníku vag tohle nanabízí.

A Pepčo nerozumím tomu jestli mám správný soubor pro kodování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...