Přejít na obsah

Tempomat facelift (FII, R)


chillike

Doporučené příspěvky

Asi ti nezbude než vyzkoušet jiný servis. Já když jsem tam byl poprvé tak to bylo taky s velkýma obtížema. To bylo v roce 2010. Napřed museli aktualizovat VAS a potom až telefonát do MB a pak teprve . Po pár měsících stejný servis , stejný mechanik a kolegova Fabie do které jsem tempomat nainstaloval. A opět to už jsem věděl jsem ho musel vést , že ne tovární nastavení, ale deaktivovat výrobní mod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych si rád ujasnil co mi po výměně BCM jednotky kvuli tempomatu ta nejvyšší možná tedy v mém případě 87H nabízí za další možnosti. Tady z informací na foru jsem pochopil toto:

1. Ovládání stěračů dle indikace deště na předním skle a intenzita stírání stěračů v souvislosti s intenzitou deště a rychlosti vozidla

-pro tuto funkci je nutné domontovat deštový senzor natáhnout kabeláž pro napájení a k BCM jednotce viz. samostatné téma a návod od Konga

-mimochodem mám doma deštový senzor ,který se montoval do OI ,nevíte zda by byl kompatibilní pro tuto domontáž k jednotce 87H v mém Roomsteru?

-a samozřejmě po zapojení nakodovat

2. Funkce CH/LH

-pokud jsem to správně pochopil funkci nelze aktivovat  tzv. natvrdo tedy napořád ale je závislá také na domontáži dešt. a světelného senzoru,pokud je senzor namontován lze tyto funkce také nakodovat?

3.Automatické rozsvěcení hlavních světel po setmění

-opět je tato funkce závislá na namontovaném senzoru deště a světla

- co je však potřeba dále ? od senzoru stačí stále ten jeden kabel do BCM? Je ale potřeba nějakým způsobem změnit zapojení vypínače světel a pokud chápu dobře je nutné ho i vyměnit za ten z OII ,Yeti a použít nějaká dodatečná relé?Schéma zapojení znáte?. 

4. Corner funkce mlhovek 

- tuto funkci jednotka také umožňuje ale museli by být ve voze instalovány mlhové světlomety s integrovanými motorky pro natáčení paroboly?Také je myslím nutné k mlhovkám natáhnout další kabeláž ,je to tak?

5. Funkce natáčení hlavních světlometů do zatáčky při jízdě

- tady nevím zda to je vůbec řízeno jednotkou BCM ale předpokládám že ano,ovšem musely by být do vozu namontovány reflektorové světlomety s natáčením , předpokládám? Ne že bych se chtěl pustit až do této přestavby ale ptám se jen pro úplnost informací ,případně zda je při takové výměně nutná také nová kabeláž k světlometům,což také předpokládám?

6.Další funkce a možnosti dovybavení?  Zřejmě alarm,hlídání prostoru ve vozidle,samozatmavovací zpětné zrcátko,.....? Ale některé z nich zřejmě podporuje už i ta nižší jednotka tedy 86H a vím že na to jsou tu další témata otevřená myslel jsem jen tak pro přehled co umožní ta výměna za tu BCM 87H

 

Děkuji za odpovědi případně odkazy a tipy na montáž zejména se chystám dodělat semzor deště a světla ,možná i corner mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Odpovím si sám, kdyby tu byl podobný koumák jako jsem já...

 

Modro červený do spínače nad spojku. Do ř.j. motour je jeden bílý v případě tvého motoru benzin TSI PiN 45.
Vyměníš BCM nakodovat podle původní jednotky a navíc nakodovat tempomat a v ř.j. motoru taky nakodovat tempomat.
BCM pokud je nová bude zřejmě ve výrobním modu a ten se musí deaktivovat.

 

post-38132-0-55312100-1384518585_thumb.j

 

Ten nákres neznamená nic jiného než to, že se má kabel ze spojkového pedálu, pozice 2 vyndat, nahradit kabelem od tempomatu a původní kabel + ta odbočka se spojí tou dodanou plastovou spojkou.

 

Konektor do BCM je zajížděci do sebe, takže stačí lehce zatlačit a rozdělí se rozdělí na dvě části a je to.

Editováno: , autor: fili
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdarec ale asi už často pokládaná otázka ale procetl jsem cely téma ale odpovědi na mé otázky jsem nenasel ... mam fabii 1.2 tsi 63kw r.v.2012 s výbavou ambition s maxi dotem nevite jaka by tam mohla byt ridici jednotka?  a jaky tempomat by tam sel dat ? a ještě jedna věc když mam auto porad v zaruce a necham si to namontovat ve skodovce tak tu záruku porad budu met nebo tou montazi záruka pada ? a mate někdo zkušenost z mechanikama ze skodovky zda to opravdu umi ? jsu kousek od brna takze auto by slo asi do skodovky v brne ... diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte potreboval by.som radu ohľadom tempomatu mám FII 2009 už sú káble namontované a aj packa tempomatu ale nepracuje mi tlačítko set+. Tlačítko on off a res fungujú. Ale tempomat mi nefunguje. Otázka znie môže to byť tím že to tlačítko set+nefunguje? Vpád vám ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

Chtěl bych do Roomstera (rv 2012 s palubnim počítačem) dodělat tempomat. Jelikož nový je dost drahý (dle stránek škodovky cca 6tis) a náhodou jsem na netu narazil na inzeráty bouraných fábií a roomsterů rozprodávajících se na ND. Chtěl bych se zeptat, na co mám koukat. Stačí mi jen třeba kouknout na to, jestli jsou páčky s ovládáním PP a je to Fabia II po faceliftu nebo musím koukat ještě na něco?

Je mi jasné, že prvně si musím zjistit, jakou BCM mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Odpovím si sám, kdyby tu byl podobný koumák jako jsem já...

 

 

attachicon.giftempomat-spojka.jpg

 

Ten nákres neznamená nic jiného než to, že se má kabel ze spojkového pedálu, pozice 2 vyndat, nahradit kabelem od tempomatu a původní kabel + ta odbočka se spojí tou dodanou plastovou spojkou.

 

Konektor do BCM je zajížděci do sebe, takže stačí lehce zatlačit a rozdělí se rozdělí na dvě části a je to.

Mě by zajímalo jak zapojit právě tu BCM jednotku? Podle Elsy schématu je tam nějaká blokovací dioda a nevím zda nebude toto problém? Nevíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj,

 

dokázal by mi někdo rozepsat, co obsahuje sada 5J1 054 690A (http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/Komfort/tempomat-pro-vozy-fabia-ii--roomster-5j1054690ax/22/2/24/43/1001) - předpokládám, že jen páčky a kabeláž, ale ne jednotku. Někdo také zmiňoval sadu  5J1 035 623A - jaký je mezi nimi rozdíl?

Mám Roomster rv 2012 (po FL) s jednotkou 086M. Dokázal by mi někdo poradit kde kopupit potřebné věci (páčky a kabeláž jsem na netu našel, ale tu jednotku ne). Popřípadně někdo, kdo by mi to namontoval a zprovoznil (Kladno, Praha, středočeský kraj,...)?

 

Dík,

Jakub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...