Přejít na obsah

Tempomat facelift (FII, R)


chillike

Doporučené příspěvky

Asi takto. Vidím problém v tom ze mi vypisuje špatně kodovanou centralku. V bloku naměřených hodnot je vidět ze je asi tempomat v provozu. Jenže zatím nefunguje,nefunguje mi ani tachometr a stahování oken. Ne ze bych chtěl šetřit,ale do autorizovaneho servisu se mi to dávat nechce.

Pisu z mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně že píše chybu vždyť nemáš nakodovaný motor A do autorizáku asi budeš muset na deaktivaci výrobního modu. Je to na počkání a VAS tuto funkci přímo nabízí. To že ti nejde centrál je právě ten problém, že nemáš deaktivovaný výrobní mod. Nepleť si to s transportním režimem.

Ale přestože nemáš deakt. výr mod a nejde ti central tak pokud je vše kolem tempomatu ok tak tempomat musí makat.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nakonec musel dát do autorizáku a ani tam si s tím nevěděli rady.Nedařilo se jim tu jednotku překodovat,prý tenhle nový tip ještě nikdo nemontoval.Nakonec opsali ten kod z jiného Roomstru a pak už vše naskočilo.A já jsem si s tím lámal hlavu,že jsem asi neschopný :-)

Jinak dík za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Chtěl jsem se zeptat jestli je tady někdo z Prahy nebo okolí Kladna, kdo by mi dokázal naprogramovat tempomat. Vše je namontované v autorizovaném servisu, ale tam to bohužel nedokázali naprogramovat a já se do toho nemůžu dostat nikdy jsem to nedělal a kabel, který mi půjčil kamarád se nespojí s autem. Jedna se Roomster 1.2 TSI 63kW 2010 facelift. Samozřejmě za nějaký poplatek.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vas nemam k dispozici. Myslim, ze vyrobni mod deaktivovali v servisu. Ale pry se jim nepodarilo tempomat aktivovat, auto o nem pry nevi. Koupil jsem sadu tempomatu pro facelift s novou BCM pro tempomat. Myslel jsem si, ze kdyz to dam do orig servisu budu bez problemu, to co predvedli oni jsem si mohl udelat sam, ale slo mi hlavne o kodovani. Nikdy jsem to nedelal a nerad bych neco pokazil. Nevite nekdo alespon o servisu kde vite ze to umeji. Psal jsem do par servisu, ale dostal jsem negativni odpoved.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute

kúpil som si do svojej Fabie 2 FL sadu na tempomat zo stránky http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/bea700020-tempomat-oe-14036.html . Ale zistil som že mám BCM jednotku konkrétne typ 086H. Z toho čo som tu čítal tak stačí vyplynulo že tento typ je zlý a treba typ 087F. Stačí teda len BCM jednotku 086H na 087F a nakódovať to a malo by to ísť či ? A tento problém by rieši výmena len za BCm typ 087F či hoci ktorú BCM z rady 087? Má niekto z Vás keď tak na predaj takú BCM jednotku alebo odkaz na nejaký obchod kde by sa to dalo kúpiť alebo teda len zistiť cena ?

Díky moc za odpoveď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečti si druhý příspěvek tohoto vlákna tam je odkaz kde se řeší tempomat po FL . Je otázka jakou máš BCM Zpravidla samotné páčky a kabeláž nestačí.

To by platilo u Room a Fab II před FL. Po FL existuje sada 5J1 035 623A (pro levostranné řízení a palubní PC), která obsahuje vše potřebné.

Už jsem tu několikrát dával tento odkaz. Ale bohužel se na to vždy někdo znovu zeptá v dalším a dalším vlákně.

Jinak za předpokladu správné montáže , nakodování a správné BCM ti tempomat fungovat bude.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, není lepší, pokud máš auto v záruce, nechat si tempomat namontovat v servise. Cena za montáž a nakódování je cca 1700. Návod je součástí originálního balení a ten mi zůstal, kdyby jsi měl zájem.

Editováno: , autor: mida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...