Jump to content

Výměna ovladačů klimatic


Flag
 Share

Recommended Posts

Lze vyměnit ovladače klimaticu v před FL autě za ty po FL? Co to obnáší? Jsou mnohem hezčí.

Nevíte jak štítek ovladače rozebrat / jak vyndat ovládací knoflíky?

Mám představu, že by mohlo při troše štěstí stačit vyměnit ovládací knoflíky, max. knoflíky+panel.

Link to comment
Share on other sites

To je přesně to co chci udělat. Zbavit se těch ovladačů jak z 20 let starýho rádia a dám tam faceliftový, který jsou zapuštěný a plošší. To je tam nemohli dát hned? Prostě jen výměna té pohledové části.

Link to comment
Share on other sites

zaujimava myslienka .. tie stare ovladace vyzeraju fakt tak ako si popisal ..

no keby niekto mrkol v aktualnej ETKA ten panel s ovladacmi a dal info,

prip . pozriet DP .. schemu zapojenia ..

teoreticky je mozne ze bude stacit prehodit panel a mozno aj konektory by mohli sediet ...

Link to comment
Share on other sites

Ovládání klima jako celek nepůjde, nebude komunikovat se "starším" CAN 1.6. U nového je komunikace CAN 2.0. A kupovat nový? Tož bude v servisu bratru tak za kolem 4000,- Kč. Ono vyměnit "čudly" jde, ale samostatně se myslím neprodávají. Jinak by se musely měnit všechny, včetně tlačítek a také krytka ovládání. A aby byl dojem dokonalý vzhledem k jinému odstínu černé, tak by bylo potřeba vyměnit ještě boční krytky včetně spínačů (výhřev zadního okna, ESP, MSR e.t.c - pokud je máte).

Link to comment
Share on other sites

Nemáte někdo nákres z ETKY nebo z DP? Vzhledem k tomu, že vršky současných před FL čudlů jdou sundat, tak bych se divil, kdyby nešly objednat čudly samostatně. Třeba by se daly sehnat u výrobce toho dílu.

BTW - jaké informace by se měly přenášet z ovladače CLIMATICU po CANu? Domníval jsem se, že regulace větráku je přímo stejně jako vnitřní oběh a klima on/off. Ostatní mechanicky.

Edited by Flag
Link to comment
Share on other sites

Ovládací "čůdly" se nedají objednat samostatně, ani před FL to nešlo. V etce na obrázku to vypadá, že jsou zvlášť, ale toto číslo dílu neexistuje, tedy je nedodají. Jediná možnost je sehnat celé ovládání klima s krytkou a vyměnit čůdly, tlačítka a samotnou krytku. A jak psal Norton, bylo by potřeba vyměnit i krytky vedle ovládání, jelikož se dezén a barva lehce liší, krytka tlačítek se neobejde bez výměny tlačítek.

Ohledně otázky o canu, slouží třeba na diagnostiku, nebo na komunikaci klimatizace s řídící jednotkou motoru (příklad: při sešlápnutí plynového pedálu na podlahu se sníží výkon klimatizace pro lepší akceleraci)

Link to comment
Share on other sites

...

Ohledně otázky o canu, slouží třeba na diagnostiku, nebo na komunikaci klimatizace s řídící jednotkou motoru (příklad: při sešlápnutí plynového pedálu na podlahu se sníží výkon klimatizace pro lepší akceleraci)

Nevím jak Tobě - ale například u mého Rooma (MR2008) se Climatic "přeladí" na vnitřní cirkulaci vždycky, když zařadím zpátečku (asi aby nenasával do interiéru plyny z výfuku) - ANIŽ BYCH SE DOTKNUL OVLÁDÁNÍ KLIMY. Je to poznat na zvuku, jak se přesunou klapky a klima začne nasávat od nohou spolujezdce. Myslím že těch funkcí tam bude ještě víc...

Link to comment
Share on other sites

S tím "opotřebením a odchylkou v materiálu" nemáš Flagu tak docela pravdu. Opotřebení se projeví tak akorát provozem auta. Barevný odstín, dezén i samotný granulát plastových dílů je stanoven poměrně přísným standardem a fakt průběžně kontrolován. Ono ty krytky také nevyrábí jeden producent a navíc na jenom stroji. Sladěny musí být například v případě oblasti kolem ovládání klima všechno v "okolí" - krytka ovládání klima, ofukovače, postranní krytky, spínače i ty "čudlíky" a tlačítka. V tomto případě barevný index 9B9. Navíc od FL jsou dvě varianty dezénu - lakovaný a nelakovaný. Řeknu Ti, je to fakt dost poznat, pokud se použijí "nesladěné", nemluvě o opotřebení "provozem". Krytku ovládání je potřeba vyměnit s knoflíky, takže pak i postranní krytky. A když už i krytky, tak i spínače, ty "staré" nepasuji do FL krytek.

Link to comment
Share on other sites

O tom sladění barev a dezénů mi něco povídejte - dělal jsem před několika lety v podniku, který jako sub-sub-subdodavatel lisoval krycí plasty do kufru OI (dva zrcadlově otočené na podběhy a ten s pohyblivou klapkou u zámku na hranu kufru). Varianta šedá, černá antracit a tmavě žlutá (pravděpodobně pro kožený interiér). Co tam bylo kolem kvality dezénu, shodnosti barev a kvůli případným odřeninám na dezénu reklamací a papírování... A to většinou ty odřené konce musel způsobit někdo jako manipulanti až při samotné finální montáži, protože od nás odcházely díly pevně založené do polystyrénových "hřebenů" v pevných plastových přepravkách a s proklady vloženými tak, aby se neodíraly... A to ty nejčastěji ořené oblasti byly v místech, která po namontování nejsou vidět, protože jsou buď obrácená směrem k opěradlům zadních sedaček, nebo jsou krytá dalšími díly v kufru...  

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hm,ted je otázka,jak dlouho bude trvat,než se něco objeví na vrakáču,a jestli budou ochotni prodat jen knoflíky za pár korun.Mám takovej pocit že budou kombinovat a chtít prodat celý ovládací panel..Ještě mě napadly 2 věci:1.prodat to a koupit facelifta s tím,že bude neméně 100-150.000kč v pr... 2.stávající čudle demontovat,podívat se jestli nejsou dutý a popř. je na cnc upravit do požadovanýho tvaru dle FCL.A nebo vymyslet nějakej nákres,jak by to mělo vypadat,a nechat to vyrobit.Tedˇjde o to,jestli by to bylo technicky,časově a finančně možný. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ty ovládače bylo první co mě napadlo, tak jsem v salónu vlezl do face modelu a jal se s laskavým svolením prodejce vytrhnout nějaký ten knoflík a následně jej zkusit nasadit do mého předface Rooma. Ze svého jsem čudlíky vytáhl a jal se to samé udělat ve face, a ejhle, držely pevně, že jsem musel test vzdát, neb jsem měl strach, že jim to poškodím-prostě z face nešly vytáhnout !! Takže jsem byl krůček od toho mít to vyzkoušené a nafocené na mobil, nicméně se mi stejně zdálo už na první pohled, že tam ty nové nebudou úplně oku lahodně pasovat. Někdy dám druhý pokus-na salónu s tím nědělali žádné potíže !

Edited by dick
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...