Přejít na obsah

Rezonance při 2200ot


Radek7

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Mám novou Octavii I Combi (Tour), motor 1.6 (75kW). Při přechodu cca 2200 otáček se objeví rezonance, která sice není zvlášť výrazná, ale je citelná (jak vibrace , tak i hluk). Při nižších i vyšších otáčkách je vše OK, pouze kolem 2200 otáček to rezonuje. Čekal jsem, jestli se to po záběhu neusadí, ale je to pořád stejné. Technik v servisu mi tvrdil, že nic necítí, ale já to cítím při každém přechodu těchto otáček. Máte s tím někdo zkušenost? Je to normální jev?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vibracema či rezonancema má asi zkušenost každý. Těžko se radí co ti může rezonovat, protože na autě je toho mraky. Zkus vypozorovat aspoň odkud to jde, jetli je to kovový nebo spíš "plastový" zvuk atd. Auto v servise si projížděl s technikem nebo jel sám? Klidně ti bude tvrdit, že nic necítí, protože tyhle závady se fakt blbě řeší.

Něco podobnýho v bleděmodrým se řešilo tady, a výsledek si myslím žádný, takže je to na tobě.

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vibracema či rezonancema má asi zkušenost každý. Těžko se radí co ti může rezonovat, protože na autě je toho mraky. Zkus vypozorovat aspoň odkud to jde, jetli je to kovový nebo spíš "plastový" zvuk atd. Auto v servise si projížděl s technikem nebo jel sám? Klidně ti bude tvrdit, že nic necítí, protože tyhle závady se fakt blbě řeší.

Něco podobnýho v bleděmodrým se řešilo tady, a výsledek si myslím žádný, takže je to na tobě.

Díky za odkaz.

Těžko se dá rozeznat, odkud to jde. Přijde mi, že se v těch otáčkách chvěje celé auto. Cítím jemné vibrace jak na plynovém pedálu, tak na volantu a na sedadle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenost s rezonancema takovou pokud tam vysloveně něco neodpadává tak se na to vykašlou.

Chtějí aby to rezonovalo na volnoběžný otáčky a co si budeme povídat to by tam musel bejt opravdu velkej průser.

Zkusit se to může co ti na to řeknou ale žádný zázraky nečekej.

Já a servis se už dohadujeme skoro půl roku. Oni prostě čekají až to vyleze ze záruky a potom pod tím budou klidně půl dne ale všechno si řádně nechají zaplatit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...