Jump to content

Pár dotazů ohledně výběru auta


donlines
 Share

Recommended Posts

Čaute, za pár dnů mě čeká nákup "nového" auta. Co jsem si zatím prošel autobazary, tak se mi zamlouvá Octavie I nebo Fabie. Všechny Octavie jsou z roku 1998 a většinou mají najeto kolem 200 000 km (ať už diesel nebo benzín), Fabie jsou naopak z roku kolem 2004 a mají najeto do 150 000 km. Ceny takovýchto modelů se pohybují v rozmezí 30 000 - 60 000 Kč (více peněz do auta nemohu investovat).

Teď se ale chci zeptat na Vaše zkušenosti s auty z těchto let a v této cenové kategorii. Jaky se dá předpokládat stav motoru a zda nákupem neudělám chybu a další..

Díky za všechny rady ;-)

Link to comment
Share on other sites

tak do cca 12 let staré oktávky budeš akorát sypat prachy...těm km taky moc nevěř.....a fabii z roku 2004 za 60 000....to se mi taky moc nezdá měla by stát víc......jde ale o výbavy jaké vozidla mají...jestli to jsou benzíny diesly...combi......atd....rozhoduje mnoho faktorů.....uvědom si, že do 10 a více let starých aut budeš kromě pořizovací HODNOTY MUSET INVESTOVAT....výměny oleje, filtrů, popř. rozvodů....vše pro tvůj klid......

Link to comment
Share on other sites

S výměnou oleje,filtrů,rozvodů a ještě brzdových kotoučů a destiček tak trochu počítám. Rozvody půjdou 100%. Octavky i Fabie po kterých pokukuju, jsou ve verzi Hatchback. Kdyby byla možnost, tak bych raději šel do diesela než do benzínu. AAA Auto se u těch vozů chlubí Garancí najetých kilometrů (Cebia). A k těm výbavám, to je tak různě, někdy Classic a někdy se tam najde i Ambiente. Na nich mi ani tolik nezáleží.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...