Přejít na obsah

Climatronic nechladí


DRYVER

Doporučené příspěvky

Dobrý den pánové, dnes se mi stala taková nepříjemnost a to že přestala chladit klimatizace. I po nastravení nejnižší teploty jde jen vlažný vzuch. Venku je 35 stupnu a nefunkcni klimatizace je docela nepříjmená. Zkoušel jsem tlak ( do plnícího hrdla strcit sroubovák) a tlak tam je urcite dost velký. I když sáhnu na trubky od kompresoru tak jsou obe spise teple nez aby byla jedna orosená + studená a druhá teplá. V paměti závad nic klimatizace nic nebylo ale kdyz jsem to ruzne zkousel tak se tam objevilo:

Nalezena 1 chyba:

00898 - ridici obvod kompresoru klimatizace 

  010 - preruseni / zkrat na plus

S VAGem to jeste moc neumím, ale udelal jsem pár fotek jestli to pomůže. Nesetkali jste se tím někdo už? Děkuji mockrát za rady a odpovědi.

post-12040-1277839545,5335_thumb.jpg

post-12040-1277839555,8818_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahary se roztáčí jako báseň... Drát by mohl být spíš prošoupaný než od hlodavců prokousaný, protoze parkuji v garáži a kryt motoru je krásně čistý ( kdyby tam byly kuny, tak bude celej motor špinavej od tech parchantu...) Nejvíce podezřívám ten vadný klimakompresor...

Editováno: , autor: DRYVER
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde je vlastne řídící jednotka?? Je primo v kompresoru, nebo v panelu climatronicu???

Právě že se to chová jako by vše bylo v naprostém pořádku ( sahary se roztáčí, při snižování teploty se zvyšují otáčky ventilátoru...) ale jediný háček a to podstatný je že kompresor nic nevyrábí a obe trubky od kompresoru jsou stejne vlažné. Můj názor je že kompresor se odpourečel do věčných lovišť, ale ruku do ohně za to nedám, proto bych rád názor Vás ostatních. Dekuji

A ještě prosím o info, jaký výrobce kompresoru se dával do prvovýroby. Mám nabídky na valeo i DELPHI. Z mého bohužel upadl výrobní nalepený štítek...

Editováno: , autor: DRYVER
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes za známým na diagnostiku a ten mi potvrdil ze je kompresor v haji. Nebo lepe receno ten ventil v kompresoru. Samotny ventil asi nesezenu, tak potrebuji kompresor. Prej tam mam kompresor od vyrobce ZEXEL - jde dat misto neho treba deplhi, nebo neco jineho a nebo tam musi prijit to co tam bylo?? Dekuji za odpedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den pánové, dnes se mi stala taková nepříjemnost a to že přestala chladit klimatizace. I po nastravení nejnižší teploty jde jen vlažný vzuch. Venku je 35 stupnu a nefunkcni klimatizace je docela nepříjmená. Zkoušel jsem tlak ( do plnícího hrdla strcit sroubovák) a tlak tam je urcite dost velký. I když sáhnu na trubky od kompresoru tak jsou obe spise teple nez aby byla jedna orosená + studená a druhá teplá. V paměti závad nic klimatizace nic nebylo ale kdyz jsem to ruzne zkousel tak se tam objevilo:

Nalezena 1 chyba:

00898 - ridici obvod kompresoru klimatizace 

  010 - preruseni / zkrat na plus

S VAGem to jeste moc neumím, ale udelal jsem pár fotek jestli to pomůže. Nesetkali jste se tím někdo už? Děkuji mockrát za rady a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes menil kompresor a kdyz jsem ho vytahl ven tak jsem zjistil ze se řemenice ustřihla z takových malých bodů... Asi se kompresor zadřel ( protoze snim nejde otocit) a radsi se ta remenice ustrihla nez aby se kousl řemen příslušenství...  Jestli si zitra vzpomenu tak to snad vyfotim a dam sem fotku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravim chlapy mam dotaz klima mi take nechladi a samozrejme nevim cim to je  :-) .  Nekde jsem tu cetl ,ze do toho konektoru na kompresoru ma jit stalich 12 voltu je to pravda? Me totiz po pripojeni zkousecky na konektor zkousecka blika v nejakych impulsech tudiz si myslim ,ze tam nejde stalich 12 voltu nebo se pletu? A cim by to kdyztak mohlo byt? Kompresor se normalne toci a zda se volne. Zatim diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...