Přejít na obsah

Bielý dym pri preraďovaní


Shreky

Doporučené příspěvky

Zdravím páni. Som tu nový a tiež aj čerstvý majiteľ Octávie II 2.0 TDi BKD DSG z roku 2005 model 2006. Má najazdené 166000 km. Ani nie ja, ale svokor si všimol biely dym z výfuku pri rozbehu. Tak som ho posadil do auta a sledoval to dymenie. Jedná sa o také jemnejšie zadymenie pri rozbehu, teda pri preraďovaní z 1 na 2, z 2 na 3, presnejšie pri znížení otáčok. To znamená, že auto nedymí v ťahu, ale pri preradení, kedy sa vlastne otáčky motora znížia. Taktiež ak ho rozbehol tak až po uvoľnení pedálu, teda pri spomaľovaní začal dymiť. Potom som skúšal na mieste pridať a náhle pustiť plynový pedál a to isté. Pri akcelerácii nič až po pustení pedálu zadymil. Hovorím zadymil, lebo on nezačne dymiť v kuse, len trochu zadymí a potom je všetko OK.

Chcel by som vedieť, či si myslíte, že sa jedná o nejakú vážnejšiu a teda i nákladnú poruchu, alebo len bude treba pristaviť čerpadlo, alebo ja neviem čo? Inak motor ide hladko, otáčky sú stabilné, nekolíše, nevynecháva aj turbo má ťah... .

Neskôr po ceste domov som stále sledoval v späťáku či nezadymí a nič, ani pri tuhšej jazde s použitím turba. Robí to len medzi 1 až 3.

Ďakujem ak sa podarí nejaká odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak neskoro, ale predsa je tu odpoveď i riešenie. Problém bol v turbe. Najprv len zadymil ako som už popisoval . Neskôr mi pri záťaži padal do núdzového režimu. Potom začalo turbo pískať. Po výmene turba (repasované z Poľska - cez mechanika za 400€) všetko OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...