Přejít na obsah

Sterace a ostrikovace


zzdeny

Doporučené příspěvky

Jak vam stitiraji? Myslim hlavne necistoty musky a podobne. Me jednak ostrikovace nedostriknou na cely sklo a je jedno jak rychle jedu a pak to sterace jen rozmatlaj. Pouzivam stejnej roztok jako ve fabii a tam to bylo ok. Asi se nedaji ostrikovace nejak nastavit, aby strikaly vys?

A vsiml jsem si ze vedle ostrikovacu je jeste neco, ale co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Jak vam stitiraji? Myslim hlavne necistoty musky a podobne. Me jednak ostrikovace nedostriknou na cely sklo a je jedno jak rychle jedu a pak to sterace jen rozmatlaj. Pouzivam stejnej roztok jako ve fabii a tam to bylo ok. Asi se nedaji ostrikovace nejak nastavit, aby strikaly vys?

A vsiml jsem si ze vedle ostrikovacu je jeste neco, ale co?

Ahoj, já si na stěrače nestěžuji. Ale zdá se mi, že Glacidet, který mi v servisu nalili při garanční prohlídce, nenechával žádné stopy při stírání. Později jsem nalil Sheron a ihned se začaly objevovat při stírání šmouhy. Tak až jej vyčerpám, zkusím znovu Glacidet.

Každopádně seřizování ostřikovačů je jednoduchá záležitost. Hned vedle trysky je šroubek, kterým se nastavuje její sklon (pouze sklon). Myslím, že to je na torx klíč.

Není problém to zvýšit nebo snížit tím, že otáčíš tím šroubkem. Například já měl z výroby jeden ostřikovač posazený níže než druhý.

Jz

Editováno: , autor: Jz73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela bych v tomto období uvítal ostřikovače světlometů. Někdy si připadám jako když si svítím svíčkou, světla za...ný od soli a jinýho sajrajtu. To zase někdo nedomyslel.

To mi vysvetli - kdo co nedomyslel??? Spis jsi to nedomyslel ty pri objednavce auta, stacilo prihodit 3500,- a nemel jsi problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za pokárání. Při objednávce auta minulý rok v listopadu jsem ostřikování světlometů buď přehlédl nebo to v nabídce nebylo ( jinak by na autě byly ). Je to jedna z mnoha vychytávek, která řidiči zpříjemní život v mizerných zimních podmínkách. Za 3 500 Kč všem doporučuji.

Ale v autě s nejvyšší výbavou by ostřikování světlometů mělo být samozřejmostí, jedná se prvek pasívní bezpečnosti. Kraviny jako dolní svícení zrcátek při vystupování apod. jsou, ale potřebnější věci nejsou.

Všem přeji bezproblémové cestování v příštím roce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostrikovace svetlometu jsou pro Yetiho v nabidce od uplneho zacatku, tudiz varianta 1 (prehlednuti pri objednavce) je ta spravna.

S jejich prinosem souhlasim, sam jsem je na svou bílou OII doobjednaval (na cerne byly jako soucast xenonu).

Na druhou stranu se podivej po silnicich, kolik skodovek ma ostrikovace svetlometu doobjednanych, cili nepocitej ty s xenony. Naproste minimum - cesi tuhle vybavu jako prvek aktivni (nikoliv pasivni jak pises!) bezpecnosti nevidi a ostrikovace prakticky nedoobjednavaji. V cene problem neni, pri porizovaci cene techto aut je to zanedbatelna castka...

Podtrzeno a secteno, to je duvod, proc nejsou v CR v zakladni vybave ani nejvyssich vybav (napr. ve Skandinavii je ma i Classic).

Vybavu, o kterou u nas neni obecne prilisny zajem, nebude vyrobce nutit vsem zakaznikum 100% a navic je to nechat platit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak po cca dvou letech mně odešly přední stěrače a hned jsem narazil na problém. Netušil jsem, jak velký problém bude dnes sehnat nové gumky!

Vlastně jsem je ani nesehnal. Situace mě donutila, i s takovou malicherností, se obrátit na servis. Tam mně řekli totéž - gumky se nedají vyměnit a budu muset koupit nové přední stěrače za 1000 kč.

Řešil někdo z vás už stěrače? To se opravdu při opotřebení gumky, musí koupit celý stěrač?

Donedávna nebyl problém koupit gumky za cca 20kč a s příchodem Aero stěračů je konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to tak výrobce (Bosch) nezamýšlel - přeci jen 935,-Kč za nové lišty je podstatně víc , než nějakých 100,-Kč za nové gumičky - ale gumičky v Aerotwinech vyměnit jdou:

http://www.forum.for...hp?f=161&t=2299

Další alternativou mohou být flat lišty výrobce Compass:

http://www.sterace.e...s-480-cube.html

Editováno: , autor: demonx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podařilo se mi sehnat v autodílech gumky, které pasují do těchto lišt :)

Problém ale byl ty gumky nasunout do celého stěrače. Stačilo ale do těch drážek stříknout silikonového oleje a ualá, gumka se jak po másle nasunula po celé délce.

Stěrače opět krásně stírají. Celá výměna obou stěračů mě vyšla na 80kč. Těch 1000kč je vážně dost ujetý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem byl po 2 letech a 3 týdnech(!) stáří mého Yetíka nucený vyměnit oba přední stěrače: gumky uletěly jako na povel... Vzhledem k tomu, že 2 týdny před koncem záruky mě odešlo taky ložisko na přední poloose, tak mám pocit, že Škodovka do svých aut záměrně montuje tzv. "kurvítka", které mají časovač nastavený na konec záruky... :) Každopádně originální stěrače jsem kupoval zde http://www.obautodil...i-zadni-krytky/, takže za cenu, za kterou se prodávají u Škodovky, jsem koupil navíc oba přední stěrače na Felicii i s poštovným a balným. Sice to není taková úspora jako u Džanka, ale alespoň něco...

Editováno: , autor: myspulin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže po trpké zkušenosti s flat stěrači Compass (nový stěrač před řidičem stírá hůř, než 2,5 roku starý Bosch :kol-26: ) jsem nucen se vrátit k originálu! Ti soudruzi od Bosche ví moc dobře, že za kvalitu se musí platit!

Jo a ještě malý dovětek: firma Compass je sice (asi) česká, ale stěrače si nechá dělat v Číně (Made in P.R.C.). :(

Editováno: , autor: demonx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Podařilo se mi sehnat v autodílech gumky, které pasují do těchto lišt :)

Problém ale byl ty gumky nasunout do celého stěrače. Stačilo ale do těch drážek stříknout silikonového oleje a ualá, gumka se jak po másle nasunula po celé délce.

Stěrače opět krásně stírají. Celá výměna obou stěračů mě vyšla na 80kč. Těch 1000kč je vážně dost ujetý.

tak já se dostal do půlky a přez prostředek ani ránu, 2 gumy sem přetrhl...tak sem je natáhl z boku a uprostřed to při stírání dělá proužek na okně, tak budu muset někde něco koupit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...