Přejít na obsah

Kódovanie BCM u faceliftu


Diamant

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím.

Nakodoval jsem auto-lock do Roomstera 2014 (v BCM 0. byte na 7C). Kodovani nize. Vše funguje, akorát: když je auto zamčený a já chci zevnitř otevřít dveře, tak musím jednou zatáhnout za kliku, aby se přes centrál odemkly všechny dveře a pak musím zatáhnout podruhý, aby se dveře fyzicky otevřely. U F2 FL 2011 to mám stejně, ale tam stačí za kliku zatáhnout jenom jednou (odemknutí všech dveří centrálem a ihned fyzické otevření dveří). 

Je tohle mechanickej problém nebo se nechá kodovanim vyresit?

 

7C980B3808010000002000003C2B18C000C0400F60000000020010000000

 

diky za radu

Editováno: , autor: novakmartin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fungovalo mi to rovnako ak dobre pamätám, F2 2013. ale keď som vytiahol kľúč zo zapaľovania, tak sa dvere odistili všetky a vtedy stačilo normálne otvoriť. keď však niekto vystupoval a motor bežal, tak postup bol ako píšeš, ťahať na dvakrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vytáhnutí klíče se dveře odemknout, ale když chce někdo z auta vystoupit, kdo to neví, tak za kliku tahá a čekám, kdy ji urve :)

Zvláštní je, proč F2 FL/R FL vyrobený o dva roky dřív to měli jinak - nějak v tom nevidím smysl...proč by měnili zapojení dveří/centrál...

Kouknu ještě do zapojení, někde ve 2013/5 bylo vydaný další schema dle DP.

Editováno: , autor: novakmartin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Prostuduj si schémata. Jsou tady na foru. Ale je toho na prodrátování dost. To co máš před FL, je ještě navíc relé DS. Jednodušší je po FL, ale tam jsem nějak nepochopil jak svítí levé parkovačky... No nic.

Spoj se raději s Pedrem

Řešil to samé a už to vyřešil.

Podle mně je nejjednodušší dodělat samostatné světla DS, s nějakým univerzálním zapojením. Na trhu jich je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj Pawouk mě odeslal do kódovacího tématu, tak se ptám zde :) Jde dokódovat v F2 facelift (2010, MR2011) rychlost stěračů dle rychlosti vozidla, denní svícení společně se zadními potkávacími světly a přisvětlování mlhovkami při zapnutí směrovky? Když aktivuji to přisvětlování mlhovkami, tak mě to hází chybu centrální elektroniky: 030428 Control Circuit Turn-List left a 03429 to samé ale turn-list right. A u dalšího kódování to nic nehází, ale ani to nefunguje.

 

Kóduji to přes bluethoot adapter z aliexpresu a přes program Carista. Nic jiného nemám :) Ale nakódoval jsem přes to bez potiží automatické zamykání a setření po ostřiku a taky kontrolu na všechny druhy žárovek.. Nevím jestli to je programem, nebo to prostě na F2 facelift nejde :( Adapter by měl být bez potíží funkční. Běží přes něj další apka na DPF filtr.

 

Také bych hrozně rád vypl přední 12V zásuvku bez klíče v zapalování. Ale zadní v kufru nechat pod stálým napětím i po zamčení vozu.. Šlo by to přes diagnostiku? Ten můj prográmek to neumí. Ale s tímto jsem počítal trochu..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- 12v zasuvka - diagnostika nie, bude treba HW upravy zapojenia

- corner - F3 staci nakodovat, F2 bohuzial zmena kabelaze, vid moj navod http://wirer.sk/f2_corner/

- zadok pri DRL som niekde v klasickom VCDS videl, Carista netusim ci to ma

- rychlost stieracov to iste ako DRL

 

Edit: tie stierace nesmu byt na cyklomat, ale az ta dalsia pozicia myslim. Zastavis na krizovatke a stierace zotru iba obcas. Intervaly nepamatam, z F3 viem urobit video

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to zkoušel. Zrovna pršelo tak jsem to zkoušel. ROzjel jsem se, stěrače na plno a zastavil. U caddyho by už šly na cyklovač a u mě valily pořád naplno :( Ikdyž jsem to aktivoval.. Nic se nezměnilo. :( Na ty mlhovky teda kašlu. Ja HW úpravy nechci dělat. Zbytečně rýpat do auta když funguje.. :/

 

Nemá někdo normální diagnostiku, kterou by to šlo? :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pomohl by mi někdo s kódováním LCODE pro FII(2012) ?

Mám program LCODE, ale nezobrazují se mi popisky Bitů(LABEL).

četl jsem tu vychytávky jako

-potvrzovat uzamčení zatroubením

-upozornění na prasklé žárovky

-Aktivuje blikání brzdovách světel (nouzového brzdění)

-aktivovat corner mlhovky

-Vnitřní osvětlení (stropní světlo) svítí při otevření kufru

-odemknutí dveří řidiče a pak teprve ostatních dveří

 

Poradí někdo? klidně přes SZ

fabia2.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Corner je zavisle na vybave a rocniku. Ak nebol tempomat, nutna zmena BCM jednotky. Pripadne skus moj navod:

http://wirer.sk/f2_corner/

 

Je tam aj kodovanie.

 

Na ostatne skus dokumenty z prilohy, no musis skusat. Pripadne weby:

- stemei.de

- ankk-vagcom.com

- briskoda.net

 

 

moznosti dlheho kodovania.txt

vag.txt

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...