Přejít na obsah

Kódovanie BCM u faceliftu


Diamant

Doporučené příspěvky

V 3. 8. 2019 na 22:59, juraj07 napsal:

Podarilo sa niekomu na Roomstri/FII rozchodiť s tým ELM327 adaptérom(Carista) hill hold assist? A niečo také ako rozsvietenie hmloviek pri zaradení spiatočky to asi nebude vedieť, a coming/leaving home sa mi po aktivácii nepodarilo rozchodiť ani keď som stlačil diaľkové, čo by malo ísť...

 

Coming/leaving home jde aktivovat prej jenom když má auto Start-Stop.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 8. 2019 na 22:59, juraj07 napsal:

Podarilo sa niekomu na Roomstri/FII rozchodiť s tým ELM327 adaptérom(Carista) hill hold assist? A niečo také ako rozsvietenie hmloviek pri zaradení spiatočky to asi nebude vedieť, a coming/leaving home sa mi po aktivácii nepodarilo rozchodiť ani keď som stlačil diaľkové, čo by malo ísť...

Jestli ti to pomuze, pres VCDS jsem kodoval cornery takto:

 

Byte 12 - bit 6

Byte 21 - nastav na 8C (1000 1100) - potom se ti budou mlhovky rozsvicet pri zarazeni zpatecky - takto je to v serii

 

Byte 12 edit 8.2

byt 0 – parkovací světla zapnutá když “Terminal 15 ON”
byt 1 - Světla pro denní svícení manuální

byt 2 - osvětlení interiéru když je klíč vytažen ze spínačky

byt 3 - aktivovat havarijní blinkry
byt 4 - Aktivuje blikání brzdovách světel (nouzového brzdění)
byt 5 - Komfortní blikání aktivní
byt 6 - aktivovat corner mlhovky

 

Byte 21 edit 8.2
byt 2 - corner při zapnutí blinkru

Byt 5 – mlhová světla neaktivní při zapnutí dálk. světel
byt 7 - Mlhová světla (s natáčecí světlomety) nainstalovány

 

Asistent rozjezdu do kopce sem si taky aktivoval pres VCDS. Nevím přesně kodovani, ale nasel sem prislusny zaskrtavatko (v elektronika brzd) na aktivaci a bylo to. Potom sem si este prodlouzil dobu, jak dlouho auto v kopci brzdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj Vsechnym.

 

Chtel jsem neco nakodovat k me fabci a nepodrilo mi se.

Mam obd 11Pro . Chtel jsem nakodovat:

- prasknute zarovky (vsechne)

- natlaceni spojku

- led spz

Dal jsem aplikace a natlaceni spojky . Vysledek - nepodarilo se. Kde delam chybu? Mam to delat pres adaptace?

Zbytek jsem nedelal sam bo nemam podepisu Bytu a bitu v mem jazyku. Tak pro bezpecnost nic nenaznacil

 

Dekuji za pomoc

Screenshot_20201014-195916_OBDeleven.jpg

Screenshot_20201014-195830_OBDeleven.jpg

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Kontrolka na prasklé žárovky mi také nechodí, i když je mám nakódované. Pouze u přípojného vozíku to zobrazí, když praskne žárovka nebo je problém v elektrice. Zvláštní...
  • U té spojky - vůbec netuším, jestli to F2 mohla mít a k čemu to vlastně je...
  • Led SPZ - jste si jistý, že to na F2 jde? Mám pocit, že to mohla mít až F3...

Obecně ne vše, co je např. v komfortní jednotce možno nakódovat, na autě ve skutečnosti chodí... Např. kódování dešťového senzoru tam je, ale F2/R ho nikdy neměly ani za příplatek (lze prý ale dodělat). A takových věcí asi bude více. Ty jednotky a jejich architektura je sdílena napříč koncernem a řada věcí tam nemusí mít využití...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi prasknuta směrovka funguji. Musim zkusit tlumené světlo a dalkové. Mam nějakou starou použitu h4 a týknu palcema ji sklo a rychle praskně. Potom budu to testovat.

 

Spojka mi vůbec nejde. Jednotka neumi .

 

Mam zpusob na led spz. Vypnu kontrolu žarovky a namontuji se 😀

 

Jednotky jsou dělane v stejné verzi na vše trhy. Na každy trh fabia měla jinou výbavu a připlatky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...