Přejít na obsah

Kódovanie BCM u faceliftu


Diamant

Doporučené příspěvky

To: ipo pokud mas faceliftovou Fabii tj vyrobenou po 13kt 2010 zadna ridici jednotka se nepridava, jen se rozplete svazek a prodlouzi se ty dva bilozlute vodice od mlhovek k BCM a to na vyvody 9 a 10 tusim konektoru B je to ten bilej..... kodovani jsem provedl VASem..... takze nevim co se kde prepsalo ale pokud by Ti to pomohlo tak v pondeli zjistim neni problem....

Jirka

To ipo: Myslím že pokud nemáš ESP tak to asi fungovat nebude, ono totiž BCM dodává informace o rychlosti, natočení volantu a zpátečce a na základě toho rozsvítí co má..... Ikdyž osobně si myslím že všechny tyto údaje jsou k dispozici i v autech bez ESP, pokud má el. servo tak drehsenzor taky udává směr a rychlost otáčení volantem. Mam též Ambiente kod motoru CAYC :palec2: vyrobenou 37 KT....

Jakou máš BCM ???

Jirka

viz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chilike: jde to v pohodě musíš si pouze pohrát se zapojením mlhovek a mít snímač natočení volantu (kol)

jinak dále by mělo jít dodělat aut. stmívané zrcátko (vnitřní), sensor deště a světla (coming/leaving home)

Přiloženo zapojení konektorů na BCM (polo ale je to stejné)

VW_polo_BQM_označení konektoru.pdf

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laborování mě baví, mám teď nový notebook, takže nejsem omezen výdrží baterky tak jako kdysi, tak budu laborovat. Ty světla bych rád odhalil, vím že je to pak proti předpisům, ale myslím, že pro bezpečnost je lepší, když svítí i zadní světla...

Je mi jasné, že je to vyzobané. :) Ale hlídání jízdních pruhů asi opravdu nebude nic pro nás. :) No budu laborovat, snad taky s nějakým objevem přijdu! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže oprava já to domotal mělo by to být něco jako dálniční blinkry ? (ťuknu do páčky a bliká to podle nastavení 3 - když se to vypne tak by to mělo bliknout pouze jednou) místo lane assist :)

zkus někde zde

Denní světlo funkce aktivní ??

09-Cent. Elect. -> Coding -> Long Coding Helper -> Byte 23 -> Bit 6

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně trojblik. A pak je ještě možnost nastavit kolikrát má bliknout, dle návodu který jsi psal. Super. :)

Ta deaktivace kontroly osvětlení je dobrá věc, i když se to tak nezdá, ale pokud někdo instaluje diody místo žárovek, tak mu to ušetří nervy. :D

To je ten problém, že právě nevím, jestli jsem zkoušel v Byte 12 nebo 23, každopádně jsem docílil toho, že denní světla svítila, k tomu i zadní světla, ale pořád se mi tam "cpaly" i přední parkovačky, což je nesmysl... pohrabu se v tom a vytvoříme bezchybný label pro naši jednotku a budeme slavní. OK, ty budeš. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tadááááá, no dobře, asi je tam sem-tam chybka, ale pro zjednodušení... myslím že použitelné... přeji hodně štěstí, pokud najdete nějaké úpravy, doplňky atd... dejte vědět, zapojím je tam. :)

PS: Je to vytvořený soubor mnou, není nijak oficiální, za správnost neručím, vycházím ze zde uvedených dat. Pouze pro testovací účely. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak další drobné dolpnění ;)

podle diskuze je CH/LH vázáno na děštový/světelný sensor ? :kuk:

zkoušel jsem to nakodovat a zřejmě na tom něco bude :(

EDIT: doplnil jsme další věci a tím zatím končím :help:

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radši to přehaž celý znovu bylo tam celkem dost chyb a něco jsem umazal (nesmysli) :palec2:

tohle by mělo být na 99% funkční a správné možná jen některé názvy jsou "dementně" přeloženy :smich: (I,RU,FIN,DE)

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně zvažuji dodělat stmívací zrcátko se sensorem deště tak pak by to mohlo šlapat :)

Zdravim,

chtel bych se zeptat zda-li existuje zpusob jak zjistit den a resp. datum, kdy byl vuz vyroben. Zajíma me to z toho duvodu tady toho kodovani...abych trosku tusil zda-li se me to tyka...dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak funkce co se zde píšou se týkají Fabií / Roomsterů po faceliftu, to je vidět na první pohled jestli je po faceliftu a s řídící jednotkou centrální elektroniky číslo 1K0-937-087-F. Na starší verze už jsou oficiální "labely" v programu VCDS, na tyto nové ne, proto tu takto tvoříme. :)

A tady je poslední kousek s posledními úpravami. Nová věc je třeba deaktivace rádce řazení, což ocením! :)

PS: Stále jen pro testovací účely, nejedná se o oficiální label a tak by se na něj neměl nikdo raději ani koukat. :D

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ehm řídící jednotka je 6R0-937-087 protože 1K0 má oktávka :)

jinak osvětlení se nastavuje v Byte 18 ale jak jsem četl je laborování vyloženě nebezpečné (může něco kleknout na BCM)

satum: stačí hledat

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...