Přejít na obsah

Kódovanie BCM u faceliftu


Diamant

Doporučené příspěvky

Ahoj,

tak jsem tu zase se stěrači. Navštívil jsem servis, ale dle nich je funkce v pořádku a nic s tím nedělali. Přesněji řečeno v kódování není žádná volba, která by to upravovala, takže to je v pořádku. Přejímací technik na mě koukal jak na blbce se slovy "Ale to je přeci normální". Tuhle informaci (o kódování) jsem ale věděl a dle mého to v pořádku není, takže bych chtěl požádat o rady/názory.

 

Včera jsem na chvíli vrátil starou jednotku (tu jsem v servise bohužel neměl) a dávám k porovnání snímky z videa (4 snímky z cca 1-2 sekundového úseku) jestli se Vám to zdá normální chování. Snad někdo pozná o co mi jde.

 

086: post-38132-0-58931300-1400142818_thumb.j 087: post-38132-0-55950100-1400142835_thumb.j

Chtěl bych, aby u 087H fungoval ostřík jako u 086K: zmáčknu páčku, spustí se pumpa, ale stěrače se pustí s mírným zpožděním, u 087 jedou okamžitě jak zmáčknu páčku. Ať mi nikdo neříká (3 oficiální servisy Škody), že je úplně normální když stěrač projede celé okno nasucho.

Kódování 087 je stejné jako 086 + aktivovaný tempomat a pár drobností:

086K: 7C980BB808210000002008002C2B18C00040400F60000000020000000000
087H: 7C980BB808210000002008003C2B18C000C0400F600000000200

 

Zkoušel jsem projít i různé kanály dostupné v jednotce, ale nic moc jsem z toho nevykoukal.

 

Bohužel nevím, jestli ostřík fungoval správně před prvním nakódováním jednotky. Nějaký nápad? Mě snad napadá už jenom aktualizace softwaru v jednotce, jestli existuje nová verze. Nebo poslední naděje a napsat do Boleslavi? :) Že by to třeba jejich člověk ve spolupráci s orig. servisem dokázal vyřešit.

 

Celá videa k porovnání zde

Ostřík 086

https://vidd.me/ij5

Ostřík 087

https://vidd.me/DQ7

Editováno: , autor: fili
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslim, ale nechci to nejak rozhodit vic :) takhle staci pockat do deste nebo vzit hadr :D

 

V adaptaci nemam takto nadepsanou zadnou polozku, porovnanim stara vs. nova mi zatim vysel kanal 7 - stara ma hodnotu 1, nova 0. a ta prodleva by mohla byt kolem 1 sekundy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

custe,mozem poprosit tych co maju vcds a hlavne fabia 2face,nech sa kuknu ci tam maju tuto moznost,ci sa da zapnut dab:)tu je postup..dik.viem ze je to pre bluetooth ale ja tam to co potrebujem vediet...

http://www.remkoweijnen.nl/blog/2011/08/26/rns-315-enable-the-hidden-bluetooth-carkit/

Editováno: , autor: ifkoo1131
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nechci delat chytryho, ale popis kodovani bytu na prvni strance je trochu matouci .. BYTE se sklada z BITu ... pak to bude  vypadat cca nasledovne

 

Byte 3 edit 8.2
bit 0 - Komfortní otevírání střešního okna (SAD) je aktivní
bit 1 - Komfortní zavírání střešního okna (SAD) je aktivní
bit 2 - Comfortfunction střešní okno (SAD) je aktivní
bit 3 - Komfortní funkce oken (elektrické ovládání oken), jsou aktivní přes vložky zámku
bit 4 - Komfortní funkce oken (elektrické ovládání oken), přes boční vypínač ovladače aktivní
bit 5 - Komfortní funkce oken energie (elektrické ovládání oken) přes dálkové ovládání (FFB) je aktivní
bit 6 - ?
bit 7 - Komfortní funkce aktivní

 

a pak to dava cele smysl  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Už to bolo dávno, čo som sa s tým hral, ale mám taký pocit, že sa dá nakódovať aj toto. Škodovka sa v USA naozaj nepredáva, ale predávajú sa tam Volkswageny a tie s takouto možnosťou musia počítať. A elektronika je cez celý koncern VAG +/- rovnaká, takže nastavenia sa dajú zmeniť. Iná vec je ale to, že o nebude podľa predpisov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jak v €U a Skandinávii, tak v "Jů-Es-Ej" znamená aktivace denního svícení automatický rozsvěcení POTKÁVACÍCH světlometů (pokud auto nemá samostatně nainstalovaný DLR), jenže "Sluníčkovec z šestaosmdesátýho" si žádá svítit MLHOVKAMA - což je jak v €uropě, tak za Veľkou Mľákou nesmysl a nezákonný - mlhovky jsou použitelný jen jako "corner" neboli přisvícení do zatáčky u aut, který nemají natáčecí hlavní světla:

Ahoj,lidi chtěl jsem se zeptat půjde nakodovat na Roomster r.v.2010 denni sviceni mlhovkama??Tzv.Amerika??

Vypínač v poloze 0 a po zapnutí klíčku by se zaply jen mlhovky.

Popřípadě kde to nakodovat,děkuji

Ergo kladivo, měl by se rozběhnout hlavou proti nejbližší zdi, aby se mu ROZSVÍTILO...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kamarád mi dneska donesl 6R7 937 087D  .....můžu jí taky s tímhle starším indexem taky použít pro tempomat a corner light nebo mám radši sehnat nějakou s novějším...F nebo P například? CHtel bych dodělat corner light a případně pak i tempomat .Momentálně mám BCM 6R7937086M, která ani jedno nepodporuje jestli jsem spávně hledal. Prosím o radu

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsme se k nějakýmu kódování vůbec nedostali, byl jsem rád, že mi vyměnil olej a kola - takovej nával na výměnu kol a přezutí gum jsem ještě neviděl. Jedno auto na heveru měněný celý kola, druhý vedle na dalším - a přezouvaly se gumy na stejný ráfky. Vyvažovačka a obouvačka v trvalý permanenci, v plným kvaltu ve dvou chlapech cca 8 aut za hodinu...

 

Jsem s ním domluvenej na sobotu, kdy má neofiko "ordinační hodiny" pro kamarády a známý - snad to stihnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já včera večer koupil novou 6R7 937 087P která to 100% umí, tu s Déčkem na konci pak když tak prodám....čili zájem o info jestli umí tempomat  a corner stále platí.....a připomínám ještě i dotaz od FILIho ohledně stěračů...jakjsme to tak četl tak by mě to pěkně štvalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak to tu všechno čtu a nejsem z toho úplně moudrej tak se radši zeptám co vše je třeba udělat při změně  BCM z  6R7937086M na 6R7 937 087P(ještě nepoužitá)...

Přizpůsobení klíčů je víceméně jasný viz návod od azriela...čili:

Paměť závad musí být prázdná. 

Postup přizpůsobenĺ. 
-Zapnout zapalovánĺ jednĺm z klíčů 
Číslo kanálu. 
00-PŘIZPŮSOBENÍ, vymazat adaptačnĺ hodnoty 
01-PŘIZPŮSOBENÍ, jako novou hodnotu zadat 
celkový počet přizpůsobovaných klíčů např. 3 ve tvaru 00003. 
-Uložit 
-Do 3 s po odsouhlasení uložení hodnoty postupně stisknout tlačítko ZAMKNI na dálkových ovladačích. 

 

ale co kódování? dost mě rozhodilo to co píše o stránku vzadu FILI ....prosím tedy o nějaký polopatický návod nebo případně kdyby jste věděli o někom v okolí Jablonec Liberec kdo by to udělal...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to tu někde několikrát napsáno. Kódování zkopíruješ ze staré BCM a vložíš do nové BCM. Pokud máš ale novou,nepoužitou BCM nebude ti fungovat centrál a nepůjdou přizpůsobit klíče. To VAGem neuděláš. Musíš do servisu na VASila a tam je třeba odblokovat VÝROBNÍ MOD . Pak bude teprve BCM přístupná aby šlo centrální zamykání a mohl jsi přizpůsobit klíče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...