Přejít na obsah

Vysoká spotřeba motorového oleje OI 1.6


octavia

Doporučené příspěvky

Zdravím, témat o spotřebě oleje na BFQ jsem tady našel dost, nikde jsem ale nevidel tenhle pripad. Když jezdíme normálně po městě a bežné okresky, vezme si trochu oleje ale v klidu najezdíme 7 - 8 tisíc bez dolívání. Pak stačí delší cesta po dálnici vyšší rychlostí a za 2000 km je olej pryč. Naposled jsem dolil před cestou do Chorvatska a po 2500 km opět na minimu. Auto jde v pondělí k servisákovi, zkoukne tlaky a říkal, že určitě udělá těsnění na ventilech. Je něco co bych ještě měl nechat udělat aby to přestalo požírat olej jak dvoutakt? Když už to bude rozebrané. Jinak olej nikde neteče. máme najeto 162000.

Díky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Já mám najeto něco přes 120 000 bohužel příznaky mám stejné jak ty,taktéž motor BFQ.Za nějakých 8000 km při jízdě město + mimo město si to vzalo nějakých 0,5 l ale jízda po dálnici si vyžádá mnohem více.Po různých konzultacích jsem smířený stím, že motor půjde na překroužování + výměnu gufer ventilů a těsnění pod hlavou.Nejvíc mě rozčiluje, že motor při volnoběhu poměrně rezonuje a vibrace se přenášejí do interiéru.Navíc po otevření vička od oleje se valí dost velké množství páry..V mém případě počítám s nápravou za 5000 korun (naštěstí mám šikovného mechanika), jinak by to byl asi flastr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak bylo autí u doktora a ten mě vůbec nepotěšil. Přeměřil tlaky ve válcích, naměřil 7,5-8. Podle servisáka je to tak na generálku nebo vyměnit motor. Ptal jsem se po výměně kroužků, říkal, že to nemá cenu dělat, protože jak se zajedou bude to to samý jako teď. Je to tak? Nekecá? Že by se mi chtělo generálkovat motor to zrovna ne :-(

Dost lidí psalo o překroužkování motoru, ale nevím, jestli ve 160000 má význam měnit jen kroužky. Jinak mě teda ten muj krám pěkně nasr*l, celou dobu servisováno ve Škodovce, předepsané výměny, všechno jak má být a po 160000 odjetý motor... To předchozí Felda tedy vydržela dýl :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, já mám Octavii I motor 1,6 AVU, takže v podstatě to stejné. Taky jako ty, když jedu místně a po městě, tak olej nijak nemizí. Ale když vyjedu na dálkovou nebo jsem jel k moři, tak olej mizí. Před cestou do Chorvatska jsem dolil na max. a po příjezdu do Dubrovníku byl olej hluboko pod min.

Když jsem se ptal "odborníků" tak mi řekli že výrobce motoru udává normu 0,5-1 l na 1000 km, takže 2 litry oleje na 2500 km je zcela v normě. Mám najeto 141000 km. Auto jede dobře, spotřeba je taky v poho, tak nějakou generálku motoru za těžký tisíce neřešim.

Třikrát do roka doleju cca po 2 litrech a pak výměna oleje, což roční náklady na ojel činí 1100 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj presne tak, pokud motor dobre tahne tak je zbytecne delat nejakou nakladnou GO. To radeji obcas doliju par litru oleje, a je klid. Resil bych to az tehdy, jak by to treba nechtelo poradne tahnout nebo nejak to zacalo vynechavat ;)

Zlejsek: Je celkem divne ze by motor po 160tis potreboval GO motoru a novy vybrus atd. Jesli lijes 5w40 tak prejdi na 10w40 a urcite se to hodne zlepsi. Ale Go bych asi nedelal, pokud nemas jiny problem nez ten, ze ti to zere olej. Kdyz to spocitas, tak na kolik te vyjde cela komplet GO co ti doporucuje tvuj mechanik ? Taky bych takhle nekomu neveril ze me rekne ze auto ma spatne tlaky, kdyz normalne jezdi. Radeji bych to nechal premerit u nekoho jineho ;) A uvidis jestli jsou tlaky jak ti ten mechos tvrdil. Ono je to nekdy totis jednoduche nekomu rict ze je motor KO a ze ti udela dobrou GO za slusne kacky. A vsichni vime, ze do motoru se neda podivat, takze on tam muze dat klidne jen krouzky, kdzy by to nahodu rozdelaval a ty houby poznas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim to stejne, na 10W40 uz jezdim, takze to asi budu muset vydrzet :-) Ted jsem menil, koupil jsem rovnou 2 litry do rezervy a prdim na to.

Mechoš je myslim OK. Jednak je to muj zaměstnanec, druhak mi GO doporučil dělat jinde než u něj, protože servis aut dela jako melouch a nemá dostatecne vybavenou dílnu na takove dílo. Takže pro něj žádný kšeft :-) Ale jak říkám, subjektivě to nejede hůř než švárova 1,6 a tak občas doleju a bude hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlejsek: mám 1.6 AKL a měl jsem ten samej problém, který začal při 195 000 km, spotřeba oleje byla 1,5l/1000km (olej 5W-40), tlaky byly v rozmezí 7,5-8 a tak se vyměnily gufera na ventilech (v 90% to pomůže), jenomže u mě to nemělo na spotřebu žádný vliv, tak se znovu rozhodil motor a vyměnily se pístní kroužky (byl jsem u toho když písty vytahovali a kroužky byly plný krabonu (po vytažení z vůlců se kroužky nerozevřely, ale zůstali souběžně se stěnou pístů) a stírací kroužky byly KO), po této opravě jsem motor zajel a musím říct, že této opravy nelituju, spotřeba oleje klesla na 0 (včera jsem ho byl kontrolovat a po 5000 km je olej stále na stejném místě, jak se nalil po opravě) a motor i lépe táhne než před opravou, takže můžu doporučit, že výměna gufer na ventilech a pístních kroužků 100% pomůže a motor bude i lépe jezdit :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem momentálně v chorvatsku.Auto narvané až k prasknutí (narvany kufr, na střeše box + 2 kola) div zadni kola nedřela o podběhy. Po 1100 km si maxidot řekl o kontrolu hladiny oleje tak jsem se na to podival na rysce hluboko pod min.Před cestou to bylo tak zhruba uprostřed mezi min a max.Je fakt že auto dostalo docela zahulit ale k mému překvapení si vedlo dost slušně.Materiálově vychází pístní kroužky a gufera pod ventilama + těsnění pod hlavou na nějaké 4000 kč známej mi to udělá zadarmo takže po příjezdu domu se na to asi vrhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem momentálně v chorvatsku.Auto narvané až k prasknutí (narvany kufr, na střeše box + 2 kola) div zadni kola nedřela o podběhy. Po 1100 km si maxidot řekl o kontrolu hladiny oleje tak jsem se na to podival na rysce hluboko pod min.Před cestou to bylo tak zhruba uprostřed mezi min a max.Je fakt že auto dostalo docela zahulit ale k mému překvapení si vedlo dost slušně.Materiálově vychází pístní kroužky a gufera pod ventilama + těsnění pod hlavou na nějaké 4000 kč známej mi to udělá zadarmo takže po příjezdu domu se na to asi vrhnu.

Můj názor je, že pokud jsi absolvoval takto náročnou cestu a auto jede slušně, doliješ 1 litr oleje, tak není co opravovat. Když vezmu že od výměny k výměně doliješ cca 2 až 3 litry oleje navíc, tak za 4000 Kč je cca 33 litrů oleje (10W-40) což při ročním intervalu výměn je na 10 let na dolívání. Takže z tohoto pohledu mi připadá taková jednorázová investice jako zbytečná.

Mám O1 1,6 75kW naj. 142000 km a na 15000 km dolívám cca 5 litrů, což je hluboko po normou. Výrobce udává normu 0,5-1 litr na 1000 km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo akorát já mám problém už s kultivovaností - pěkně to klepe v interiéru (PŘI STÁNÍ NA VOLNOBĚH) a když otevřu víčko od oleje tak se line spousta páry.Navíc na vagu to píše na dvou válcích špatné zapalování tak nevím jestli to je to naléhavé řešit ihned nebo až to bude žrát ten olej fakt extrémě.Při jízdě do práce a zpět jsem lil litr oleje na nějakých 5000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zjistil jsem na své octě AKL taky jistý úbytek oleje - přesně jsem naměřil 0,185 l/1000km, najeto 200 000km. (Najel jsem s tím teprve 3000km, víc nevim). Jede ale perfektně, tak se mi do toho nechce jakkoli šahat. Nevíte někdo, jestli je nutné při měnění gufer na ventilech sundávat hlavu ? Dříve mi dělali na favoritu taky výměnu gufer, ale BEZ demontáže hlavy. Jde to ? Má někdo zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, já mám problém spíše opačný, trochu mi to žere při pojíždkách po městě (motor se většinou nestihne pořádně prohřát), a když to honím o prázdninách na plný plyn po dálnicích na dálkovkách, tak o spotřebě ani nevím. Motor BFQ, dělá to od začátku, olek long, zprvu velmi řídký 0W30, teď už 5W30, ale je to stejné.Norma spotřeby je dost brutální- to mívala i Š-105 !, před 30ti lety. Počítám že od výměny k výměně ( cca 30000km) doleju tak 2-2,5 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
Návštěvník

ja bych to uz nechal na 10W, vzdyt ten motor uz neni novej a ten ridouckej budes casteji dolevat, aspon tak jsem to mel ja, mel jsem 5W a bumbala ho, liji 10W a je to podstatne lepsi, mam najeto 240 000 takze takova starenka uz to je, takze cekam infarkt motoru 1.6 74kW 98

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, taky nechci zakládat nové téma když se spotřeba oleje řeší tady .Mám Octávku I 1,6 MPi 75 kW rok 2007.Najeto 70000.

Olej používám Castrol 5W40 . Při návratu v létě z dovolené jsem musel dolévat asi 1 deci oleje po 200 km.

Motor je kompletně čistý bez známek netěsnosti. Nyní jsem už 500 km nedoléval. Před letošní dovolenou jsem olej měnil vždy po roce. Může to být velkou teplotou (40°C Chorvatsko) ? Co mi poradíte ? Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem teda zvedavy, jestli muj vymeneny motor s udajnyma 140tis nebude zrat taky olej. Udelal jsem mu pruplach pruplachovym olejem a pak jsem nalil moji oblibenou znacku oleje= Mogul 5w40 protoze jsem ho mel za super penize kanistr, tak jsem zvedav, htel jsem 10w40 ale nebyl zvyhodnen :). Jinak motor tahne pekne a nezda se ze by to kourilo, i kdyz ted v zime je to spatne rozeznatelne. Tlaky valcu mely 12,4 bar. jen 3 valec ma 12,3 bar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam stejny problem jak par lidi tady. Oct I, 75kw, 2001, 155000km. Od vrchni rysky po kontrolku mi to dela cca 2500km. Liju Cast. magnatec 10w40. Filtr a šroub je čistý. Zdá se mi ale, že kolem nálevky je to trošku zanesené olejem a možná trošku bok motoru. Přetěsnit hlavu? Nebo to vzít rovnou i s gufery na ventilech? HEEEEELP ME :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle motory si prave vecinou zacnou brat pres pistni krouzky :kol-32: Ja mam najeto zatim necelou tisicovku, takze zatim nemuzu svoji spotrebu hodnotit, ale mam to porad mezi ryskama, tak snad to vydrzi tak jak to je.

Jinak od rysky po rysku to je pokud se nepletu priblizne litr oleje. Nekde jsem cetl ze muze pomoc prejiti na 10w50 ktera je hustejsi prave i pri teplem motoru. Za zkousku to stoji, protoze prekrouzkovat motor je palka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No,vidím že nejsem sám,kdo řeší kudy se ten olej "ztrácí".

Já to mám zase takhle: když jezdím "kolem komína",tzn. trasy po okreskách,ve městě,do práce a z práce atd. tak nepoznám téměř žádnou spotřebu oleje.

Jakmile ale najedu na dálnici a frčím si to tech 130-140,např v létě k moři,tak mám spotřebu kolem 1litru /1000km!!!

Poprvé mě to vystrašilo když někde v noci u Splitu na mně vybafla žlutá kontrolka oleje,teď už jsem zvyklý...

Nejezdím často po dálnici,jednou za čas Zlín - Jihlava,jednou za rok jih chorvatska,proto to ani nijak moc neřeším,ale poradí někdo čím to může být?

Vyšší zatížení motoru? Dlouhodobě zvýšené otáčky motoru? Jestli má cenu se vůbec pouštět do nějaké opravy nebo se na to vy..at a jen sem tam dolívat...

Olej používám Mobil 10w40,mám Oct.1,6 75kw,nalítáno 168000 km. dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...