Přejít na obsah

Vysoká spotřeba motorového oleje OI 1.6


octavia

Doporučené příspěvky

Zdravím , mám chlapy problém se spotřebou oleje, doléval jsem tak 0.5 litru od vyměny do výměny. Teď po vyměně oleje mám najeto 3000 km a už jsem musel dolít 1 l oleje, taky mám zadek auta zašplíchanej od vyfuku. Mate s tím někdo nějaké zkušenosti čím by to mohlo byt ta spotřeba oleje, dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , mám chlapy problém se spotřebou oleje, doléval jsem tak 0.5 litru od vyměny do výměny. Teď po vyměně oleje mám najeto 3000 km a už jsem musel dolít 1 l oleje, taky mám zadek auta zašplíchanej od vyfuku. Mate s tím někdo nějaké zkušenosti čím by to mohlo byt ta spotřeba oleje, dík.

Tady u těch motorů byla spotřeba oleje normální ale pomalu ne že by byl zadek poflusanej.Kolik máš najeto???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi, nemáte někdo nějaké zkušenosti se spotřebou oleje u octavie 1.6 74kw, doléval jsem od vyměny do vyměny asi 0.5 l oleje , ted po vyměně mám najeto 3000km a dolil jsem už 1 l , mám taky zastříkanej zadek od vyfuku, to dřív nebylo, dík za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

mam 1.6 74kW a kdyz mam kolem 10 000km tak musim dolejt 1 litr a nez se nadeju do tech 15 000 i nekdy pri 12 000 menim, ale jak rikam pri 10 000km zjistuji ubytek o 1 litr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cela leta jsem olej nedoleval, jenom menil. Najednou mi zcala zrat cim dal vic, nakonec jsem doleval cca 0,7 na 1000. To vsechno se podelalo cca behem pul roku. Reseni typu "tak tam nalej 10W-40 a bude klid" jsem zavrhl hned v pocatku. A protoze nesnasim, kdyz mam na aute nejakej problem, rozhodl jsem se pro radikalni reseni. Teda hlava dolu, nove krouzky, nove tesneni driku ventilu. Mam na tom tedka najeto cca 5000 km a ubytek oleje nepozorovatelnej. Tak se do toho pustte taky a mate klid:-)

Jinak stiraci pistni krouzky byly jako blato, a tesneni driku pro zmenu zase tvrdy jak sutr :-(

Jezdim na 5W-40, a nalitano to ma cca 180 000km.

post-1113-1210358320_thumb.jpgpost-1113-1210358330_thumb.jpg

post-1113-1210358342_thumb.jpgpost-1113-1210358358_thumb.jpg

post-1113-1210358374_thumb.jpgpost-1113-1210358384_thumb.jpg

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...