Přejít na obsah

Vysoká spotřeba motorového oleje OI 1.6


octavia

Doporučené příspěvky

Cela leta jsem olej nedoleval, jenom menil. Najednou mi zcala zrat cim dal vic, nakonec jsem doleval cca 0,7 na 1000. To vsechno se podelalo cca behem pul roku. Reseni typu "tak tam nalej 10W-40 a bude klid" jsem zavrhl hned v pocatku. A protoze nesnasim, kdyz mam na aute nejakej problem, rozhodl jsem se pro radikalni reseni. Teda hlava dolu, nove krouzky, nove tesneni driku ventilu. Mam na tom tedka najeto cca 5000 km a ubytek oleje nepozorovatelnej. Tak se do toho pustte taky a mate klid:-)

Jinak stiraci pistni krouzky byly jako blato, a tesneni driku pro zmenu zase tvrdy jak sutr :-(

Jezdim na 5W-40, a nalitano to ma cca 180 000km.

post-1113-1210358320_thumb.jpgpost-1113-1210358330_thumb.jpg

post-1113-1210358342_thumb.jpgpost-1113-1210358358_thumb.jpg

post-1113-1210358374_thumb.jpgpost-1113-1210358384_thumb.jpg

Kolik tě stály ty kroužky,to jsi měnil komplet všechny kroužky na pístech?Kde jsi je sehnal?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém, 1,6 75 Kw a dolíval jsem co 1000-1500 km. Hrůza?! Nakonec jsem si nechal přeměřit tlaky ve válcích a ouha...Jeden váleček měl 7 atmosfer a ostatní kolem 11 nebo 12. Takže to šlo na opravu a bylo to špatným válcem a pístem. Každopádně to bylo ve lhůtě na reklamaci a já ji uplatnil. Jinak by to stálo asi 50 . teď jezdím už rok od opravy a ani kapku nedolívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

zdarec chlapáci,

tak já po opravě trubky sání, opravě výfuku (svody), stále ještě spotřeba už néé tak velká jako byla před odstraněním závad, ale pořád stále je... za chvíli mě čeká výměna oleje takže nový olej, filtr, vše překontroluji jestli někde prasklá hadička či podobně.. pak už mě jen napadá jestli tam nebude nějaký motorový problém.... ale ta spotřeba mě jinak celkem dost zajímá motorizace 1.6 GLXI 74kW r. v. 98, jinak se mi také zdá že auto úplně ztratilo z takových 40 % výkon, ale to asi patří jinam...Před chvílí jsem se vrátil od auta... sáhl jsem si kolem toho filtru a je to tam tedy pěkně mastné, i se zbytky oleje, takže příčina může být tady tak ještě do té výměny počkám a uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den. Chci se zeptat na to, co mě čeká. Vlastním Octavii 1.6 combi, r. v. 2001. Na podzim si vzala půl litru motorového oleje na 2 000 km. Liji tam olej 5W - 40. Jenže se počet km mezi doléváním se postupně snižuje a teď už dolévám půl litru na 500 km. To je síla. Takže se ptám, copak se "porouchalo" a případně, na kolik vyjde oprava. Díky za odpovědi. JIRKA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den. Chci se zeptat na to, co mě čeká. Vlastním Octavii 1.6 combi, r. v. 2001. Na podzim si vzala půl litru motorového oleje na 2 000 km. Liji tam olej 5W - 40. Jenže se počet km mezi doléváním se postupně snižuje a teď už dolévám půl litru na 500 km. To je síla. Takže se ptám, copak se "porouchalo" a případně, na kolik vyjde oprava. Díky za odpovědi. JIRKA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus dát hustší olej 10W-40, třeba to pomůže. Každopádně jak píše TomášT, pořádně zkontrolovat jestli ten olej někama neuniká. Ty gufera na klice můžou být taky špatné (kolik máš najeto?), já když jsem nechával po koupi auta měnit rozvody, tak mi rovnou vyměnili i gufera na klice, dnes mám najeto 196 000 km a motor si nevezme oleje ani kapku (používám 5W-40), tak bych řekl, že u tebe pokud to nikde viditelně neuniká, tak by to mohly být ty gufera. Za zkoušku by to stálo je vyměnit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik máš najeto Km?

neteče ten olej někudy? vana, výpustný šroub, gufera na klice...?

Najeto mám 115 000km a motor je čistý a suchý a to i zespodu. Takže pod autem není ani kapička. Jak jsem se ptal dál mezi lidma, mohlo by to prý být nějakými gufery na ventilech nebo pístními kroužky. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nebudu zakládat nové téma když se spotřeba oleje řeší tady. Dnes mi pískala žlutá kontorolka- málo oleje, dost mě to překvapilo. Olej byl na spodní hranici měrky. Olej jsem dolél, něco kolem půl litra. Ale chci se zaptat, dřív jsem olej doléval tak max litr za 15tkm, tedy 1l od výměny po výměnu. Ale teď je to 1100km po výměně oleje a hlavně auto bylo v servisu kvůli praskému těsnění pod hlavou, tlačilo mi to vodu ven. Je možné že tam něco posrali nebo opoměli že si to teď bere tolik oleje??? Pod autem to moc vypozorovat nejde, stojím na drceném asfaltu a tam to není poznat. Zítra ,dovolí-li to počasí, zkusím sundat ochraný kryt, jestli tam něco neuvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Chci se zeptat na to, co mě čeká. Vlastním Octavii 1.6 combi, r. v. 2001. Na podzim si vzala půl litru motorového oleje na 2 000 km. Liji tam olej 5W - 40. Jenže se počet km mezi doléváním se postupně snižuje a teď už dolévám půl litru na 500 km. To je síla. Takže se ptám, copak se "porouchalo" a případně, na kolik vyjde oprava. Díky za odpovědi. JIRKA

Pokud není někde zevní únik,tak bych to viděl na gufera na ventilech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nebudu zakládat nové téma když se spotřeba oleje řeší tady. Dnes mi pískala žlutá kontorolka- málo oleje, dost mě to překvapilo. Olej byl na spodní hranici měrky. Olej jsem dolél, něco kolem půl litra. Ale chci se zaptat, dřív jsem olej doléval tak max litr za 15tkm, tedy 1l od výměny po výměnu. Ale teď je to 1100km po výměně oleje a hlavně auto bylo v servisu kvůli praskému těsnění pod hlavou, tlačilo mi to vodu ven. Je možné že tam něco posrali nebo opoměli že si to teď bere tolik oleje??? Pod autem to moc vypozorovat nejde, stojím na drceném asfaltu a tam to není poznat. Zítra ,dovolí-li to počasí, zkusím sundat ochraný kryt, jestli tam něco neuvidím.

V servise ti dali-naliali malo oleja do motora. Miesto 4,5l oleja naliali len 3,5l oleja. Dolej olej po MAX. a sleduj spotrebu oleja.

Kazdy jeden DIESEL ma spodny kryt motora takze kvapky oleja neuvidis na asfalte kde stojis. :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

U predchoziho auta 1,6 55kw mi to taky zralo olej, asi na 150tkm jsme menili gufera na ventilech - pomohlo, asi na 190tkm uz mi to zas zralo olej, gufera jsem nechal vymenit znova, ale uz to nezabralo, asi pistni krouzky. kazdopadne spotreba oleje byla podobna. Zkus ty gufera mozna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...