Přejít na obsah

Vysoká spotřeba motorového oleje OI 1.6


octavia

Doporučené příspěvky

Zdar. tiež mi Octavia I  1.6 75kw 2002 motor AVU žere olej .na 1000km cca 2.5dc , mám to riešiť alebo to je ešte normálne .ide mi o to aby som prešiel na Emistnej kontrole.najazdene má auto cca 270 000km. Do motora lejem 5W40 Castrol magnetic a dolievam hocijaký olej čo má napísané 5W40. Či už z Tesca , s benzínky atď proste rôzne značky.

 

Pod motorom žiadne kvapky oleja .ale olejová vaňa je špinavá od oleja a aj okolo olejového filtra. môže byť toto ten únik oleja?

 

Ono keď žere motor olej ,tak aj emisie sú horšie. Či? Aby som proste prešiel cez emistnú kontrolu.

 

Rozmýšľal som dať len vymeniť len gufera. pomôže to? Či riešiť ten možný únik oleja čo je na olejovej vane a pri filtri oleja?

Editováno: , autor: Shotysk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak auto Zdar. tiež mi Octavia 1.6 75kw motor AVU žere olej .na 1000km cca 2.5dc , mám to riešiť alebo to je ešte normálne .ide mi o to aby som prešiel na Emistnej kontrole.najazdene má auto cca 270 000km.

 

Ono keď žere motor olej ,tak aj emisie sú horšie.

 

 

Tak vymenené guffera a pomohlo to. Ovca už olej nepapá. Takže netreba meniť všetko pri týchto najazdených kilometroch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...