Přejít na obsah

Klimatizace únik chladiva


Saxo

Doporučené příspěvky

  • o 6 let později...

Ahoj všem, 

Mám dotaz ohledně klimatizace v mojí Octavii. Uteklo mi chladivo, ale nikdo nebyl poznat únik. Naplnili jsme bez problémů znovu ( vakuovani, naplnění ) , za měsíc bylo chladivo opet pryč... :-( Nemůže špatně těsnit klimakompresor? Je mi záhadou, že se to náplní. .

Moc diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běž někam kde nepovažují barvivo za jedinou možnost jak zjistit únik a automatiku plničky za jedinou správnou cestu k naplnění.
Natlakovat dusíkem- zkusit bublinky, když se únik neprojeví, tak chladivo a detektor. Barvu použít až v nejzazším případě. (do okruhu patří olej a chladivo.. Cokoliv navíc je navíc)
Barva navíc funguje jen "za chodu" = pokud ti klima v neběží, barva se nesmicha s olejem a "neroztaha se po okruhu" něco se neukáže.
Chce to zkrátka mechanika, co chce a umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Milda.J napsal:

Běž někam kde nepovažují barvivo za jedinou možnost jak zjistit únik a automatiku plničky za jedinou správnou cestu k naplnění.
Natlakovat dusíkem- zkusit bublinky, když se únik neprojeví, tak chladivo a detektor. Barvu použít až v nejzazším případě. (do okruhu patří olej a chladivo.. Cokoliv navíc je navíc)
Barva navíc funguje jen "za chodu" = pokud ti klima v neběží, barva se nesmicha s olejem a "neroztaha se po okruhu" něco se neukáže.
Chce to zkrátka mechanika, co chce a umí.

Po naplnění cca měsíc normálně fungovala, potom chladivo uteklo, ale nebyl mi schopný říci, kudy...

No budu muset nekam jinam. .. moc diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ja kdyz menil kondenzator klimatizace, tak jsem jen pres ventilky vypustil starou napln, sundal chladicovku, vymenil chladic, zase to slozil a co nejdriv zajel naplnit. Chtel jsem predem zajet i na odsati, ale rekli mi, ze bych platil stejny poplatek jako za cele plneni, tak jsem se na to vykaslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja sa takisto trápim už po niekoľký krát s únikom chladiva. Ešte v r. 2014 som menil chladič, pretože sa robili bublinky presne okolo tej bielej zátky, namontovaný už bol ten nový typ, kde sa dá vysúšač meniť samostatne. Ešte predtým bol menený dáky spínač, podľa mechanika tiež typ, ktorý často odchádzal, vymenil za novší typ. Bohužiaľ, už druhé leto, resp. po zime mám nedostatok chladiva, vždy naplnené s farbivom, a že nech prídem neskôr na kontrolu, nikdy žiaden únik nájdený. Ale celý čas mi v interiéry išlo cez výduchy ako keby syčanie v trubkách. Klíma vždy prestala ísť asi tak 3-4 mesiace po naplnení, čiže veľmi pomalý únik. Tento rok vymenený nový kompresor, pretože ten starý pôvodný bol "dáky utečený" . Klíma po 4 mesiacoch prestala ísť znova, syčanie už nepočuť, ani ju nezopne. Už som z toho zúfalý a to som chcel tento mesiac hodiť auto na bazár a ísť do novej O3 , už som stihol prejsť kopec tém na tomto fóre , ale tuším má aj tá dosť svojich múch . Každopádne za 4 roky 500 eur do klímy a klíma neklímuje :( 

Editováno: , autor: sosko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj Oktáváci,

 

Nechal jsem si naplnit klimu po koupi auta, protože byla úplně prázdná. Chlapík říkal, ať si nedělám moc naděje, že tam bude někde asi netěsnost, protože tam nebylo nic. Klima opravdu utekla asi během 3 týdnů, ale dali mi tam do té náplně barvivo, tak jsem to oběhl s UV lampou. Všechno se zdá čisté, ale na jednom místě je to takové celé poblité. zřejmě tam je napojení dvou hadic, což by znamenalo asi vyměnit jen ty O-kroužky a dobrý, ale radši se chci zeptat: Když se podíváte na ty fotky, myslíte, že to může být takhle hodně rozlezlé ta barva? Za každé nápady a rady budu rád. S klimou jsem nikdy neměl tu čest a tak nevím, co a jak. Ty díly jsou zřejmě původní (jeden štítek jsem sloupl a je tam datum výroby 05).

 

Předem díky za rady. Martin

IMG_1967.JPGIMG_1966.JPGIMG_1968.JPGIMG_1969.JPGIMG_1971.JPGIMG_1970.JPG

Editováno: , autor: Hoffec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Kdyby někoho zajímala zajímavá UV lampa 1W za 85 kč, tak lze postavit velmi jednoduše z baterky od asijského prodejce s tímto typem diody a pouze vyměnit za diodu UV z GM elektro

 

Baterka stála 45 kč a dioda 39 kč, práce asi 10 minut. Já jsem pro sichr dal pod LEDku kousek měděného plíšku a teplovodivou pastu, aby se to lépe chladilo, ale asi by to potřeba nebylo, protože asiat ta má už takovej trochu chladič na tišťáku. To je  kdyby si chtěl někdo trochu zakutit :-)

IMG_1976.JPG58521950727__1DB5CCD4-F7EC-49C5-A238-6D9A76669B8C.JPG

Editováno: , autor: Hoffec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzduchem ne! To tě bude pak stát o mnoho víc.
Buď to rovnou přetěsni, a až pojedeš na naplnění, upozorni je na tento spoj, ať ho vyzkouší, nebo to nech celé na nich. V podstatě dusík nestojí takřka nic...nejdražší je čas spojený s hledáním místa úniku. Takže pokud máš místo najduté a jde ti jen o prověření tohoto jednoho místa, je to za pár stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...