Přejít na obsah

1,6 AEE po starte sa vytoci na 4500 ot./min a nasledne kolisanie otacok


maweryk

Doporučené příspěvky

Dobry den,

chcel by som Vas poziadat o radu. Moja octavka (1,6 AEE,r.v. 1999) vcera z nicoho nic zacala blbnut. Po nastartovani sa motor sam vytoci na 4500 ot./min., nasledne klesnu a kolisaju otacky. Auto ide akoby stale na sytic. Je mozna zavada sytica? Ci sa mam pripravit na investiciu do skrtiacej klapky? Napada mi, ze by to mohla byt aj lambda, ale pri lambde a ani skrtiacej klapke mi nesedi to vytocenie motora po starte.

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj mám dlhodobý problém už prakticky od marca 2010.Škoda octavia 1.6/75 Kw BFQ 93.000 km.Pri studenom štarte mi otáčky stúpajú a klesajú až to skoro skape v rozmedzí 750-1500 ot/min.Trvá to necelích 43 sekund,potom sitič vypne a otáčky klesnú na 800 a mierne kolíšu..Diagnostika píše chybu 17811-system zpetneho vedeni vyfuk.plynu - regulacni odchylka.Na aute som menil veci nasledovne :olej,filter olej,vzduchový filter,palivový filter,sviečky org.,odvetrávacia trubka veka ventilov,plastová trubka prívodu vzduchu,lambda sonda1,čistenie klapky,čistenie EGR ventilu-neskôr výmena EGR ventilu.Napriek všetkému to robí naďalej a po vymazaní chýb tam nabehne po chvíli 17811-system zpetneho vedeni vyfuk.plynu - regulacni odchylka.Prosím poraďte čo stým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba po vymene cidla mazat chybu z riadiacej jednotky? Po vymene cidla sa stav nezmenil.

Čistil jsi tu klapku + udělal přes diagnostiku zakladní nastavení?

Ahoj mám dlhodobý problém už prakticky od marca 2010.Škoda octavia 1.6/75 Kw BFQ 93.000 km.Pri studenom štarte mi otáčky stúpajú a klesajú až to skoro skape v rozmedzí 750-1500 ot/min.Trvá to necelích 43 sekund,potom sitič vypne a otáčky klesnú na 800 a mierne kolíšu..Diagnostika píše chybu 17811-system zpetneho vedeni vyfuk.plynu - regulacni odchylka.Na aute som menil veci nasledovne :olej,filter olej,vzduchový filter,palivový filter,sviečky org.,odvetrávacia trubka veka ventilov,plastová trubka prívodu vzduchu,lambda sonda1,čistenie klapky,čistenie EGR ventilu-neskôr výmena EGR ventilu.Napriek všetkému to robí naďalej a po vymazaní chýb tam nabehne po chvíli 17811-system zpetneho vedeni vyfuk.plynu - regulacni odchylka.Prosím poraďte čo stým.

Zkontroluj těsnost vedení k EGR a od EGR, koukni na šrtící klapku v místě vstupu vedení od EGR.

Zkontroluj přes diagnostiku EGR ventil, jestli cvaká tj. akční členy.

Zkontroluj sekundární vzduchový systém - kombinovaný ventil je na samém držáku co EGR. Kontrola ventilátoru (pohledová těsnost na nýty) a funkčnost přes akční členy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tesnosť vedenia je v poriadku je tam aj nové tesnenie.

Kontrola EGR cez diagnostiku akčných členov nepovolená( nedovolí )

Kombinovaný ventil som nekontroloval

Kontrola ventilátoru bola v poriadku aj jeho tesnosť.

chyba vymazaná a za minutu je tam znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...

Zdravím, mám octávii I - 1,6; 55kw; 1997 najeto 230,000km. Před měsícem mi začali samy od sebe vyskakovat otáčky při volnoběhu na cca 2000-3000. Nyní nastartuji studený motor, otáčky se samy blíží k 2000, po přidání plynu se zaseknou tam kde jsem nechal plyn. Po rozjezdu a zařazení je vše v pořádku, ale jakmile zmáčknu spojku na cca 2000 otáčkách, tak vyletí na cca 2500 - 3000 a po zařazení rychlosti je to zase normální. Nevíte někdo co by to mohlo být? A jak to vyřešit? Moc díky za všechny reakce. 

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...