Přejít na obsah

OII topení PTC


Seiger86

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

AHoj vzhledem k tomu, že nechci zakládat zbytečně nové téma o PTC do fábie, rád bych se zeptal zde, zda jde přenastavit PTC ve FÁBII 2 po faceliftu aby se zapínalo dříve než pod 5°C. Zdá se mě, že se zapíná právě jen pod 5°C. Poznám to tedy tak že se zvýší otáčky motoru při volnoběhu a okamžitě to ttopí, ale kolem 10°C si musím vystačit jen se sedačkou zaplou ..jde to přes diagnostiku nějak přenastavit? Mám climatronik .. Nebo by pomohlo nastavit teplotu na HI a zapne se to auomaticky i třeba kolem 10°C? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Climatronicu teplota na HI urcite byt nemusi. Vliv to ale mit muze. Pokud mam nastaveno 22 °C a venku je relativne teplo (dejme tomu 17 °C), tak PTC urcite nesepne. (Alespon tak nejak to mam vyzkousene.) Pokud ale na Climatroniku nastavis teplotu na HI, tak uz pravdepodobne sepne. (Nemam vyzkousene, ale je to logicke.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tipuju si že to jsou relátka protože něcozřetelně cvakne u pojistek .. cvakne to stejně i u cyklovače stěračů .. Neměl jsem to nikdy rozebrané ani nevím jak to PTC vypadá :) jen bych rád kdyby to topilo i kolem 10 stupňů :( pro ty co nemají ani vyhřívání sedaček to musí být utrpení .. Naštěstí teď jak je kolem 2-3°C tak to topí hnedka a luxusněji jak stará benzínová fabia ..

 

Ale nejspíš je to tak jak říkáš a opět fábii na něčem ojebali ikdyž má climatronik :(

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nejspíš je to tak jak říkáš a opět fábii na něčem ojebali ikdyž má climatronik :(

 

Nechapej me spatne. PTC ve verzi bez CANu maji i Octavie II od urciteho modeloveho roku (snad MR07 nebo MR08?). Tam to mozna funguje trochu jinak (ale to jen spekuluji a popravde o tom pochybuji). A ze by byl v FII Climatronik naprogramovany jinak je mozne, ale proc by zrovna toto chteli nejak ojebat, to mi nejde na rozum. Kazdopadne to, zda se, funguje jinak. Nevim. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

dnes som skúšal cez vag pozreť či to mám a ked som išiel na adresu 7D tak mi vypísalo že sa nevie pripojiť na riadiacu jednotku. Znamená to že PTC nemám ? octavia 2 , r.v. 2005 BJB .   Ale ked som išiel do "klima /topeni"  tak v meraniach som mal kolonku pridavne topení a ked som vypol "ECON"  tak mi to tam vypísalo pri ZAP.

Editováno: , autor: byco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak by se měla chovat CAN PTC jednotka po přepájení odporů? Když jí vrátím do auta už nebude hlásit chybu? Nebo musím chybu vymazat? Jde o to, že jsem se přes VCDS pokoušel smazat chybu, ale jednotka tuto operaci odmítla. Když bych správně přepájel odpory bude funkce vymazání chyb jednotkou akceptována nebo prostě přes VCDS nejde na této jednotce mazat chyby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím...

Chci se zeptat dalo by se rozjet PTC na benzínu předface 1.6 ? Bude v topení připravený otvor pro ten radiátor 1K0963235F ? A pokud by to moje benzínová jednotka nedokázala spustit, je nějaký jiný rozumný způsob jak to rozchodit?

 

Vím u benzínu to asi není tolik třeba ale na rozmražení skla to je ideální řešení...

____

 

Tak v ELSe mi to vyplivlo schéma pro PTC i pro benzín, tak by to mělo jít dodělat. Jen nevím kde bych měl hledat ten konektor F268 T20b/7 .

A je nutné potom něco nakódovat?

 

Poradí někdo?

 

wiring.jpg

Editováno: , autor: marfy8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono to zas tak nehřeje, aby se s tím dalo rychle rozmrazit sklo. Do "ideálního řešení" to má tedy hodně daleko

 

a k té svorkovnici: a neplatí to jen pro vozidla s topením (tedy bez klimatizace)? - podle popisu se jedná o spínač PTC

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...