Přejít na obsah

OII topení PTC


Seiger86

Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek,

opravuji topná tělesa s integrovanou ŘJ, tj. topné těleso s označením 1K0 963 253 E / 1K0963253E .

Většinou jde o závadu (VAG):

PTC element 0404

Kód závady 00361- topné těleso pro pomocné topení Z35

014- Defekt

Kontaktujte mě do soukromých zpráv nebo zde. Jihomoravský kraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
V 31. 7. 2016 at 16:45, LucasCZE napsal:

Urcite by ho mela mit. Pokud si to chces overit, muzes se podivat na diagnostiku (PTC se tam hlasi jako kazda jina jednotka) nebo oddelat panel interieru u nohou ridice (popelnik 2 sroubky, panel dalsi 2) a uvidis to na vlastni oci.

CAN ano, ale neCAN se moc neozve :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V ‎7‎.‎11‎.‎2016 at 16:41, LukaSsM napsal:

Ahoj. Jste někdo ochotný poradit mi jak si opravit PTC 1K0 963 235 E  ? Co a kde to přeletovat,  atd. ? Díky   

Před 14 dny jsem demontoval PTC z mé OII, proměřil dle návodu z netu odpory - vše OK .

Potom jsem změřil spirálu topeni také obě OK( jestli se nepletu každá 2ohmy).

Tak jsem zkusil očistit a napružit spoj mezi tišťákem  a spirálou.

Po složení to stále hlásilo stejnou chybu.

Po týdnu jak se ochladilo pod 7°C jsem ráno pustil topení a během 2minut foukal z topeni teplý vzduch.

Zbystřil jsem a schválně napojil diagnostiku. PTC již bez chyby. 

Typnul bych si že to bylo zoxidovaným spojem mezi tišťákem a spirálou.

Možná by do budoucna chtělo ten spoj trochu vytunit. Snad to také někomu pomůže.

 

Editováno: , autor: indet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chcel by som sa spýtať mám o2 2006 tdi BXE climatic a nemam PTC chcel by som si ho domontovať avšak pozerám, že sú 2 špirály jedna na konci s E ta je cca za 500€ a F ze cca do 150€. môžem domontovať aj tu lacnejšiu?

Trochu som si prešiel vlákno a čítam že na 2006 sa to nedá montovať, avšak ak na to tak pozerám tak silová verzia má červený a čierny kábel čo pojde do poistkovej skrine v motorovom priestore a potom dva tenké vodiče ovládacie hnedý a čierny zrejme. Podľa toho ak by sa tie tenké ovládacie vodiče dali na vypínač vyhrievanie by som mohol ovládať kedykolvek vypínačom podla potreby. Opravte ma ak sa mýlim. Ďakujem

Editováno: , autor: danno1771
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...