Přejít na obsah

OII topení PTC


Seiger86

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím pánové, mám prosbu a to jestli v OII MR 2008 jsou nachystány z výroby patice pro relé spínající PTC. Chci si to dodělat a jde mi oto, jestli koupit relátka i s paticí a někam je umístnit popřípadě kam a nebo se jen zasunou a dodělá kabeláž. Pokud silový PTC někdo dodělával a je ochoten se podělit o zkušenosti nebo jestli by se našel někdo z Brna a okolí kdo by PTC namontoval za rozumný peníz budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 4. 2017 na 21:29, Gracho napsal:

Chlapi,neporadí prosím niekto ako opraviť nefunkčné PTC s rj? 

To záleží co s ním je. Je třeba ho zkontrolovat, proměřit. http://www.vwglobe.cz/clanky/pridavny-elektricky-ohrev-vzduchu-ptc/

Já ho vyndal nedávno a bylo to konektorem, jinak vše OK a propájel mi pro jistotu i rezistory neekologickým cínem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, ivonaldo napsal:

Zdravím pánové, mám prosbu a to jestli v OII MR 2008 jsou nachystány z výroby patice pro relé spínající PTC. Chci si to dodělat a jde mi oto, jestli koupit relátka i s paticí a někam je umístnit popřípadě kam a nebo se jen zasunou a dodělá kabeláž. Pokud silový PTC někdo dodělával a je ochoten se podělit o zkušenosti nebo jestli by se našel někdo z Brna a okolí kdo by PTC namontoval za rozumný peníz budu rád.

A jsi si jistý, že ho nemáš?

Máš před face, nebo po face?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše kolega Rolbař, je lepší to vytáhnout z jiného auta. Pokud je v místě PTC zamotaný konektor PTC v kabeláži auta (typ ptc s řj ''E''), lze si už napájecí kabely dotahat vlastní, ale nutno dodržet minimálně průřez kabelů originálních a nezapomenout na páskovou pojistku v e-boxu (80A). Pak je nutno PTC povolit/nakódovat přes diag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud nemám originál kabeláž z jiného auta, tak bych mohl použít 2 kusy relé s kontakty na 70A. Silové vodiče připojit do e-boxu na dvě pojistky 40A a 80A, každé relé zvlášť. To je mě celkem jasný i s dodržením průřezů vodičů. Ale kam přesně zapojím cívky relátek. Myslím si, že každá bude zapojena jinam, kvůli výkonu PTC aby spínaly jedno, dvě nebo tři topný tělesa. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dílenskou příručku mám, ale ta je na MR2005, kde PTC je s řídící elektronikou a má jiné zapojení. Mám ještě zapojení na MR 2009 po fl, kde jsou již CR motory s jinýma jednotkama. Ale konkrétně na ten můj motor jsem schémátko nikde nenašel. Proto se tak vyptávám a budu rád za každou informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...