Přejít na obsah

OII topení PTC


Seiger86

Doporučené příspěvky

ja mam auto origo kupovano na SK a mam to tam od vyroby, kdyz se to zapne (pri nastaveni topeni na max se sepne okruh) tak i spotreba na volnobeh stoupne z 0.5 na 0.6-0.7 l/h

cili je to asi hezky velikej odber kdyz to ten altik tak hodne zatizi :palec2:

jinak nejakej extra zazrak to zas neni

(nevim jestli stoji za to to dat dodelat (zalezi asi na cene)

to ze se to zahreje z 10 na 30 za minutu je sice hezky,ale vetsinou to je potreba zapinat kdyz jsou venku minusovy teploty, cili by me celkem zajimalo jak dlouho tomu trva se zahrat z takovejch -5, -10 na takovejch 30, 40? se me totiz zda ze je to celkem dost pomali, nez to ten interier vyhreje tak to celkem dost trva (min 10-15 km jiste v zime)

podle mne to bylo lip vymysleno u OI ktera mela vyhrivani chladici kapalini pomoci tusim 3 zhavicek a tim se pak celej okruh prohral mnohem driv a tedy to i driv topilo, zajimalo by me celkem proc to prestaly delat takhle u OII? (asi to melo nejake nevyhody, ale nevim jake)

jinak mozna by pomohlo tam namontovat jeste jeden modul topeni (at je to zdvojeny), snad by se to driv vytopilo, ale v podtate je to dost blbost samo o sobe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je tu psáno není to nezávislý topení ale přídavná topná spirála kerá pouze přihřívá studenej nasávanej vzduch (Tak že žádnej horkej fén to není) a hlavně je dobrá s použitím tlačítka pro rozmrazování čelního skla. Cenově se to moc nevyplatí to už bude lepší dodělat nezávislý naftový topení.

Spirála se uvádí v činost automaticky a taky se po dosažení požadovaný teploty sama vypíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PTC do minuty jde z výdechů teplej vzduch tz že hned odmlží (rozmrazuje sklo)

bufík -cca 1 minutu než se nahodí, cca 2 minuty než začne jít teplejší vzduch z topení

žhavičky ve vodě - 1/ fungovali až pod 0st a cca 5 minut trvalo než šel u TDi trošku vlažnej vzduch

takže PTC je o 2 minuty na odmlžení rychlejší - vzhledem k tomu že jedu na dílnu cca 3 minuty tak mě nějaký zahřátí interiéru netrápí na rozdíl od neprůhledných skel

ad dodělání webasta - jestli ti někdo dodělá webasto i s materiálem za 3 tis. tak mi hned pošli číslo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mám dodělané PTC někdy v září od Váši a musím říct že je to teda velký rozdíl před a po montáži už jsem to i vyzkoušel při víkendových teplotách a mužu doporučit jinak auto mám z Francie a PTC tam bohužel nebylo, montáž trvala nějak kolem 1,5hod. pohoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, bohužel se to PTC nedává do aut určených do: jižných zemí a mimo to Francie, Belgie, Nizozemi, Lucembursko.

za ty peníze to udělá celkem dost práce :)

Můžu poprosit někoho kdo to dělá aby se mi ozval s cenou? Mám OII viz podpis a jezdím denně do práce cca 5km. Tedy z těch 5 kilometrů 4,5 mrznu. A navíc první kilák jedu poslepu. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

PTC se aktivuje automaticky a jeho účinek je závislý na na stavené teplotě.Alespoň jsem to tak sledoval na vagu v bloku měřených honot.

tak to neni pravda, PTC se aktivuje jen kdzy se topeni nastavi na max hodnotu, vtedy sepne rele a na maxidotu to muzes sledovat ze se ti zvysi spotreba pri volnobehu o 0,1 l (zvysena zatez alternatoru, ma to hezky odber), plati to pro mechanickou klimu, jak je to u automatu nevim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám origo klimatronic z výroby a TPC taktéž a funguje jak píšu.Do TPC jde regulovaný množství proudu v závislosti na nastavený teplotě a vag to jen potvrzuje.V bloku měřených hodnot to je vidět podle toho jak otáčím regulátorem teploty tak stoupá napětí na TPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám origo klimatronic z výroby a TPC taktéž a funguje jak píšu.Do TPC jde regulovaný množství proudu v závislosti na nastavený teplotě a vag to jen potvrzuje.V bloku měřených hodnot to je vidět podle toho jak otáčím regulátorem teploty tak stoupá napětí na TPC.

Takzze kdyz mam climatic a mam na 20stupnu tak to fungovat nebude?Musim mit teplo na max a ventilator muze byt na 1rychlost nebo je to jedno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, samozřejmě mám OII, ale ještě jsem nestačil vyměnit fotku ;-) OII mám teprve pár měsíců. Dneska jsem zkoušel dát klimatronic na MAX a ať jsem se snažil sebevíc, teplý vzduch jsem prostě necítil ;) Takže PTC moje Octa prostě nemá. I když jsem myslel, že ho něměcké Octavie mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez sundání palubky

cca hodina a 1/2

Díky za odpověď a měl bych ještě otázku na VAS hlásí chybu 00361 014 Topný prvek přídavného topení Z35 vadná

Pravděpodobně přepálený dá se tomu věřit na 100% ?

Nevite někdo zda se tento díl nechá nějak opravit nebo repasovat?

V ETCE jsem našel dva díly já mám 1K0 963 235 E a ještě je tam s F na konci dají se tyto díly zaměnit, protože cenový rozdíl je dost velký ?

Pokud jste již někdo tento díl kupoval, nechá se koupit za lepší cenu než ve škodovce?

Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...