Přejít na obsah

Ložiska zadního kola OII


octaman

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...

No co se prodava pro origo. servis nebo pro nesikovne tak je lozisko s nabojem moje O2 ma cislo dilu 1t0598611b ale nejsem si jist zda neni vice variant (urcite je tam jine lozisko v pripade 4x4) cena se pohybuje od 2-4 tisic (origo) doporucil bych asi cc-autodily pak teda vyroba z ciny... kterou bych asi moc nedoporucoval.

Jinak jde sehnat i samotne lozisko (uzivatel seba) nebo myslim ze ho maj i na strankach lloziska-seba.c ale to musis bejt sikula a mit lis, kterym to lozisko nalisujes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Demontáž a montáž uložení kola - jednotky

hlavy kola

Potřebné speciální nářadí, kontrolní a měřicí přístroje

a pomocné prostředky

♦ Tlačné pouzdro -MP 1-228-

♦ Stahovák víčka -MP 5-404-

♦ Nástrčný klíč -T10162-

Demontáž

– Zvednout vozidlo.

– Odšroubovat kolo.

– Uvolnit prachovou krytku z usazení lehkými údery na

stahovák víčka -MP 5-404-.

– Demontovat prachovou krytku.

– Demontovat třmen brzdy s držákem čelistí a zachytit

pomocí drátu ke karaoserii ⇒ Kap. 46-2.

Třmen brzdy zavěsit na karoserii.

– Vyšroubovat šroub s křížovou hlavou brzdového kotouče

a sejmout brzdový kotouč.

– Vyšroubovat pomocí nástavce -T10162 - šroub s

vnitřním mnohohranem.

– Demontovat náboj kola/jednotku ložiska kola z čepu

kola.

ložisko kola na hlavu ložiska čepu kola

♦ Použít nový šroub!

180 Nm +

180°

šrouby kola 120 Nm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak pro oživení tohoto tématu. Dnes jsem byl na výměně zadních ložisek. Cena originálního dílu (tj. ložisko s nábojem) činí 4500Kč. V mém případě díky známému méně. Ovšem vždy jsem si myslel, že špatné ložisko se dá hned odhalit, proboha vždyť to hučí. Ale opak je pravdou. Člověk si na postupné hučení zvyká a když to dojde do fáze, že je to opravdu slyšet, tak přidá rádio a namlouvá si že to jsou špatně sjeté gumy. ;) Alespoň takto to bylo v mém případě. Teď je v autě nádherný klid a konečně si mohu vychutnat svůj skoro neslyšný motor TDI PD. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý večer,mám jeden dotaz.Hučí mě zadní kolo asi špatné ložisko.Mám oct.1,9 Tdi 2004 najeto jen 69000km.Není to brzo na výměnu ložiska?Mění se jen ložisko nebo celé s nábojem?Kde jste na netu nakupovali?Typ se objed.podle Vinka?Dík za info*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisní knížce na začátku nebo na konci máš podobný štítek co je na obrázku. Označil jsem ti tam kde najdeš označení motoru. Jinak ten štítek je také ve vozidle vedle rezervy. :palec2:

Tady ti dávám odkaz na Elit katalog tam by jsi to podle toho výběru jak jsem ti psal mohl to ložisko najít O D K A Z

post-53999-0-67236000-1317155532_thumb.j

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Cus,, chystám se k výměně zadního ložiska na mé O2 2004, přední náhon 1,9 tdi- PD 77kw. Jde o to, že mi každý kamenný obchod nebo servi nabízí prý dobrou kvalitu ložiska za cca 2500Kč.Ale na netu se dá bez problému sehnat za cca1700Kč - konkrétně značka FAG (německá výroba).Co myslíte?? Vyměním si to sám. Všechny názory ocením. Dík

Editováno: , autor: tomis21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...