Přejít na obsah

Radio neznalost a palubni pocitac


Kali33

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny...chtel bych poradit mam superba 1.9 tdi...a nevim jake formaty auto radio prehrava jen nektere stare cd mi tam sli..takze jaky format to prehrava?...palubni pc nesviti jen pri nastartovani tam je par veci...kcemu vlastne slouzi? vim ze u nekterych se da nastavit teplota atd... (hned prvni fotka...omlovam se jesli to majteli fotek vadi ze sem je pouzil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, jaké máš autorádio. Pokud máš základní Škoda Symphony, tak to ve starší verzi přehrává pouze klasická CD (tedy ne CD s mp3). Novější verze už umí z CD i mp3. Pokud ti to nechce načítat pálená CD, tak buď jsou špatně napálená, nebo má CD mechanika už nejlepší časy za sebou. Když je v pořádku, tak i ta starší verze přehraje pálená CD bez problému.

"Palubním počítačem" máš na mysli co? To, co je mezi rychloměrem a otáčkoměrem? Tammůžou být dvě verze, podle stáří a výbavy auta - buď tam můžeš mít jen klasické kontrolky a nebo tam můžeš mít tzv. maxidot, což je displej pro zobrazování růzého textu a ikon. Jakých "pár věcí" tam máš po startu? Kontrolky? Pokud ano, tak máš tu první "nižší" verzi. Teplotu bys v tom případě snad měl mít na jiném displeji v otáčkoměru resp. rychloměru. Pokud máš maxidot, tak se tam zobrazuje v základu teplota, údaje palubního počítače (aktuální a průměrná spotřeba, km, dojezd... - přepíná se kolíbkovým tlačítkem na pravé páčce pod volantem) a informace z rádia. Dále se tam zobrazují různé výstrahy typu nezavřené dveře, prázdná nádrž, prázdné ostřikovače, nesvítící světlo, tlak oleje a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasické audio CD neboli CD-DA neboli Red Book CD, na kterém je maximálně 80 minut hudby. Prostě takové CD, které si člověk koupí v obchodě zabalené do celofánu a pak ho strká do CD přehrávače. Ne datové CD, na kterém je uloženo až 700 MB hudebních souborů typu mp3, wma a spol. Pokud si chceš takové audio CD vytvořit na PC, musíš soubory typu mp3, wma a spol. vypálit právě jako audio CD, což umí třeba Nero pod položkou "Vytvořit hudební CD".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Čus, trochu to tu opráším a dotaz hodím sem, prosím o radu, měl jsem v supovi origo symphony na CD a vyměnil jsem ho za symphony MP3. Rádio funguje jak má, jen na maxíku v té horní části je tma, předtím normálně ukazoval cd i stanice, kde je chyba ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

chlapi hodím to sem...

1) kámoš kúpil SI a nevie čo má za typ rádia (ja tiež nie),papiere k tomu žiadne...

post-62595-0-30865600-1364038503_thumb.j

 

2) poprosil by som,kde sa dá zohnať táto GPS anténa (poprípade ako opraviť tú koncovku) ...niekto sa to už snažil  :kol-29:

post-62595-0-39507500-1364038683_thumb.j

 

za každú radu vopred chlapi ďakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, vyuziju tenhle topic na par dotazu ohledne audia. Mam v aute original skoda starsi radio *tusim ze sd tomu rika symfonic). Jenze to neprehrava mp3. Chci se zeptat jak radio vyndat, nejspis bude jeste prisroubovane a zda to ma propojku ISO, at tam muzu pichnout kteekoliv radio, nebo budu potrebovat redukci ? Zatim mi staci normalni tatranka na USB a mp3. DX moc nechci, je to dosti napadne a krade se to preci.

Dalsi otazecka, musim rozdelat palubku abych radio vyndal kdyz je prisroubovane, ale ptam se kde se to da rozdelat, at se pi nekolika hodinach nedostanu do motoru :-D pokud by mel nekdo foto nebo schema, kde co povolit, to by bylo uplne luxusni. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar koumáku. odcvakneš kryt, zepředu vidíš takový otvůrky každý na jedné straně a v tomto místě zápáčíš a rádio vyskočí. Pokud si budeš moct udělat plíšky tak si je udělej, je to daleko komfortnější a zabere to chvíli. Rádio není přišroubované, jen nacvaknuté v palubce. Budeš potřebovat fantomové napájení antény, pokud budeš mít neorigo, na kabeláž ti dají v krámě redukci. Jinak rádio se jmenuje Symphony. Viď fotky

post-35925-0-05942800-1382531967_thumb.j

post-35925-0-99045900-1382531976_thumb.j

post-35925-0-66926800-1382531985_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar koumáku. odcvakneš kryt, zepředu vidíš takový otvůrky každý na jedné straně a v tomto místě zápáčíš a rádio vyskočí. Pokud si budeš moct udělat plíšky tak si je udělej, je to daleko komfortnější a zabere to chvíli. Rádio není přišroubované, jen nacvaknuté v palubce. Budeš potřebovat fantomové napájení antény, pokud budeš mít neorigo, na kabeláž ti dají v krámě redukci. Jinak rádio se jmenuje Symphony. Viď fotky

 

díky o víkendu se na to asi vrhnu, psal jsem se protože to nechci něják dotrápat či polámat :-) Plíšky bych měl mít ještě ze starého rádia. Dneska jedu pryč, tak na to trošku mrknu :-) Jinak ty přípojky vypadají normálně jak na rádiich, no uvidím tedy :-)

 

PS, mohl by mi když tak někdo doporučit nějáké radio, klidně i použité ? když tak do zpráv, nějákou dobu jsem se o to už nezájimal a technika šla celkem kupředu... Děkuji

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem v předchozím voze měl 1DIN rádo Kenwood KDC-BT61U a byl jsem velice spokojen. Rádio má bluetooth (tedy umí jak přehrávat z telefonu tak Hands Free), CD, FM Tuner, USB a dokonce i AUX. Pak má i nějaké speciální rozhraní pro iPod (nikdy jsem to nepoužil, protože to neznám). Ale víc si o tom přečti tu: (http://www.mmtuningauto.cz/autoradio-kenwood-kdc-bt61u/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to jsou ony :-) Ale když budeš šikovný vezmes dva tenké plíšky a při oddělání dekoru je zastrčíš z boku rádia a vytáhneš jej taky v klidu jen to chce trošku polaborovat :-) strčit je přímo mezi rádio a plechové šaši palubky :-) DEKOR DOLŮ :-) ten sundáš tak, že jej ze spoda pomalu vycvaknes...Nic tezkeho hlavne pomalu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...