Přejít na obsah

Prekrucovani karoserie


pedro66

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny.Chtel bych se tu poptat jestli ma nekdo zkusenost s vrzanim kastle pri najizdeni pres nejakou prekazku,treba vyviseny zeleznicni prejezd,nasikmo prez silnici.Proste kdyz je auto ve skrutu-nenajizdi obema koly soucasne prez nejaky napr prejezd.Desne mi to vrze v kastli,oziva se divnej zvuk i ve stresnim okne a tuhle jsem koukal ze i dvere-zevnitr jsou nejak osoupany az na takovej ten nazloutlej zaklad,v mistech kde je tesneni.Nekdo mi rikal ze to muze byt utrhanymi svary -bodovane svary ktere drzi jednotlive dily kastle-dokonce me nekdo strasil ze kdyz se taha tezky vlek za Oktavii tak se muze jakoby natahnout kastle a pak to tuto dela.Da se kastle nejak zpevnit?Treba rozperna tyc?Pomohla by?Jo a mam Oktavii 1 rv98.Predem diky Pedro66

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim dat za pravdu pedro66 . To je stara znama vec ze OT1 hlavne ty z prvnich let vyroby 96 -98 meli problem s tuhosti karoserie hlavne v krutu. presne jak to popisujes. Proto taky jsou vydrene fleky kolem tesneni dveri na kastli, spatneho utesneni strsnich oken atd. Toto melo za nasledek zatekani strechou ve stresnich spojich . V krutu se namahane spoje povolili a zacalo do auta zatekat strechou. Toto se resi sundanim stresnich list a vysilikonovanim spoju strechy. Tato zavada byla napul odstranena pri faceliftu 99-00. kdy bylo pouzito silnejsich plechu a propracovanejsiho zpevneni karoserie. mam to z dobreho zdroje z tech. useku skoda auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za nazory,svarovane to neni,nebourana.Mate nekdo nejakou zkusenost -jak karoserii spevnit?Co Rozperka v predu?Pry se take vystuzovali RS nekde v kufru?Jinak:Mel jsem to v servisu,radil se-dvere serizovali ale nic platne-proste se to krouti:help:

Editováno: , autor: pedro66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim nic neudelas je to proste spatne postavena karoserie. Jedine vyztuhy muzes dat mezi predni tlumice k motoru,ale to nevim jestli to bude mit nejakej vliv na krouceni predku-mozna jo,musel bys to vyzkouset Jde o to jestli chces investovat do vzper a nemit zaruku ,ze to bude fungovat. Co se tyka zadniho vyztuzeni tak do RS se opravdu montuji, ale je to to sami jako na tom predku. Vlastne jde o to aby ti pri vysokych rychlostech v zatackach drzely tlumice a tim padem stabilitu celeho auta. Na tuhost to ale asi nebude mit vliv. Neslysel jsem o nicem co by tuhost zvisilo. :(

Editováno: , autor: Davson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficialni stanovisko Skoda:

dne 03.08. 2010 jsme prostřednictvím naší internetové služby Info-Line obdrželi Váš podnět, ve kterém se dotazujete na možnost

vystužení karoserie.

Z Vašeho popisu nám není zřejmé, která ze značkových opraven provádí odbornou kontrolu Vašeho vozu. V tomto případě není nutné

provádět žádná vystužení karoserie, ale nechte vůz po 12 letech provozu kompletně prohlédnout v autorizované opravně.

Vrzání může být způsobeno opotřebením pružných lůžek přední nápravy. Otěr laku na dveřích způsobují nečistoty ulpívající na

těsnění dveří. V případě poškození těsnění dveří, je nutná jeho vyměna.

Obraťte se prosím na nejbližší autorizovanou opravnu, která Vámi uváděné potíže odstraní.TAHZE?:prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem se nepřehlédnul tak tady nikdo nezmínil jestli jde o verzi GLX nebo SLX popř. jinou ...mám SLX a o vrzání nevím ale seděl jsem v 1.6 benzínu GLX, která vrzala nehorázně, nedala se s tou mojí krasotinkou ve full palbě vůbec srovnávat :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SLX nebo GLX, to je uplne jedno. Jedinej rozdil je v tom ,ze SLX maji stresni okna (proste vybava). Karoserie jsou uplne stejne. Podle me spis zalezi na tom kolik ma auto nalitano a po jakych silnicich a cestach jezdí. Urcite auto z dalnic a silnic 1tr. bude v lepsim stavu nez to co jezdi po okrskach a obcas treba polnacku. lol

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem se nepřehlédnul tak tady nikdo nezmínil jestli jde o verzi GLX nebo SLX popř. jinou ...mám SLX a o vrzání nevím ale seděl jsem v 1.6 benzínu GLX, která vrzala nehorázně, nedala se s tou mojí krasotinkou ve full palbě vůbec srovnávat :palec2:

Mam glx-a stresni na ni mam take-mozna dodelavane,i kdyby to jezdilo po hroznych cestach-co se na tom tak znici ze to zacne vrzat?:feve:

Editováno: , autor: pedro66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Čao, mám takový problém. Na autě (Octvaia I 1.9 SDI) mi už podruhý prasklo čelní sklo, není to od žádnýho šutru, nic mi na něj nespadlo...prostě od spodní hrany mi jde prasklina jak prase. Dá se říct, že je to ve stejnym místě jako předchozí, po konzultaci se servisem se mi potvrdilo podezření, že se kroutí karoserie a Vás se chci zeptat, jestli by tomu pomohla rozpěrná tyč v motorovym prostoru či se na to mám vykašlat, nechat si sklo pojistit a měnit ho každej půlrok. Díky, Hyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj zdravím.... mám Octavii r.k. 2003 najeto 85 000 a nějaké drobné také mi mírně někdy vrzala ..dopředu jsem dal rozpěrnou tyč a promazal zadní páté dveře a dal jsem tam nové tyče co vysouvají a drží ty dveře, promazal spoje ve všech ostatních dveří a vše už je v pořádku .. zkuste to také a uvidíte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi.Po dlouhe dobe se vracim k tematu.Mel jsem pred casem zajimavou konverzaci se servisem skoda na tohle tema.Podle nich rozperka vepredu nic neresi.o krouceni kastle nechteli ani slyset-(ja jsem presveceny ze se krouti)Poradili mi at si necham prohlednout auto ve znack servisu Skoda-ze pry co chci od auta z roku 98.Jinak promazani neuskodi ale myslim ze toho taky moc navyresi.Ja vymenil pisty 5 tych dveri protoze vrzali,1/2 roku a vrzou zas,ani zazracne wd-40 nepomohlo.Tak nato kaslu.Kdyz otviram na ulici kufr lidi se otaceji co to skripe...ale co se da delat:-)Na krouceni by asi pomohl jen vnitrni ram-co se pouziva na Ralye-ale to asi taky nebude to prave....:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...