Přejít na obsah

PD 96kW - Duneni pri 1500ot


oranger

Doporučené příspěvky

Chapu ze se z tohohle popisu neda rict co je spatne, jen me zajimalo jestli je to vlastnost vsech PD nebo ne.

Auto ma cca 200tis, dela to na vsechny rychlostni stupne, pri jakekoliv rychlosti jakmile auto zrychluje pri 1500ot zaduni.

Bydlim kousek od Prahy, kdyby tady byl sirou nahodou nekdo kdo ma taky octavii ASZ a byl by ochoten to porovnat, byla by to parada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě si ho trošku podtáčel.Já mám 81kw a taky to nemá ráda při 1500ot/min.Nejlepší zátah mám cca při 1800.

Nejde o zatah, necekam ze me to na volnobeh zatlaci do sedacky, ale sere me, ze se nemuzu pomalu plouzit mestem na petku pri 1500ot. Napr mondeo tdci s tim nema absolutni problem a ani stary mondeo 1.8 TD takhle jezdilo OK. Tak nechapu proc tohle musi delat takovejhle kraval a neverim tomu ze to je normalni. Kdyby bylo tak to proste vylucuje jizdu mimo rozsah otacek kde zabira turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem tu už jednou psal, normální to není. Moje auto už má po těch kilometrech načatej setrvačník a chová se obdobně, např. pokud pojedu 50 a dám za 6, tak to začne dělat šílenej kravál, dunět, klepat. Nicméně to už jede na volnoběžné otáčky - což je dost extrém, jezdit se takto nedá a pouze jsem to otestoval. Nicméně Passat 96kw se choval celkem korektně a když mu potom člověk s rozumem naložil, tak se bez přehnaných vibrací a dunění rozjel. Takže to mě vede k závěru, že je něco v nepořádku. Jinak spojková sada, tzn. 240mm dvojhmota, není úplně lacinej špás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem tu už jednou psal, normální to není. Moje auto už má po těch kilometrech načatej setrvačník a chová se obdobně, např. pokud pojedu 50 a dám za 6, tak to začne dělat šílenej kravál, dunět, klepat. Nicméně to už jede na volnoběžné otáčky - což je dost extrém, jezdit se takto nedá a pouze jsem to otestoval. Nicméně Passat 96kw se choval celkem korektně a když mu potom člověk s rozumem naložil, tak se bez přehnaných vibrací a dunění rozjel. Takže to mě vede k závěru, že je něco v nepořádku. Jinak spojková sada, tzn. 240mm dvojhmota, není úplně lacinej špás.

Diky, v servisu rekli ze spojka je OK. Ja akorat pozoruju to co sem psal + kdyz vypinam motor tak slysim takovej doklep - coz muze bejt taky setrvak, ovsem nikdo mi to neni schopnej presne rict. s KO setrvakem by to melo vydavat rachtavej zvuk kterej pri seslapnuti spojky zmizi jestli se nepletu, coz se u me neprojevuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Diky, v servisu rekli ze spojka je OK. Ja akorat pozoruju to co sem psal + kdyz vypinam motor tak slysim takovej doklep - coz muze bejt taky setrvak, ovsem nikdo mi to neni schopnej presne rict. s KO setrvakem by to melo vydavat rachtavej zvuk kterej pri seslapnuti spojky zmizi jestli se nepletu, coz se u me neprojevuje.

Tak dle servisu je vse v naprostem poradku a dela to normalne, v superbu 1.9 96 to delalo stejne, takze asi je to normalni... njn, zvyk z benzinu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...