Přejít na obsah

Čerpací stanice


:Petr

Nekvalitní palivo  

77 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Jezdím jen ke "značkovým" čs, a přesto se mi jednou stalo, že jsem nabral nekvalitní benzín. Takže jsem dospěl k názoru, že v ČR co benzinka, to odlišná kvalita paliva. Od státních institucí, které si platíme z daní se toho spotřebitel moc nedozví, takže mě napadlo, že by nebylo špatné nějaké téma kde by kdokoli mohl napsat kterou benzinku podezírá že tam palivo není zcela v pořádku nebo měl dokonce nějaké problémy. Žádné takové téma jsem tu nenašel... Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jezdim tak na 5-6 benzinek po republice, kde vim, ze je vsechno v poradku, kdyz jezdim obvyklou trasu... skoro do kazdy nadrze pridavam VIF. Podle meho nazoru se mi diky VIFu srovnali ruzny vlastnosti nafty, takze mne jde auto porad dobre :palec2: v zacatcich, kdy jsem zacal VIF pouzivat, jsem opravdu pocitil obrovsky rozdil, hodne se zlepsily starty, auto se krasne vytacelo... takze i kdyz musim tankovat u "cizi" benzinky, tak tam fouknu vicko a mam aspon castecny klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já k dotyčné benzince jezdil i s jinými auty 9 let a nikdy nebyl problém, až teď naposled. Přitom je to větší čs kde mají i prémiová paliva. Ale poslední půlrok v tom městečku potkávám většinou nové diesely které i na volnoběh u semaforu z výfuku kouří jako by auto hořelo, doslova. Takže s tím špatným benzínem asi nebudu sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při opakované reklamaci chtěl servis protože nemohl najít závadu prý na pokyn ŠA shodit problém na nekvalitní palivo a doslova mě ukradli 2 litry benzinu na jejich autorizovaný rozbor + další palivo jsem projezdil na zbytečné reklamace. Celkem jsem se třepal jak dopadnu protože jsem do té doby kvůli problémům s motorem jezdil na shell v-power bez výraznějšího pocítění nějakých super kvalit kromě ceny a po té jsem před odběrem natankoval plnou u hypernovy a ejhle rozbor byl OK a reklamace se vyřešila bohužel systémem pokus omyl. Krom kolchozních pump teď beru palivo všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem jezdil ještě s feldou, tak jsem jezdil tankovat na jednu čs u nás na okrese - po pár vyježděných nádržích začalo auto skákat jako kobyla. Mechanik jednoznačně říkál, že je to špatným benzínem... Postupem času se ke mě od kamárádů a známých dostávaly informace, které "potvrdily" nekvalitní benzín. Jeden dokonce natankoval benzín, ujel 20 km - auto mu zdechlo a už ho nenastartoval... Benzín je tam vždy o 2kč levnější tudíž auta tam budou jezdit asi stále.. I když nevím jestli to za to stojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě se nekvalitní benzín projevil hned, auto 2 dny stálo, takže ten bordel klesnul ke dnu a byl to první co čerpadlo natáhlo při startování. Takže jsem startoval na 3. pokus s nohou na plynu a z výfuku šel pár vteřín bílý kouř. Dělalo to prakticky po každém zastavení motoru delším než 4hodiny dokud jsem nevyjel nádrž. Naštěstí jsem toho nenabral plnou. Co jsem se tak radil s kamarády a lidmi co tomu rozumí vypadalo to na vodu. Štěstí že se mi to nestalo v zimě kdy jsou -°C a voda tam nezamrzla...

K té dobrépumpě.cz... ta u které jsem s největší pravděpodobností nabral do nádrže co jsem nechtěl je na seznamu "kvalitních" taky ;)

Takže dávejte pozor kolem 49°29'27.47"N, 16°38'54.186"E

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj lidi tak seznam nepoctivych pump u nas v ČR uz konecne mame na svete..kazdopadne bych trochu chtel ozivit toto tema..Chtel bych se zeptat pri narustu cen PHM u nas .. tankujete nekdo prihranicni v zahranici? Konkretne me zajima polsko,slovensko .. jednou jsem uz doplatil na nekvalitni benzin a od tech dob tankuju jedine na shell a spotreba je nizsi ale ty ceny me rujnujou..Nema nekdo zkusenosti s kvalitou benzinu treba v polsku za hranicema kde stoji o dost min? Je kvalita srovnatelna s nasi ikdyz je levnejsi? At na benzinu neusetrim 500 a na motoru zaplatim 5000 :help: Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem též jen na Shell, ale pak mi známí řekl ať zkusím Benzinu a já poslechl. Na nádrži jsem najel o 50km více a auto šlo pěkně za plynem v rámci možností. Manželka teď do mého předchozího vozu tankuje jenom u Benziny. lol lol

A co se týče mého stávajícího vozu tak naftu bych jinde než u Benziny nekoupil. Kupuji VERVU a přidávám VIF. Mám svého MAZLIKA velmi rád. :prc: :prc: :prc: :prc: :prc:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se těmi značkami zas tak netrápil... kdysi mi někdo poradil, ať zkusím tankovat tam, kde tankují taxikáři. Je to logické, oni si mezi sebou řeknou, kde mají dobré palivo a hlavně v jejich zájmu je tankovat kvalitně a nezničit si zdroj obživy. Navíc takové pumpy mají vyšší výtoč, takže palivo není nějaký "ležák", ale je stále "čerstvé". Zkusil jsem se řídit podle této poučky a kvalita byla super. :)

Všechno palivo je v podstatě stejné, rozdíl je v aditivaci, kvalitě nádrží atd... Myslím, že se nedá říct, že když budu tankovat jen na Benzině, tak budu tankovat to nejlepší pro auto. To jsem se přesvědčil někde u Ostravy u Benziny - tak špatné palivo jsem už dlouho neměl. Mohla to být jen špatná várka, samozřejmě. A to nebyla žádná zapadlá bokem, ale na hlavním tahu. Někde jsem četl, ale to může být jen JPP, že Benzina, jako jediná benzínka, která tu byla od nepaměti má staré nádrže. Nádrže se prý nějak důkladně mají čistit po 10-15 letech, většina benzínek jiných značek je tak staré ani nemá, ale Benzina ano a nečistí je, ale to je opravdu jen možná nějaký blábol...

Teď už naftu netankuji, tankuji Natural. Ten tankuji na benzínce v Auto Jarov, kde jsou ceny super, kvalitou se chlubí že je palivo od Shellu, mají Pečeť kvality, ale hlavně, kdyby se něco porouchalo vinou nekvalitního paliva, tak jim tam přinesu účtenky od nich. :D

Co se týče tankování v zahraničí, tak když jedu do Německa, tak tankuji tam, i za vyšší cenu. Ale mohu říct, že nikde jinde, než v Německu na jejich benzín od nějaké úplně normální benzínky jsem neměl u Fábie TSi dojezd 910 km. A to už nebyla úplně plná nádrž. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavy .. ja na shelce tankuju proto ze tam mam body ale nevim jestli delam dobre :( Pecet kvality ma dnes kde kdo..i albert pumpa i tesco..To uz nic neznamena.. Jen me docela stve obsluha na shelce ze mi chce tankovat. A u pokladny jsou nekdy hnusni ale to i na benzine...a na benzine zase tankuje o dost vice aut tak ja nevim :( ale u nas stejne maji smlouvu spolu..na benzine zvednou cenu napr. vcera o 30 haleru odpoledne a za 5 minut to same na shellce ktera je na druhem konci mesta..no jestli tohle neni domluva cen tak uz nevim co jineho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No seznam držitelů Pečetě kvality poslední dobou celkem prořídl, stačí se podívat. :) Nějaké Texaco, nebo ani Agip tam už člověk nenajde... A ano, Globus je od určité doby jejím držitelem. Zhruba od doby, co jim palivo dodává OMV. :)

Stačí vyjet trochu za hranice a člověk už ani to tankování od někoho cizího nevnímá, je to služba zákazníkovi a já alespoň nemrznu venku, jdu si dovnitř a zaplatím. Třeba v Itálii si téměř nikde sám natankovat nemůžeš. Horší je ovšem v Čechách u Shell, že ti automaticky nutí V-Power... Ke klasické naftě, nebo Naturalu je musíš skoro přemlouvat. :)

Samozřejmě, že existuje domluva cen, podívej se na D1. :D Ráno se jen nažhaví telefony a šup, všichni mají stejnou cenu. :)

Pokud jsou u tebe u všech benzínek stejné ceny, tak ber Shell, tam máš body a za ně můžeš mít slevu 2 Kč na litr. Já mám dobré zkušenosti s benzinem od OMV...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bral dříve pouze u ARALU...když z ČR zmizel a nahradila ho OMW...tak beru u nich. a má taky Pečeť kvality :) a hlavně taky milá a příjemná obsluha :)....a zatím vždy pohoda...alespoň tady kde beru...je tam celkme značná výtoč paliva...což je taky dobrý.....že jim tam "nehnije" palivo jako někde v kotěhůlkách mezi polema :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,Globus bere paliva od Unipetrolu,taktéž Makro,stejně jako Benzina (ovšem Benzina je ve 100% vlastnictví Unipetrolu). Tady jsou spíše zajímavé rafinerie v Kralupech a Litvínově,kde Unipetrol vyrábí paliva. Ty patří firmě Česká rafinérská,jejímiž akcionáři jsou Unipetrol (Benzina),Eni (Agip) a Shell.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sniper,tak kde podle tebe Benzina bere palivo? Nějak rychle ti to zmizelo! lol

U nás v severních čechách je nafta z polska. Má menší počet biosložek. Důkaz byl proveden rozbor nafty Verva na benzině a nafty na polské stanici ORlen. Nafta byla skoro totožná až na nějaké ty bisložky. lol

Dokonce i obsluha (dlouholetá) řekla že Benzina je už teď polská společnost.

EDIT: byl proto, že jsem chtěl tyto články lépe zformulovat.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto ta nafta je kvalitnější. Ofšem nejsem si jist jestli je to takto po celé republice. Můžeme se jen domnívat. A hlavně to všechno může být shoda náhod a nebo jeden velký omyl. Prodávám jak jsem nakoupil tak mě neukamenujte. lol lol lol lol

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak rozdíl oproti naftě, které jsem bral na shellkách, agipu, globusu atd.., byl v kilometrovém nájezdu (cca najeto o cca 100km na nádrži víc) , zpříjemnění chodu motoru (motor se ztišil a jde za plynem a lehčeji) , řekl bych že se v nízkých teplotách zlepšily starty. Všechno toto se stalo, když jsem natankoval druhou nádrž VERVY na Benzině. Samozřejmě do toho ještě liji VIF. Ale pochybuji, že fšechny tyto vlastnosti udělal jen VIF. lol lol lol Toto je můj poznatek. Zde na fóru je ale hodně takových to vláken pro a proti Benzině. Každý má právo na své rozhodnutí kde bude tankovat. :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...