Přejít na obsah

1.2 TSI - teplota oleje, spotřeba oleje


Pawouk

Doporučené příspěvky

Cituji z nějakého jiného fóra, podle mě to zní logicky...

Benzín je v oleji cítit hlavně, když se s autem jezdí couračky a olej se pořádně neohřeje. Při běhu studeného motoru dochází k tomu(ač je to skoro nepochopitelné) že se část nespáleného benzínu dostane okolo kroužků až do oleje. pokud je olej málo teplý, nedojde k odparu benzínu z oleje a vlastně by se dalo říct, že olej přibývá s tím, že zároveň ubývá přirozenou spotřebou oleje a tudíž se drží někde na stejné čárce na měrce. Potom je samozřejmě z oleje cíti benzín. Pak se taky občas stane, že si člověk udělá výlet po republice, najede 200-300 km v kuse a zjistí, že má olej pod minimem. v tu chvíli se totiž konečně stane to, že se olej ohřeje na provozní teplotu a benzín se odpaří do sacího traktu motoru a spálí se. Občas se také stane, že při výměně oleje u takového auta je olej jako voda, naředěný palivem, a pak hrozí i to, že jeho mazací schopnosti už zdaleka nejsou tam, kde maj být, tak pozor na to.

Editováno: , autor: JayFader
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska zjistil že mu taky chutná Olej :kol-27: . a trošku i chladicí kapalina . Asi se vypařil benzín. Mám tam Castrol Edge 5W-30 a zrovna u škodovky se mě ho nechce kupovat na benzince to asi taky nebude žádná lace tak nevím kam pro něj

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska zjistil že mu taky chutná Olej :kol-27: . a trošku i chladicí kapalina . Asi se vypařil benzín. Mám tam Castrol Edge 5W-30 a zrovna u škodovky se mě ho nechce kupovat na benzince to asi taky nebude žádná lace tak nevím kam pro něj

Na netu je hromada e-shopů kde ho prodávají i pod 200 za litr. Táta to tam kupuje po kartonech, protože to používáme asi do 4 aut, takže se na tom dá docela dost ušetřit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Začalo to žrat ted tak to začnu vic hlídat do prvni výměny nic tu sem udělal v 22.800 km v cca 31800 první doliti litru a včera necelejch 34000km sem dolil další litr , možná je teď vedro a jezdil sem vic v kuse 100km jizd než normálně jezdím tak benzin neměl asi čas doplňovat olej . Nevité někdo v čem je problém do servisu se mě zatím nechce jet řeknou že je to v normě vnuti mě podložku a auto bude žrat k oleji ještě benzin a pojede huř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo to žrat ted tak to začnu vic hlídat do prvni výměny nic tu sem udělal v 22.800 km v cca 31800 první doliti litru a včera necelejch 34000km sem dolil další litr , možná je teď vedro a jezdil sem vic v kuse 100km jizd než normálně jezdím tak benzin neměl asi čas doplňovat olej . Nevité někdo v čem je problém do servisu se mě zatím nechce jet řeknou že je to v normě vnuti mě podložku a auto bude žrat k oleji ještě benzin a pojede huř

nejsem mechanik, ale tohle i když je podle servisu v normě, podle mě normální není a myslím, že se servisu nevyhneš. Mně se z toho neztratila snad ani kapka oleje a to myslím, že nejsem zrovna adept na ideální zacházení (studené starty po městě a druhej extrém dálnice docela svižně) a benzín z toho rozhodně cítit není, takže se mně to nedoplňuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ke 120 tis. km ti musím gratulovat. Na TSI je to velký úspěch. :-D Řetěz jsi neměnil? 

 

Jinak já mám s olejem rovněž problém. Mám ztrátu cca 2 litry na 15 tis. km. Tedy na jeden interval výměny oleje. Samozřejmě odpověď, že je to zcela v toleranci. Ale všiml jsem si, že když jsem jel hned po výměně oleje ČR - Nizozemsko. Přes Německo cca 150 - 160 km/h průměr tak jsem v Nizozemsku musel shánět olej na dolití. Což bylo po cca 1000 km. Letos to vyzkouším snad na Chorvatsku. Ale musím zaklepat, že benzín necítím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aký olej do toho motora dávaš? Myslím hlavne na viskozitu. Ak to je 30-ka, tak by som skúsil 40-ku. Možno to pomôže. Inak 150-160 km/h v priemere je pre tento malý motor už dosť veľa, ak takouto rýchlosťou ideš 1000 km. Sledoval si teplotu oleja počas jazdy?

Môj motor pri vysokej záťaži tiež má nejaká malú spotrebu oleja, ale pod pojmom vysoká záťaž myslím jazdu na okruhu, alebo raz som dolial cca. deci oleja po cca. 8000 km, keď som jazdil na 0W-30 viac diaľníc.

 

P.s.: Vlastne som nejazdil na diaľnici, ale na českej D1, a to cca. 2/3 tej vzdialenosti (väčšinou nad 140 km/h).

Editováno: , autor: Ivan Horváth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej byl 5W-30. teď tam je 5W-40 a mizí stejně. Bohužel teplotu motoru jsem nesledoval, nemám jak. Ve výbavě bohužel nebyl přibalen maxidot. Ale nepřijde mi, že bych motor touto jízdou zatěžoval. Fakt mě štve, že místo aby motor sloužil mně, tak já sloužím jemu!!! :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak olej ted už zas už nežere,mám tam Castrol Edge 5W-30. Od te doby sem už nedoléval nic do výměny a ve 40tkm výměna oleje i s řetězem a teď mam 45tkm a nežere olej  tak nevím zda se to zatáhlo už mam novej soft a podložku tak uvidím . Zatím jezdi fajn .

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte,

 

auto jsme koupili v Listopadu 2010. Stav kilometrů je nyní necelých 125 tis... Za tu dobu mám udělané všechny servisní akce... Rozvody mám měněné už podruhé...A světe div se ve 121 tis mi je měnili naposled (napodruhé) a ZADARMO. Prý mi tu první výměnu řetězu dali sice modifikovanou sadu, ale po ní přišla ještě jedna lepší a pevnější...tu mi tam dali teď... Kromě problému s olejem, občasného zavrzání interiéru a výměny hučícího ventilátoru topení žádné závady... Jen ten olej....ten mě sere!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Podľa toho čo píšeš máš spotrebu okolo štvrť litra na 1000 kilometrov. Nie je to málo, ale podľa VAG to je stále v norme. Aký olej teraz dávaš? Ak xW-30, tak skús zmeniť olej na xW-40. Ak už teraz dávaš 40-ku, tak môžeš skúsiť ešte xW-50-ku, ale bude to iba záplata problému, nie riešenie. Zároveň počítaj s tým, že je problém nájsť oleje ktoré majú túto viskozitu a zároveň aj schválenie VW 502.00, ale nakoľko si už po záruke, toto ani nemusíš riešiť.
Ak skúsiš pouźiť iný olej, prosím napíš, že čo presne si dával do motora doteraz a skúsíme vymyslieť niečo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...