Přejít na obsah

demontáž topení


Radek Obadal

Doporučené příspěvky

aj pre mna bola , tiez som sa o tom nikde nedocital ale prisiel som na to az ked bolo vsetko rozobrate a uz som to proste musel vymenit, nebolo cesty spet. Nastastie mi uz velmi malo chladilo a kedze to bolo teraz v lete tak som aspon chodil s normalnou klimou . Vela stastia a hlavne pevne nervy , tie budes potrebovat najviac a radsej si na to stanov cely vikend pre istotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji a omlouvám se, asi jsem mimo:

Ty kovové součásti klimatizace co jdou z motorového prostoru se musí nějak povolit?

nejde mi do hlavy proč vypouštět chladící prostředek..letos jsem měnil kompresor, proto se mi do toho 2x nechce..ale vypadá to že jiná možnost než odsát chladivo nebude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Páni, včera som sa trápil s výmenou radiátora kúrenia na svojej Octavii TDI AGR, s klímou, s novým interiérom a 2 x ABG.

Začal som ráno o 10:45 a skončil som v noci o 22:45

Robota je úplne zlá, ale dá sa zvládnuť, s dávkou elánu a odhodlania sa to dá zvládnuť. Všetku robotu som robil sám, pred vchodom na ulici, bez garáže, bez svetla, pri vonkajšej teplote -8°C, teda viete si predstaviť, aké to bolo akútne, nakoľko sa mi stále rosili okná a nedalo sa už na tom jazdiť, lebo chladiaca zmes smrdela v celom aute.

Robota je to celkom v pohode, pokiaľ si človek nájde systém a mám dobrú gola sadu a všetky nástavce pokope.

V motorovom priestore som musel povoliť 2 šróby, ktoré držiak teleso uloženia radiátora v interiéri, ja som tam mal aj protihlukovú a žiaruvzdornú výstuž, teda je nutné tam ohnúť také 2 otvory a pod nimi sú matice.

Ďalej som mal radiátor s rýchlospojkami, teda inštalácia je jednoduchšia ako pri klasických sťahovačkách. Čo sa týka chladiacej zmesi, tak odporúčam pre pohodlnejšiu prácu pred odobratím radiátoru vyfúknuť chladiacu zmes z radiátora hadičkou do fľašky alebo inej nádoby.

Ďalej, v mojom prípade - mám aj manuálnu klimatizáciu - je nutné na spolujazdcovej strane v motorovom priestore povoliť 2 ďalšie šróby, ktoré sú schované pod protihlukovou výplňou, je tam taký štvorcový držiak, ktorý drží klímové rúrky. To je nutné povoliť, ďalej je nutné povoliť klímové rúrky v tomto spoji - tu treba dbať na bezpečnosť práce s klímovou náplňou - treba mať na rukách aj očiach ochranné prostriedky a ideálne je to robiť nad kanálom, aby tekutina z náplne odtiekla do stoky.

Samozrejme je nutné mať rozobratý celý interiér, prístrojová doska musí ísť vonku spolu s budíkmi a stredovým panelom a kastlíkom spolujazdca, taktiež musí byť povolený kryt pod nohami šoféra a časť, v ktorej je uložený spínač svetiel. Treba dbať na bezpečnosť pri odinštalovávaní prístrojovej dosky na spolujazdcovej strane, prístrojovka drží pod airbagom na 3 šróbach, tie je nudné povoliť. Potom sa len prístrojovka nadvihne a vyberie vonku. Volant nie je nutné odpájať, ani páčky pod volantom ani kryt páčiek volantu. Taktiež nie je nutné odinštalovávať výduch na prístrojovke, ktorým prúdi vzduch na okná, pokiaľ tam nemáte svetelný senzor.

Po odinštalovaní sa Vám objaví systém kúrenia z polovice 90-tych rokov, ktorý sa montoval ešte 2 roky dozadu

Je nutné ohnúť ten plech, čo je na pravej strane od stredového tunela smerom k Airbagu. Airbag spolujazdca nie je nutné odinštalovať.

Pre lepšiu manipuláciu odporúčam odinštalovať aj stĺpik na ľavej strane stredového tunela. Je nutné povoliť aj stredové ofuky na kúrení, lepšie sa s tým manipuluje. Je nutné povoliť aj lakťovú opierku a celý stredový tunel, ale to ešte na začiatku práce. Je nutné vybrať aj popolník.

Potom odpojiť káble a koncovky a celé kúrenie vybrať vonku. Povoliť 1 šróbu a radiátor vypáčiť. Uloženie radiátora vyčistiť, aby tam neostali stopy zmesi a založiť nový radiátor s príslušenstvom proti smradu (taká tá pena s obojstrannou páskou).

No a na záver to celé zložiť dokopy, dbať na správne zapojenie konektorov, treba dať pozor, pri inštalovaní palubovky naspäť, aby ste neprerazili airbag spolujazdca upevňovacím plechom!!! Ten trošku ohnúť, aby sa lepšie vošiel na svoje miesto.

Celé som to robil s baterkou v ruke, pri maximálnej tme, bez elektriky a tepla, preto to trvalo 12 hodín. V Škode si za tento úkon vypýtali 360€ a v garážových servisoch 200€- 250€. Radiátor som dával od Topran Germany, ktorý ma stál 15€. Sú aj drahšie, ale žiaľ len toto mali v piatok ráno na sklade.

Takže toľko moje skúsenosti s touto "prácičkou"

post-76314-0-25544500-1355571035_thumb.j

post-76314-0-33428700-1355571037_thumb.j

post-76314-0-26053400-1355571039_thumb.j

post-76314-0-24698600-1355571041_thumb.j

post-76314-0-02902100-1355571043_thumb.j

post-76314-0-59776800-1355571044_thumb.j

post-76314-0-29037300-1355571046_thumb.j

post-76314-0-85880300-1355571047_thumb.j

Editováno: , autor: RuleZZzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 4 roky později...

Ahoj.Na moji Oktavii z roku 98 nejspíše také začal prosakovat radiátor.Mlží se okna,když pustím teplý ofuk je nepatrně cítit chladící kapalina a po 1000 km musím dolévat cca 1dcl vody.Navíc mně z ofuku začaly vylétávat kousky molitanu,který je nalepený na klapkách uvnitř tělesa topení.Co jsem se dočetl,oprava se provádí nalepením samolepicí termofolie.Najde se někdo z Prahy nebo okolí,kdo by byl ochotný toto opravit?V servisech se jim do toho nechce a sám si na to netroufnu.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...