Přejít na obsah

Upevnění SPZ / RZ


Escrito

Doporučené příspěvky

srazy nesrazy ,je to prostě pěkný a funkční  :kol-28: ,a hlavně to má strašnou sílu zkoušel to při 200 a běželo to jako víno,ale tuším že cena je kolem 10 tisíc ,což je dost i když jak se to vezme ,no asi budu šetřit ,má to udělaný na dálkový ovládání ,ale i na vypínač v zaslepce na palubce ....netušil jsem že třeba podložky musí mít homologaci ,to bych chtěl vidět jestli všechny tuningový vychytávky mají homologaci a ty na autě vidět sou.... :kol-44:

Editováno: , autor: ave123456
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přední jsem vyřešil docela elegantně- povedlo se mi mezi číslama najít skulinku pro šrouby a na ty sem pak nacvaknul ty bílý čepičky.

 

Ale zadní SPZ  mi fakt už pije krev. Při zavírání dveří mi dycky ten lajdácky na dva šrouby uchycenej podráneček zachrastí a mlátí do dveří. Takovej hnusnej drnčivej zvuk.

 

Tak sem si teda průzkumně sundal zadní vnitřní oplastování zadních dveří abych zjistil jestli se tam dá vrtat a pak bych si pořídil ty plastový rozpěrný bazmeky který se zacvaknou do plechu a pak se do nich klasicky zašroubuje šroub pro SPZ. Jmenované bazmeky se daj samostatně koupit ve škodovce.

 

Na oboustanku se mi to dávat nechce. Tuto možnost beru už jako poslední extrémní řešení situace. Mam radši šrouby.

 

Poté jsem si informačně zjištoval jak je to v autorizáku s tim vrtáním jiných děr, jestli to dělaj a nebo i případně svépomocí- zkazit na tom nic nejde.

 

Ale ejhle, v autorizáku mi bylo řečeno, že to nedělaj a pokud bych to udělal doma, tak mi padne záruka na prorezavění pátých dveří.

Třeba i když by mi to začalo reznout třeba úplně v krajním cípu dveří u koncové lampy světla, tak mam smůlu.

To je ale pěkná kokotina.

 

Znovu píšu: Ten drnčivej zvuk mě fakt už se.re ale udělat si to nemůžu ani doma!

Zdravím, problém s drnčící zadní podložkou pod SPZ jsem řešil na Nissanu, dal jsem pod držák antivibrační podložku od Škodovky (odkaz dole) a drnčelo to pořád, zjistil jsem, že drnčí ta SPZ o ten plastový držák, ty antivibrační podložky byly v balení dvě, tak jsem tou druhou polepil zezadu SPZku v místech, kde se dotýkala s tím plastovým držákem a je klid :)

 

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-yeti/exterierove-doplnky/antivibracni-podlozka-pod-spz-skoda-original-2-ks-id:5171.eshop

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dnes jsem připevnil SPZ bez podložek a šroubů viz foto. Koupil jsem plexisklo 4mm a to jsem vyřezal přesně na SPZ a to jsem přišrouboval a podložil samolepícím filcem. SPZtku jsem k tomu přilepil boustranou páskou.

Něchtělo se mě to lepit přímo na lak, plech na plech a ničit lak páskou. Na kufru konečně nemlátí podložka SPZtky a nehyzdí to auto.

post-19327-0-53495900-1442241600_thumb.j

post-19327-0-75168000-1442241610_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát že pokud to budete dávat i přes tabulku, tak můžete narazit na horlivýho blbce v uniformě a mít s tím problémy na silnici - podle §§§ se tabulka RZ/SPZ nikdy NESMÍ ničím zakrejvat nebo krytovat a to ani průhledným krytem, pokud není homologovanej pro tenhle účel. Ten zákaz má zabránit používání ojebávaček, který fungujou jako Fresnelova čočka a bráněj číst tabulku i z jinýho směru, než úplně kolmo = v podstatě to znemožní čitelnost tabulky na fotkách nebo záznamech udělanejch odjinud, než úplně přesně zepředu nebo zezadu, ani kamera NAD silnicí nebo u pumpy pod střechou nad průjezdem kolem stojanů se přes takovej ojebávací kryt nechytne... Takže po tom policajti dost jdou, i když v minulosti se plexi přes tabulku často dávalo. Prostě už se to nesmí...

 

A jinak jdou koupit i neznačený plastový podložky pod RZ, jen je musíte trochu shánět - anebo seškrábat ten potisk z nějakejch co vám zadara namontujou v servise jako svoji reklamu.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kdysi zaplatil 70 korun za tabulky :) Ale více se mě to líbí bez nich jen nechci lepit nic na holý lak navíc ještě páskou která pak jde dolů jen s lakem.. Já myslel že plexi dám tak jak to má Escrito .. Udělám ho lehce menší než je SPZ aby nečouhalo a našroubuju jako klasický rámeček SPZ a na něj nalepím SPZ .. policajti v podstatě nic nepoznají.. Skvělý nápad, opravdu ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Rypicongem, stačí to pro sloupnutí nahřát fénem nebo horkovzduchem a ve finále utřít techničákem - a po pásce není ani stopa, horší je akorát sehnat dostatečně silnou pásku, aby dobře přilnula k plechu značky i ke kastli, dobrý jsou třeba takový ty "oboustranně lepící pěny", silný cca 1,5-2mm - já s tím po nedávný krádeži přední tabulky taky nalepil ty nový do už zavedenýho rámečku s dolepeným nápisem "RoomsterClub.cz" ...  

 

Navíc teď, když už se značky nemusejí sundávat ani při převodu auta mimo kraj, kde bylo doposud registrovaný (značky zůstávají součástí auta i při převodu do jinýho kraje) není doslova žádnej důvod, proč tabulky na kastli nepřilepit doslova třeba Mamutem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plexisklo jsem koupil v Baumaxu za 93 kč 25x50cm 4mmm je akorát na dvě značky.

Ekkar_z_Bastlírny ty už jsi někdy viděl aby policajti zkoumali co je pod SPZtkou a ani to není vidět, to by ji museli odlepit. Nejsou schopni kontrolovat ostatní věci co jdou vidět na silnicích např. nehomologované světla na den.svícení apod ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s chlupatýma bohužel horší zkušenosti - například jsem od jednoho dostal v květnu otázku, proč jezdím na zimních gumách nebo od jinýho proč jezdím ve slunečních brejlích, když je celý nebe pod mrakem (používám léta letoucí samozbarvující se optiku a když je pod mrakem, tak ztmavne vlivem UV záření, který projde mrakama, ale jinak je neviditelný).  Prostě pokud se jedná o stupidní a debilní otázky, u člověka v uniformě máte asi tak o 1000% vyšší pravděpodobnost, že z něj něco podobnýho vyleze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.auto-doplnky.com/oboustranna-lepici-paska-3m-scotch-12-mm-2-metry-6452-0-p7706

Udrží me to SPZ? :) nebo raději od patexxu na 120 kilo..

Jinak jsem si v práci nasel 2mm plech nerezový a ten strihl na menší rozměr než je SPZ a přisroubuju ho a nalepim na to :) snad ty šroubky nebudou vadit.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval levnější pásku za 70Kč a není to úplně ta obyčejná a drží to pěkně. Na plech bych to raději nedával protože ten může rezavět a může od toho rezavět auto ale když se to něčím vypodloží, gumou nebo filcem tak by to mělo být v pohodě

Editováno: , autor: Escrito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...