Přejít na obsah

Upevnění SPZ / RZ


Escrito

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Od tý doby, co značka na autě zůstává trvale i při převodu do jinýho kraje se nalepená tabulka na STK neřeší - předtím se jen řešilo, aby případný hlavy šroubů byly překrytý nebo přemalovaný barvou tak, aby nezasahovaly rušivě do obrysů znaků na značce. A ne z vlastní zkušenosti, ale přímo od technika STK vím, že taky nenechávají projít auta s překrytím tabulky i kdyby to byl sebeprůhlednější plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem po loňský krádeži mojí přední tabulky nový značky nalepil pomocí montážní oboustranný samolepící pěny z Domácích potřeb - prostě jsem nastříhal asi cenťák široký nudle přes celou koupenou "tabulku" pěnový samolepky a nakrátil je přímo na tabulku RZ. Šrouby jsou moc pracný, navíc jsem je do kastle nechtěl vrážet. Suchej zip mi nepřijde dobrej právě proto, že tabulka jde nedestruktivně sundat = dá se snadno ukrást a zneužít. Kdežto pokud ji zloděj při pokusu o ukradení zničí, k ničemu mu nebude a podle platnýho zákona má majitel nárok pokud předloží zbytky poškozený nebo zničený tabulky RZ požádat o duplikát. Když se krádež hajzlíkovi povede, zaplatíte vy doslova správní pokutu 800,- za jiný tabulky + 50,- za přepsání čísel v TP, když ne a zničenou tabulku buď nechá někde u auta válet nebo ji dokonce ani celou nestrhne z auta, zaplatíte jen za výrobu duplikátu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nýtuju, když se to dobře udělá není to téměř vidět. Ukrást se to nedá. A díry navíc do nárazníku neřeším, od toho tam je, aby se na něj přidělala spztka. Krom tuzingu a podobných okrasných případů, nevidím žádný smysl se tím zabývat. Ale je to každého věc. Jen bych viděl problém u těch story, jak v zahraničí trhá tamní policie spz při neschopnosti platit atd  :kol-85:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, třeba v Rakousku, když nemá řidič na pokutu, zadrží mu Strasspolizei značku - tudíž auto je zbavený zákonný možnosti jet po tamních komunikacích a musí se buď někde odstavit, nebo odvézt na podvalu - a tabulky majitel dostane až zaplatí. Zpráva o tom jde do domovskýho státu, aby nemohl nahlásit ztrátu/krádež a tudíž obdržet nový. Je to forma "kauce" zajišťující výběr pokuty. Ale chtěl bych opravdu vidět nějakýho ésterajchistickýho dopraváka, jak mi bez poškození rve tabulku z auta - oni samozřejmě mají v zákoně, že tabulka musí jít odmontovat bez použití násilí, ale asi se tam SPZky nekradou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...