Přejít na obsah

třetí brzdové světlo OI Combi


Tompo

Doporučené příspěvky

Měl jste někdo rozdělaný třetí brzdový světlo u kombíka? Nesvítí mi tam pár žárovek nebo diod, či co tam je? Díky za odpovědi.... -_-

Mě tam nesvítí taky asi 3 chystám se na výměnu až to budu dělat tak vše nafotím a dám na stránky. Akorád nevím jaké žárovičky tam jsou nevíte někdo? -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to nic složitého-odmontuješ vnitřní horní obložení, vycvakneš svorky co to drží , zavřeš kufr a zvenku vyndáš celé 3-tí světlo, jo ještě rozpojíš konektor a vymeníš žárovky-takový malý typ na zasunutí-označení nevím ale jsou běžně k dostání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska jsem provedl výměnu a postup jsem nafotil takže jestli to ještě nemáš tak zejtra nebo pozejtří to bude na webu. Lemra ve škodovce mi poprvé prodali blbý žárovičky tak sem tam musel jed znova nakonec se podařilo. Akorád jsem jich koupil o jednu míň takže uprostřed jedna nesvítí ale, už na to peču nevadí :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Mám Octavia combi r.v. 2003 a protože mi na 3. brzdovém světle nesvítí všechno, potřeboval bych levně nový díl (ze světla je vývod na ostřik skla 5. dveří). Otázka je, co v tom světle vůbec je - ledky, nebo žárovky? Pokud žárovky, asi by se to mělo dát vyměnit. Jinak se asi musí měnit celý kus. Nemáte někdo tento díl, nebo nevíte, kde se dá krom autorizovaného předraženého servisu sehnat a za kolik?

Díky

Editováno: , autor: honza.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí dokoupit a vyměnit pouze poškozené žárovky http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...vetloOCombi.htm

Octavie r.v. 03 už nemá žárovky, ale diody - to všechno jsem napsal. Takže jedna možnost je rozebrat a podívat se, zda-li je něco k připájení, nebo prostě nový díl a zatím tedy nemám žádný tip kde pořídit levně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že koupím třetí brzdové světlo nové a bude vymalováno. Mám brzdové světlo s diodama a vývodem ostřikovače. Celý problém je tedy v tom, že mi svítí asi 2/3 světla a 1/3 světla je mrtvá. Možná by se stačilo podívat na nějaké ty kontakty a přeletovat je, ale:

1) to světlo jako takové už je "ošlehané" větrem, vodou a sluncem, takže když dám nové, bude to héééézké.

2) ten camprdlík, tedy vývodek ostřikovače je takový vybledlý a už i popraskaný kolem té jeho trysky.

Ve Škodovce za něj chtěli 900,- Kč. Tak jsem hledal levněji a našel jsem:

http://www.carcentrum-mb.cz/ - cena 750,-

http://www.automot.cz/ - cena 650,-

Objednal jsem díl 1U9945097B u prodejce číslo 2, protože i s poštovným to bude za cenu prodejce číslo1. :D

Editováno: , autor: honza.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jakto ze mam diody  kdyz byla vyrobena v 10.2OO2

nikdo ti to nebere, já nevím od kdy se brzdová světla dělala s diodama. Já jen píšu, že mám rok výroby 2003 a ten diody má a před tím byly žárovky.

Nejspíš ta změna proběhla faceliftem já mám 2000 předfacelift a odstřikování mám na stěrači a brzdové světlo v tom návodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...