Přejít na obsah

Svítící kontrolka elektroniky motoru - systém kontroly výfukových plynů


zdeny

Doporučené příspěvky

A co to místo spekulací napíchnout na WAG? Pak budeš určitě moudřejší.

P.S.:

No, jinak nechci tě strašit, ale mě problémy s tímto motorem málem přivedly do Bohnic... ;) (výměna lambdy [jsou tam celkem dvě], čidla teploty, el. řízeného "termostatu", prasklé hadice sání a různých plast. trubek okolo motoru, problémy s váhou vzduchu, škrtící klapkou).....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

díky za první rady a povzbuzení, ale s tím prodejcem a zárukou to není tak úplně jednoduché. Samozřejmě, že človek podepíše smlouvu, kde je uvedeno, že jsem seznámen se stavem atd. a že nebudu nárokovat a tak dále.

Je fakt, že při prohlídce a jízdě nic nesvítilo, událo se to až později, při najetí cca 80 km po koupení.

Nevím, jak dalece by uměl prodejce a servis nějakou závadu, která se projevuje touto kontrolkou chytře zakamluflovat, ale nějak se mi nechce věřit, že by to dělali. Možná jsem naivní, ale u autorizovaného prodejce mi to nějak nesedí. Pokd to bude skrytá závada, tak je těžké něco takového dokázat, zda o tom vědeli nebo nevědeli. Nevím no, radost je ta tam a s den starým autem začínaj jen starosti.

Auto na sebe ještě nemám ani na DI převedené a už tohle.

S autem jdu v pátek do servisu /jiný prodejce než kde jsem koupil/ a uvidím, co mi řeknou po diagnostice. Pokud by to bylo něco fatálního, tak samozřejmě budu kontaktovat prodejce, kde jsem auto bral a zkusil nějak zatlačit, i když si nic moc "nemaluju".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolikpak cca stoji lambda k tomuhle motoru ?

No, jsou tam dvě u tohoto motoru, jedna tuším PŘED a druhá ZA katem. Samozřejmě většinou odchází ta dražší. Ale tenkrát (asi před rokem) jsem ji kupoval zde

a stála něco kolem 2400-2500,-Kč, pokud si dobře pamatuju. Jestli to bude fakt ono, tak si jí hlavně nekupuj ve Škodovce, protože tam podle mě bude stát 2x tolik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

díky za první rady a povzbuzení, ale s tím prodejcem a zárukou to není tak úplně jednoduché. Samozřejmě, že človek podepíše smlouvu, kde je uvedeno, že jsem seznámen se stavem atd. a že nebudu nárokovat a tak dále.

Je fakt, že při prohlídce a jízdě nic nesvítilo, událo se to až později, při najetí cca 80 km po koupení.

Nevím, jak dalece by uměl prodejce a servis nějakou závadu, která se projevuje touto kontrolkou chytře zakamluflovat, ale nějak se mi nechce věřit, že by to dělali. Možná jsem naivní, ale u autorizovaného prodejce mi to nějak nesedí. Pokd to bude skrytá závada, tak je těžké něco takového dokázat, zda o tom vědeli nebo nevědeli. Nevím no, radost je ta tam a s den starým autem začínaj jen starosti.

Auto na sebe ještě nemám ani na DI převedené a už tohle.

S autem jdu v pátek do servisu /jiný prodejce než kde jsem koupil/ a uvidím, co mi řeknou po diagnostice. Pokud by to bylo něco fatálního, tak samozřejmě budu kontaktovat prodejce, kde jsem auto bral a zkusil nějak zatlačit, i když si nic moc "nemaluju".

By si sa divil ze co su schopny zakamuflovat v servise to je jedno ci znackovy alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

asi nedělám dobře, když zakládám nové téma, byť omluvou snad může být, že jsem se stal majitelem Octavie teprve před několika hodinama a už mám trochu zkaženou radost :feve: .

O co jde:

Je Octavia I motor 1.6 75 kW, najeto 90 tis. i podle servisní knížky, rok 3/2004.

Auto jsem koupil jako "Vyzkoušeno" u autorizovaného prodejce Škoda.

Líbilo se mi, vypada dobře, zkušební jízda mne nadchla, prohlídka i zespoda neodhalila aspoň napohled nic závažného, takže jsem zkousnul i docela vyšší cenu a auto si odvezl. Při cestě domů (cca 45 km) jsem si Octavku pochvaloval, že to určitě nebyla špatná koupě atd. (však to asi znáte, když máte něco nového).

Ale když jsem teď navečer šel auto projet znova na delší trasu, najednou se rozsvítila kontrolka s piktogramem motoru (myslel sem, že se z toho poseru, nemám nové auto ani 2 hodiny a už nějakej problém). V návodu nepíšou nic kloudnýho. Kontrolka teď svítí furt.

Nevíte co to může být ? Motor se mi zdá běží krásně, ale nemám jak a s čím porovnat, taky nemám s OCtavií žádnou zkušenost.

Než jsem auto koupil, prolejzal sem několik dnů tohle fórum a celkem mne nic neodradilo a teď tohle...

Hned jsem hledal podobné témea, ale řeší se to jen u motorů 2.0 (snad lambda sondy, co jejich výměna stejně nepomůže), ale u 1.6 sem nic nenašel.

Jestli sem blbě hleda, tak sem omlouvám, ale zapracovaly taky emoce, protože mám fakt zkaženou radost.

Že poběžim do servisu hned druhej den po koupi s nějakou takovou závadou, to sem nečekal. Hlavně se děsim, že to bude záležitost X tisíc...

To že jsi to koupil z "Vyskoušeno" nic neznamená je to fígl na lidi. Mě nabízeli OC nehavarované a při důkladné prohlídce jsem zjistil že to bylo bouchli ze zadu a bazarista autorizovaného servisu mi řekl že se asi splet. fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, přijde mi, že koupit dneska slušný ojetý auto je umění.

Tak snad až odstraním tuhle závadu, tak bude na čas pokoj.

Zatím si na auto jako takové nestěžuju. Nikdy sem předtím Octavii neřídil a mám teď veskrze samé pozitivní pocity z jízdy a vůbec z celýho auta.

Snad byla Octavie dobrá volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, přijde mi, že koupit dneska slušný ojetý auto je umění.

Tak snad až odstraním tuhle závadu, tak bude na čas pokoj.

Zatím si na auto jako takové nestěžuju. Nikdy sem předtím Octavii neřídil a mám teď veskrze samé pozitivní pocity z jízdy a vůbec z celýho auta.

Snad byla Octavie dobrá volba.

Dobrá volba to určitě byla. Jen bazary u nás jsou katastrofální.Stažený km pooporavovaný vše aby to vydrželo jen na chvíly a nejhorší je když auto projde přes AAA tak to je úplnej šrot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi vim ze se to tu uz hodnekrat probiralo a ze to zrejme ve vetsine pripadu zpusobuje vaha vzduchu,ale mam takovy dotaz muze to zpusobit mensi netesnost vyfukoveho potrubi ? anebo nakondenzovani par ve vyfuku a zaslepeni lambdy od vody ? popripade jak dlouho s tim mam pojezdit nez se vydam na VAG ? (v servise mi poradili ze nemam divocit a aspon tyden pojezdit nez to zacnu diagnostikovat) diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě kontrolka check po odpojení baterky nezhasne, jedinej způsob jak jí zhasnout, je vagem vymazat závady. Jinak já jí už moc neřeším, když se rozsvítí, tak když mám čas, vezmu noťase a podívám se na to, jestli je stále ta závada sporadická a vymáznu jí. Někdy to vydrží 100 km a někdy klidne 700 km nesvítit, tak to ještě neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě kontrolka check po odpojení baterky nezhasne, jedinej způsob jak jí zhasnout, je vagem vymazat závady. Jinak já jí už moc neřeším, když se rozsvítí, tak když mám čas, vezmu noťase a podívám se na to, jestli je stále ta závada sporadická a vymáznu jí. Někdy to vydrží 100 km a někdy klidne 700 km nesvítit, tak to ještě neřeším.

nejsi od ostravy ?:-) ze bych se stavil na smaznuti

, nemel bys nekdy cas pokecat treba na icq co bych potreboval k notasu na napojeni na vag a taky takove male samodiagnostice ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamo dokonci tema :) mam uplne stejnej problem , stejne auto a taky jsem to koupil z bazaru a po ujeti cca 1200 km mi to zaclo svitit a citim se stejne jako ty (jestli to nezakamuflovali,jestli tam neni zavada co bude stat oprava tisice atd....)

tak co vyresil jsi to ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vcera sem privez auto ze servisu a byla to jedna lambda sonda.

Problem je, ze to nemohli rozdelat, takze museli sundat celej vejfuk, mel sem u toho i servisni prohlidku v 90 tis. vcetne vymen naplni apod. takze sem se pekne prohnul...

Editováno: , autor: Mondstein
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolikpak cca stoji lambda k tomuhle motoru ?

No, jsou tam dvě u tohoto motoru, jedna tuším PŘED a druhá ZA katem. Samozřejmě většinou odchází ta dražší. Ale tenkrát (asi před rokem) jsem ji kupoval zde

a stála něco kolem 2400-2500,-Kč, pokud si dobře pamatuju. Jestli to bude fakt ono, tak si jí hlavně nekupuj ve Škodovce, protože tam podle mě bude stát 2x tolik.

Svatá pravda, výměna lambdy ve škodovce 4900,-s prací, na netu ji seženeš za polovic... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě něco, nejsi v tom sám, když si něco koupim taky se to většinou hned rozbije, ale pak to zase maká, když jsem koupil před 3 rokama první oktu tak do tejdne lehla vodní pumpa, pak až do konce bez závad, teď mám asi rok tohle autí a to samé co ty, po asi tisíci km lamdba, od té doby pohoda ale musim to teď zaklepat lollol

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no auto jede normalne,spotreba nijak nevzrostla, tak kdyz to projde emisemi tak at si konrolka sviti ne ? :-) btw nejaka finta aby ta svine prestala svitit nemate ? btw kdyz je spatna lambda je mozne ze to bude zrat vic nez mi ukaze palubni pocitac ? ja byl zvyklej na corsu a do te sem benzin lil tak jednou za mesic :D tady do tohodle mi pripada ze jsem na pumpe porad a pritom ukazuje spotrebu kolem sedmi litru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...