Jump to content
zdeny

Svítící kontrolka elektroniky motoru - systém kontroly výfukových plynů

Recommended Posts

Mám octaviu tour r.v.2004 a po naštartovaní stále svieti kontrolka elektroniky motora. Bol som na diagnostiku a tam to ukázalo chybu "chudobnejšia zmes na jednom valci". Borci to vynulovali a všetko v poriadku. Po 2 dňoch sa zase rozsvietila, potom zhasla a teraz svieti znovu. Poradte čo s tým!!

Ďakujem ;)

Co jeto za motorizaci?

Hádám, že máš motor 1.6. Buď to budou dělat lambdy nebo váha vzduchu. Mě to píše něco podobného - řada válců 1, příliš bohatá směs.

Kontrolka svítí, občas zhasne a nesvítí třeba 500 km. Dokud je to sporadický a auto jede a žere benzínu normálně, tak bych to jako já neřešil. :)

Edited by KaJe

Motorizácia 1,6 75 kw, r.v. 2004, modleový rok 2005. Dnes som tam bol v servise znova s kontrolkou, opäť diagnostika a znova tá istá chyba. borec hovorí že to môže byť niečo na palivovej sústave, alebo lambdy sondy. Vynuloval chybu a uvidím kedy sa zas rozsvieti. Auto ide normálne s rozsvietenou kontrolkou ako aj s nerozsvietenou. "Asi sa na to vykašlem!!!"

To je tak akorát pro výměnu sond.Nejsou věčné....podléhají opotřebení...

To nemyslíš vážně, ne. Opotřebení sond po 20 tisících km? Že je to akorát? Bych je musel tedy měnit každej rok a hodně lidí několikrát do roka, aspoň by to bylo pořád ale v záruce. Můje zkušenosti jsou takové, že lambdy a váha odchází kolem 100.000 km. ;)

To nemyslíš vážně, ne. Opotřebení sond po 20 tisících km? Že je to akorát? Bych je musel tedy měnit každej rok a hodně lidí několikrát do roka, aspoň by to bylo pořád ale v záruce. Můje zkušenosti jsou takové, že lambdy a váha odchází kolem 100.000 km. ;)

Tady se psalo něco o 210 000km.Jinak se dá motor přefleševat kvůli sondám...

Tady se psalo něco o 210 000km.Jinak se dá motor přefleševat kvůli sondám...

Tak to si se trochu ukouknul, asi o 200 tisíc km. lol Má najeto 21.200 km, jen upozorním, že příspěvek s najetýma km nebyl uprvavován. Ale to je asi jedno. Jak myslíš, že se dá motor přeflešovat?

Malý detail,přehlíd jsem se o nulu.Dojed si do škodovky ,at se podívají,jestli se dá přefleshovat ř.j,pro lepší funkčnost a delší životnost sond.

20tis je opravdu málo na lambdu si myslim. Jinak měl jsem to samé co ty, kontrolka se rozsvěcela zničeho nic během jízdy, auto jelo v pořádku a beze změny, v servise vymazány chyby příliš bohatá směs, váha vzduchu a první lambda ... Dělalo mi to i dřív, kdy byly studený starty na pikaču a autí se po startu jemně dusilo ... Na podzim jsem vyměnil tu první lambdu, ale nepřestalo, před týdnem byla na komplet diagnostice a nakonec to asi byla lambda druhá ... nechtěl jsem věřit, ale nechal jsem ji vyměnit a autí jak nový zatim ...

Sice nechápu, jak se dohrabali k té druhé lambdě, když to ukazovalo na váhu vzduchu a lambdu první, ale už je to v pořádku a jsem rád ...

Včera sa rozsvietila znovu a svieti stále. Neviem čo s tým. Po poslednom vynulovaní som nabehal asi 700 km a nesvietila. Kašlem na kontrolku (je to blbý pocit jazdiť s rozsvietenou kontrolkou :feve: ).

Včera sa rozsvietila znovu a svieti stále. Neviem čo s tým. Po poslednom vynulovaní som nabehal asi 700 km a nesvietila. Kašlem na kontrolku (je to blbý pocit jazdiť s rozsvietenou kontrolkou :feve: ).

Zvykneš si. :D Mě někdy nesvítí 300, někdy 400 ale i 700 km a taky se mi párkrát stalo, že i sama zhasla. Já mám spíš divnej pocit z toho, když nesvítí. :smich:

Netankoval jsi někde jinde než běžně? Mně se to vyskytlo asi 2x a s největší pravděpodobností to byl benzín.

Tak znovu ověřeno. Natankována plná nádrž a svítí EPC. JE TO BENZÍNEM.

Další případ říjen 2009: nesvítí - natankováno - svítí - chce to ostřeji zatočit na kruháči a kontrolka zhasíná

Edited by semenka

kluci,me sviti kontrolka EPC a v pravo oranzova kontrolka takovej ponorky s vrtulkama...to je ta kontrolka elektroniky motora? :help:

Caute všetci, po poslednom rozsvietení kontrolky elektroniky motora mi to nedalo a zašiel som za borcom čo pracuje v śkoda servise. Borec si sadol do auta, priniesol si notebook a diagnostikoval (chyba príliš chudá zmes na 1.rade valcov, alebo tak nejako). Naštartoval to a nejako sa mu nepozdával beh motora na voľnobeh a tak začal šahať kdesi vzadu na motor, po chvíli tam niečo zatlačil a motor sa skľudnil na voľnobehu, predtým tam poskakoval na silenblokoch ako kača (podľa jeho slov nezatlačená nejaká hadička). Zatiaľ motor ide jedna báseň, kontrolka nesvieti, nervy v pohode. Dúfam že to bolo len tým a nie nejakou lambda sondou, alebo niečím na palivovej sústave za šialené prachy. :)

Caute všetci, po poslednom rozsvietení kontrolky elektroniky motora mi to nedalo a zašiel som za borcom čo pracuje v śkoda servise. Borec si sadol do auta, priniesol si notebook a diagnostikoval (chyba príliš chudá zmes na 1.rade valcov, alebo tak nejako). Naštartoval to a nejako sa mu nepozdával beh motora na voľnobeh a tak začal šahať kdesi vzadu na motor, po chvíli tam niečo zatlačil a motor sa skľudnil na voľnobehu, predtým tam poskakoval na silenblokoch ako kača (podľa jeho slov nezatlačená nejaká hadička). Zatiaľ motor ide jedna báseň, kontrolka nesvieti, nervy v pohode. Dúfam že to bolo len tým a nie nejakou lambda sondou, alebo niečím na palivovej sústave za šialené prachy. :)

tak to jsi stastny clovek, me to sviti porad :feve:

U mě pár dní svítila taky tato kontrolka. Už jsem se děsil cen lambda sond. Naštěstí to bylo vadné teplotní čidlo na bloku motoru, výměna dílem okamžiku a autí je zase zdravé :) Fabia1.2HTP

Mám neustále problém s kontrolkou resp. s asi fýfukovím potrubít. popř. lamda sondou. Ale není to pravidelné. Přijedu do servisu kdy mi to opravi, kontrolka zmizí, ale po nějakém čase opět se rožne. Většinou při větší námaze motoru. Např. při roztahování druhého auta. Nevím co stím. Po prvé to byl termostat, tedka fakt nevim, snad ta sonda.

Poradí mi někdo co stím?

Mno, aby Ti niekto dokazal poradit, treba este napisat par veci:

1. motorizacia (1.6, 1.8, 2.0, ...) a vykon (55kW, 74kW, 75kW, ...)

2. ktora kontrolka Ti svieti? Kontrolka motora?

3. treba vypis poruch z VAG-u, bez toho tazko povedat.

Uplne najlepsie by bolo, keby si s tym behol ku garnymu, martinRS, alebo niekomu inemu sikovnemu, oni by Ti to skontrolovali a opravili. :)

Heh tak cela ich oprava asi spocivala v tom ze vymazali pamat zavad. Kolko si tam nechal ked ti asi vypis nedali.

Inak podla mna termostat teraz asi beha na uplne inom aute.

Bacha kam chodis do servisu!!!

Mno, aby Ti niekto dokazal poradit, treba este napisat par veci:

1. motorizacia (1.6, 1.8, 2.0, ...) a vykon (55kW, 74kW, 75kW, ...)

2. ktora kontrolka Ti svieti? Kontrolka motora?

3. treba vypis poruch z VAG-u, bez toho tazko povedat.

Uplne najlepsie by bolo, keby si s tym behol ku garnymu, martinRS, alebo niekomu inemu sikovnemu, oni by Ti to skontrolovali a opravili. :)

Mám octavii 1.6 75 KW, r.v. 2002, a kontrolka je to žlutá, kontrolka elektroniky motoru. už mě to bliklo jednou, byl jsem s tím ve škodovce v servisu vyměnily přední lambda sondu před katalyzátorem, a bylo 2 měsíce klid, pak to začalo svítit znovu, to vyměnily termostat, a zase 3 měsíce klid a teďka znovu. Nevím co by mohlo být ještě špatně, snad ta lambda sonda druhá. Nerozumím to mu tak nevím.

Nevíš o někom na Jižní Moravě ke komu bych mohl zajet ať se mi na to koukne?

K termostatu: ten byl opravdu špatný, celý vnitřek byl rosypaný , ručička mi ukazovala na palubovce 90,ale ve skutečnosti měl motor na hadicích po změření 118 stupňů. Vůbec nespínal ventilátor. Teďka mi klesla i spotřeba znatelně. Ale sere mě to, ze opravím jednu a druhá někde vyleze!