Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

Dobrý den, prosím vás, měl bych dotaz, dneska mi kámoš ve škole řekl, že v každé Fábii je "příprava" na tempomat, že "stačí koupit páčku" (když to řeknu hodně laicky), zapojit a hotovo.

Samozřejmě, že to není tak jednoduché, ale co by to všechno obnášelo? (Stačí napsat výčet co se musí udělat, jak, to už bych si dohledal), je tedy možnost zapojení na Fábii I 1.4Mpi 50kW r.v.2001? Díky, (nechce se mi hledat :) )

Vše co potřebuješ vědět je v tomto tématu. Nemusíš hledat, ale stačí pouze čist. :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pročetl prvních 8 stránek a mám z toho celkem radost, koupím páčku, zapojím a teď tam někdo něco myslím psal o aktivaci v řj, když tak si to pročtu znova, je to jinak luxus - jednoduché, ale hlavně levné.

Nejprve seženu tu páčku, mrkl bych na to zapojení a jestli bych se do toho bál jít, tak bych dorval na nějaký sraz, kdyby se našel někdo ochotný kdo by mi to zapojil :) na to je ale ještě nějaký čas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pročetl prvních 8 stránek a mám z toho celkem radost, koupím páčku, zapojím a teď tam někdo něco myslím psal o aktivaci v řj, když tak si to pročtu znova, je to jinak luxus - jednoduché, ale hlavně levné.

Nejprve seženu tu páčku, mrkl bych na to zapojení a jestli bych se do toho bál jít, tak bych dorval na nějaký sraz, kdyby se našel někdo ochotný kdo by mi to zapojil :) na to je ale ještě nějaký čas :)

Ještě pozor.. záleží jakou máš BSG.. jestli 6Q0 nebo 6Q1 tak to půjde... pokud 6Q2 tak to nepůjde... A odkud jsi? je spousta lidí co to umí a namontují a můžou i sehnat díly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ochotu, jsem z Frýdku-Místku, do Ostravy, Zlína, Opavy, Hranic, popř. Olomouce apod. by nebyl problém dojet.

VAG pro mě taky není problém.

BSG zjistím nejlépe kde?

Díky za pomoc ještě jednou, kdyby to klaplo byla by to pohodka :)

Editováno: , autor: tgfh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak VAG mi vyhodil jedničku, paráda.

Toto jsem si zapamatoval:

6Q1 xxx xxx B

Jak říkáte, že se musí vyrobit ty kabely, nedá se to koupit? Např. http://www.levnealarmy.com/tempomat-skoda-fabia-i/d-70337/ ta cena je zřejmě vyšší a taky se mi zdá co jsem se zatím díval na vaše fotky, že těch kabelů je nějak málo, jsem ale v tomto laik, tak budu rád když mi pomůžete co nejlépe koupit, buď bych to zapojil se svým mechanikem, má ale hodně práce, tak možná pohledám někoho ochotného z okolí Ostravy (do 100km), samozřejmě bych všechnu práci zaplatil, jestli to trvá nějaké 3 hodiny tak 4-5 stovek klidně dám, záleží taky kolik bude stát ta páčka. Hlavní je ale aby to byla kvalita a nebyly s tím problémy.

Jdu pročítat téma :)

Zatím díky moc za pomoc, těším se až to bude funkční, jedná se o dědovou Fabku, se kterou často jezdím.

Editováno: , autor: tgfh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už jsem si také namontoval tempomat, je to naprosto jednoduché,a super věc, ale musel jsem vyměnit BSG 6Q2 za 6Q1 a v tom je problém, obě jsou z motorizace 1.9SDI, ale ta nová je nakodovaná na ABS, a já ABS nemam, takže mi na palubce ted svítí kontorolka ABS, jak to překodovat? Mam VAG 304, půjde to s ním? Za jakoukoliv pomoc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak VAG mi vyhodil jedničku, paráda.

Toto jsem si zapamatoval:

6Q1 xxx xxx B

Jak říkáte, že se musí vyrobit ty kabely, nedá se to koupit? Např. http://www.levnealarmy.com/tempomat-skoda-fabia-i/d-70337/ ta cena je zřejmě vyšší a taky se mi zdá co jsem se zatím díval na vaše fotky, že těch kabelů je nějak málo, jsem ale v tomto laik, tak budu rád když mi pomůžete co nejlépe koupit, buď bych to zapojil se svým mechanikem, má ale hodně práce, tak možná pohledám někoho ochotného z okolí Ostravy (do 100km), samozřejmě bych všechnu práci zaplatil, jestli to trvá nějaké 3 hodiny tak 4-5 stovek klidně dám, záleží taky kolik bude stát ta páčka. Hlavní je ale aby to byla kvalita a nebyly s tím problémy.

Jdu pročítat téma :)

Zatím díky moc za pomoc, těším se až to bude funkční, jedná se o dědovou Fabku, se kterou často jezdím.

Ahoj,

ten link čo si pridal, tam je poznámka, že nedá sa montovať do fabie bez elektronického ovládania plynu. Ako sa dá zistiť či tá moja má elektronické ovládanie plynu? Vag nemám.

Fabia r2000, 1.9TDI

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval by som pomôct.

Po dlhsej kedy som nepouzival tempomat som zistil ze z nejakej priciny raz ide a raz nejde aktivovat stlacenim.

Precital som si vlakno a nasiel som ze to spôsobovat brzdovi alebo spojkovi spinac, prejavuje sa poskodenie tychto

spinacov aj inym spôsobom podla ktoreho by som presne vedel ze sa jedna o ne?

Pripadne ine napady pricin...

Dakujem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval by som pomôct.

Po dlhsej kedy som nepouzival tempomat som zistil ze z nejakej priciny raz ide a raz nejde aktivovat stlacenim.

Precital som si vlakno a nasiel som ze to spôsobovat brzdovi alebo spojkovi spinac, prejavuje sa poskodenie tychto

spinacov aj inym spôsobom podla ktoreho by som presne vedel ze sa jedna o ne?

Pripadne ine napady pricin...

Dakujem!

Moc sa v tom zatial nevyznam, ale keby blbol brzdovy spinac, asi ti bude blbnut aj brzdove svetlo. Jak to zistit u spojky, zatial netusim... V navode tusim je par veci, ktore musia byt splnene, myslim minimalne musis ist 30,alebo 50km/h?

Editováno: , autor: petex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak ak je vadný brzd. spínač tak tempomat nezapneš. Pri vadnom spínači zostanú svietiť brzd. svetlá. Ak sa rozpadne úplne tak svieti aj kontrolka na prístr.doske EPC. Ešte som nepočul,že by niekto menil spojkový spínač.

A ešte k tomu plynu všetky fábie majú elektronický plyn. pedál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svetla nesvietia, minimalne je to 30km/h Niekedy jednoducho naskoci po potvrdeni rychlosti inokedy nie ale v packe to pravdepodobne nebude

skusal som nou hybat a zaroven stlacat, nic sa nemenilo.

No a brzdove svetla idu normalne ako maju, tak zrejme to bude ten spojkovy sponac, zrejme neostava nic ine nez ich vytiahnut a presvedcit sa

ci su cele :(

inac 1.4 TDI 07 - tam EPC kontrola nieje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svetla nesvietia, minimalne je to 30km/h Niekedy jednoducho naskoci po potvrdeni rychlosti inokedy nie ale v packe to pravdepodobne nebude

skusal som nou hybat a zaroven stlacat, nic sa nemenilo.

No a brzdove svetla idu normalne ako maju, tak zrejme to bude ten spojkovy sponac, zrejme neostava nic ine nez ich vytiahnut a presvedcit sa

ci su cele :(

inac 1.4 TDI 07 - tam EPC kontrola nieje

Ked zafunguje, potom sa uisti, ci sa spolahlivo vypne ak stlacis spojku. Ak sa bude vypinat vzdy korektne potom to tiez asi nebude v spinaci. Neviem ci mas origo, alebo dorabany... ale ak dorabany, mozno sa uklepal kablik, kontakt,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...