Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

Fenomén jiné zapojení pro Mr 2006 poražen. je to nesmysl. Díky Vám pánové Honzík, Jakr a zvláště Cosby. Tepomat už M A K Á.

Chtělo to opravdu vzít šroubovák a podívat se. Novou sluřební Fabii mám něco přes měsíc. Je to 1,4TDI 59Kw Celý preoblém vznik tak, že mi v servisu dodatečně nontovali denní svícení a dálku. Tak jsem se zeptal elektrikáže zda mi tempo zapojí. holedbal se že žádný problém. Auto je nové, v záruce tak jsem si řekl, že raději objetuji nějakou stokorunu a nechám si to udělat. Tempa už jsem zapojoval v Octě a vím, že Fab je to složitějsí. Koupil jsem páčku ze superba a kabeláž z Molpiru. Dohodl jsem se s elektrikářem a auto mu zavezl. Ten mi za hoďku zavolal a začal oblbovat že je jiné schema zapojení pro MR 2006 a on ho zatím neví, že to časem zjistíme a udělá potom. Já naivka jsem nu uvěřil a proto vznikl tento problém. Kdyby nelhal a řekl, že se mu do toho nechce ,nebo si netroufá bylo by mi to milejší a poradil bych si jinak.

Tak jsem se do toho pustil. Vůz má slušnou výbavu, e okna, klimu a navíc den svícení a dálku a GPS pro knihu jízd. Pod přístrojovkou je velmi husto a tak jsem do toho chtěl jít od motoru. Ž to jde mi potvrdil Cosby. Problém je v zapojení bílého kabelu do červeného kenektoru v příčné stěně. Tak tady stručný popis.

Odpojil jsem aku. Sundal jsem víko čističe vzduch-odpojil jsem váhu vzduchu, silnou a tenkou hadičku.

Konektory z řídící jednotky motoru. Odjitit povytažením závoru a vysunozut.Jednotku pryč.

Sundat stěrače a plastový kryt předělovacího prostoru. Tři upevňovací čípky se musí uřezat a dát při montáži nové.

sundal jsem tlumicí potah z černé příčné stěny (benziny ho většinou nemají) sundat uchytky hadiček. Odšroubovat příčnou stěnu 8 šroubků torx 30 a stěnu vjmout viz foto.

post-10-1153049163.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V levé polovině svorkovnice uprostřed je imbus šroubek 4. Vyšroubovat a celá levá polovina se vyndá ven jako takový velký konektor. Teď už vidíte hledaný červený konektor s volným pinem 6 ale z druhé strany. Celou černou svorkovnici jsem nahoře odjistil a vmáčkl dovnitř jde vytočit celá nahoru. Těď je trochu oříšek vyjmout červený konektor ven. To mi poradil kamarád ze servisu. Ze strany z kabiny je uprostěd mezi horní a spodní řádkou svorkovnic plech který jsme z kabimy odtlačili dlouhým šroubovákem do boku a tím se jakoby otevře závora konektorů a červený konektor jde vyndat, a potáhnout do motorového prostoru, odjistit a zasunout bílý kabel z kabiny do pozice 6. Zasunout zpět červenou svorkovnici. Zajistit plechovou závoru a vtáhnout kleščtičkami celý černý plastový celek tak aby zapadl zpět do příčné stěny už nebyl problém. Ještě snad doporučení než budete vracet velký černý konektor do levé půlky, vyplatí se postříkat ho sprejem na kontakty např nějakým kontoxem, včetně těsnicí gumy - lépe to tam vklouzne. Přitlačit a dotahovat imbusovým klíčem.

Potom jsemvše uvedl do původního stavu.

Ostatní věci montáž v kabině už tradičně podle návodu zde na foru nebo z Molpiru. tam už jsem neviděl žádný problém. Snad jen doporučení při sundávání airbagu z volantu se vyplatí dělat to podle malého zrcátka. Je to trochu jinak než jsem zvyklý na octě.

Při demontáži je dobré si uvědomit, že 3kodovka má u konektorů a svorkovnic téměř vždy dvojí jištějí proti vyklouznuti. např plastový jazýček a plechová závora, nebo plastový jazýček a plíšky na pinech(nutný vypichovák)

Troch mě mrzí , že jsem zapomněl vyfotit rozcela rozdělané svorkovnice. Když jsem si na to vzpomnět tak už to bylo zaklopené jak vidíte a už jsem to nechtěl znovu rozebírat.

Jinak slavím stoprocentní uspěch. Jsem zvyklý z našich octavií na tempomat a ve Fabce s kterou najezdím měsíčně 3 až 5 tisíc mi noc chyběl. je to fantastický vynález.

post-10-1153050927.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky je to u starší jednodušší,nemusí se oddělovat mezistěna,jen se sundají stěrače a plast.torpédo a jsi u té velké svorkovnice

No je to dílo bojoval jsem s tím více než čtyři hodiny. Zlatá octa1.

Vůbec si nedovedu představit jak bych se tam zespodu z kabiny dostal. Pokud to někdo dokážete tak klobouk dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky je to u starší jednodušší,nemusí se oddělovat mezistěna,jen se sundají stěrače a plast.torpédo a jsi u té velké svorkovnice

No je to dílo bojoval jsem s tím více než čtyři hodiny. Zlatá octa1.

Vůbec si nedovedu představit jak bych se tam zespodu z kabiny dostal. Pokud to někdo dokážete tak klobouk dolů.

blbě a dost ořezané ruce :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

som rad že si to nafotil, s tou medzistenou som nemal jasno, lebo chcem davať corner light a nejak to budem musieť pretiahnuť zvnutra:-)

inak tempo som daval ja na 05ku a mal som palubku dole:-) mam dosť tenke ruky ale tam som sa akokolvek snažil, nedostal som sa tam.

nehovcoriac otom ako odistiuť ten konektor...:-))))

tempomat RULEZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj,

dnes mi kamarad technik zapojil take ten muj tempomat, vyptal jsem se na podrobnosti a koukam, ze uz je to na foru rozlousknute :-). Nicmene potvrzuji jen jine umisteni svorkovnice, jinak je to stejne jako u starsich modelu. A facha to bezvadne, akorat je ta petapadesatka ukrutne pomala :-).

W.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zevnitř vozu se teda osobně k tý svorkovnici dostanu daleko rychlej

Když si vzpomenu co musím všechno demontovat v motorovým prostoru

a ještě mít připravený 3xnoví čudlíky na torpédo, tak to radši ne.

Zevnitř stačí sundat plast pod volantem ,vyklopit jednotku BSG

vysunout blok s relátkama a pravda lehce zalomit jednu ruku a pak už

je to otázka okamžiku.Určitě my to celý nezabere víc než 1.hodku. :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007: Mohl bys pls hodit foto, jak máš umístěná ta denní světla? Mám MR05 a nevím jaká (od Helly) a hlavně kam s nima. kol119

Ahoj nemám denní světla . To jsme si možná nerozuměli. Mám denní svícení. To je zapojena kabeláž od Molpiru na normální potkávací světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007:  Mohl bys pls hodit foto, jak máš umístěná ta denní světla? Mám MR05 a nevím jaká (od Helly) a hlavně kam s nima.  kol119

Ahoj nemám denní světla . To jsme si možná nerozuměli. Mám denní svícení. To je zapojena kabeláž od Molpiru na normální potkávací světla.

No promiňte . Zapomněl jsem se přihlásit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zevnitř vozu se teda osobně k tý svorkovnici dostanu daleko rychlej

Když si vzpomenu co musím všechno demontovat v motorovým prostoru

a ještě mít připravený 3xnoví čudlíky na torpédo, tak to radši ne.

Zevnitř stačí sundat plast pod volantem ,vyklopit jednotku BSG

vysunout blok s relátkama a pravda lehce zalomit jednu ruku a pak už

je to otázka okamžiku.Určitě my to celý nezabere víc než 1.hodku. :D:D

To jseš schopen tak zapojit jak první variantu do bílého konektoru tak i druhou do červeného, tedy MR 2005 a MR 2006 ? A ještě znovu podotýkám, že mám pod přístrojovkou velmi husto. GPS, denní svícení , dodělaná dálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci potřebuju poradit s montáří tempomatu do mé FRS. Tempomat mám (8L0 953 513 J) i s částečnou kabeláží viz. foto jen tam chybí konektory co se zapojují do auta poradí mi někdo co si mám objednat a kolik to bude stát popřípadě i scháma zapojení kabeláže a nebo znáte někoho šikovného kdo by mi to namontoval já jsem z jižních čech ale klidně někam popojedu. Tak předem moc dík vůbec neví co to obnáší tak když by mi někdo pomohl budu moc rád.

post-10-1154373580.jpg

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...