Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

Tempomat v autě byl už když jsem ho kupoval, ale mě nikdy nefungoval. Jen abych doplnil info o autě, je to Fabia I Combi Elegance rv. 2007, je to bývalý sluzebak. Z toho jsem predpokladal, že jelikož tam byla packa s tempomatem, tak y měl být i tempomat funkční. Preci by Škodovka při pripadne opravě nedávala páčku s tempomatem tam, kde původně nebyla a ještě by tam ani nedala kabeláž.

Edit: Vag žádné chyby neukázal. Vše bylo čisté.

Editováno: , autor: Tomáš Slabý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tempomat v autě byl už když jsem ho kupoval, ale mě nikdy nefungoval. Jen abych doplnil info o autě, je to Fabia I Combi Elegance rv. 2007, je to bývalý sluzebak. Z toho jsem predpokladal, že jelikož tam byla packa s tempomatem, tak y měl být i tempomat funkční. Preci by Škodovka při pripadne opravě nedávala páčku s tempomatem tam, kde původně nebyla a ještě by tam ani nedala kabeláž.

Edit: Vag žádné chyby neukázal. Vše bylo čisté.

 

máš na konci páčky čudlík, nebo kolíbku? Většina tempomatů je ve Fabii dodělaných - ty mají kolíbku. Možná to někdo udělal blbě. Akorát mi je divný, že by to VAG nepoznal. V ŘJ motoru v bloku hodnot by mělo být zjistitelné, zda fungují všechna tlačítka (v DP pude popsaný postup, jak to zjistit). Hele a trochu mimo, co se stane, když vyšlápneš spojku - nevylítnou náhodou trochu otáčky? Mohl by to dělat i čidlo na spojce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne já mám páčku s trojprepinacem na přední straně a s tlačítkem na boku, bez kolébky. Kanál, kde se zobrazují jednotlivé hodnoty polohy tlačítek si teď vzpominam, že nešel zobrazit. Dneska to asi zkusím rozebrat a kouknout na dráty. Jinak tempomat bych měl mít asi originál už z výroby. Jinak otáčky při vyslapnute spojce okamžitě spadnou na volnobezne.

Editováno: , autor: Tomáš Slabý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, tak to zas takový odborník nebyl :-) ne dělám si srandu. Ale vlastně nevím, co jste na vypnutém motoru zkoumali. Mimo jiné skupina hodnot 006 (musel jsem se podívat do DP) zobrazuje: otáčky, zátěž, teplotu nasávaného vzduchu a výškový korelační faktor. O tempomatu ani slovo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně je tempomat funkční. Obrovské díky za to patří vitezlavovi, který mi radil celé odpoledne po telefonu co a jak mám udělat a překontrolovat. Nakonec jsem, po rozebrání a prověření kabeláže, zkusil vrátit původní páčku a světe div se, tempomat je s ní funkční. Takže zítra ji tam vrátím zpět a konečně ho budu moci využívat. Nakonec nejspíše stačilo tempomat znovu aktivovat a bylo by. Tímto ještě jednou velké díky za pomoc a trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim vsetkych a dakujem za mnozstvo cennych informacii !

Dostat sa k tomu konektoru na medzistene zabralo niekolko zufalych hodin uvazovania a pchania ruk do kdejakych skar hovoriac si, ved to musi ist, ked to vsetci zvladli. A po kratkej pauze sa nakoniec ukazalo, ze je to primitivne, len skrutkovacom odsunut zapadku zamku konektorov a netreba ani sahat na jej madlo, potom to uz slo ako po masle. Diagnostika po logine nedala ziadne potvrdenie a kanal 66 je mimo rozsahu dema softu bez licencneho kluca (do kanalu 25), tak pri skusobnej jazde mi trvalo dobrych 15 sekund, kym som uveril, ze to naozaj ide :D Cakal som len to najhorsie... A nemozem si vynachvalit, to je pohoda s tempomatom ! Este mierne klesla spotreba aj napriek tomu, ze na 5ke uz mierne kolise plyn aj na rovinke, no nie je to citit, takze som velmi spokojny.

 

Motorizacia AZQ 1.2 HTP 12V 47kW, RV 11/2003, BSG 6Q1 937 049 C, packa s koliskou, aktivovane kablom KKL 409.11 a VCDS-Lite (demo, bez SN), na prvy pokus, facha bez problemov. Akurat drobna zmena zapojenia, nedal som napajanie na spinac brzdy, ale spojky, kedze podla DP su oba (originalne aj s tempomatom) napajane cez poistku 28, oba modro-cerveny kabel. Brzda je schovana za vyduchom kurenia a ten som nevedel (a ani nechcel) dat dole, ved aj naco.

Editováno: , autor: LQd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim,

 

vedel by mi niekto poradit ohladom problemu s tempomatom ?

 

Asi pred tyzdnom mi po vypnuti motora ostali svietit brzdove svetla + na palubnej doske svietilo EPC(obcas zhaslo). Po precitani fora som zistil ze ide zrejme o brzdovy spinac. V predajni mali dva, jeden za 16Eur a druhy za 6Eur. Kupil som ten lacnejsi, vraj zatial nemali reklamacie.a je spolahlivy.

Pri montazi mal ten novy, po zacvaknuti trocha volu v tom otvore- len velmi malu. Po montazi brzove svetla svietia ako maju a EPC nesvieti.

Problem je ale s tempomatom. Pocas jazdy ked aktivujem tempomat vsetko ide ako ma, no ked slapnem na brzdovy pedal, tempomat sa nedeaktivuje, stale je aktivny. Ked prestanem brzdit, vrati sa rychlost do povodneho stavu nastaveneho tempomatom. Vypnut sa da jedine tlacidlom na packe vedla volantu.

Vie niekto kde moze byt problem ? Zeby mi predali nespravny spinac ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeram ze ten stary ma 4 piny - cislo dielu je 3B0 945 511B. Je pravda ze som si nevsimol kolko mal ten novy, no zda sa mi ze tiez 4.

Zeby som to znova rozobral a pozrel sa na to ? V predajni som povedal presny model automobilu. Vyzeralo ze mu je to vsetko jasne. 

 

P.S. Po kolkych cm zaslapnutia pedalu by mali zasvietit brzdove svetla ? Okamzite, uz po niekolkych mm alebo az po cca 3-5cm ?

Mne reaguje az po tych cca4 cm. Nevsimol som si ako to bolo predtym. No viem ze tempomat reagoval okamzite po niekolkych mm.

Vyskusam este poriadne pritlacit na pedal ci tempomat zaberie, no aj tak by to bola chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera som to vyskusal este raz.

Zda sa ze brzdove svetla zacinaju svietit az po zatlaceni pedalu takmer v polovici a to iste plati aj pre tempomat ktory vypina priblizne v rovnakej polohe.

Takze zeby vadny novy spinac ? Alebo ze by bol od vyroby zle nastaveny ? Mal som kupit ten drahsi mozno by nebol problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...