Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Pánové mám problém. Fabia 1 2007 1.4 tdi dodělávaný tempomat, před 150000km, občas (jednou za cca 500km) se mi zapne sám od sebe tempomat. Jedu třeba po dálnici bez tempomatu,  já nevím třeba 120km/h pustím plyn a auto si udržuje konstantní rychlost. Je to velmi nepříjemné a nebezpečné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schéma zapojení a kabeláže jsem nestudoval, je někde tady v tématu, ale zdá se mně dost sci-fi, aby se dva dráty spojily (případně ukostřily), tím se tempomat zapnul a pak se spojily další dva dráty a tím se nastavila požadovaná rychlost.

 

Edit: Někde okolo strany 10 vlákna se píše o tom, že v páčce se vše připojuje na +12...

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, nemohl by mi někdo poslat nějaký návod na zapojený tempomatu. Fabia 1.9 TDI rok výroby mám 2007. Čím víc to tu pročítám, tak jsem z toho víc zmatenej. :D Sháním nějaké konkrétní zapojení. K tempomatu nemám žádný návod, tak bych chtěl mít něco v ruce než se do toho pustím. 

 

Edit: Tak jsem asi našel vše co potřebuji. Teď to už jen správně zapojit :) 

Editováno: , autor: Tomass44
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Zdravim, hľadal som to už všade niečo som aj nasiel, ale nie som tak zdatný elektrikár. Montoval som si tempomat Fabia I combi 50kW AME r.v. 2001, krásne ide všetko akurát som vymenil aj BSG a dal tam Fabie II r.v. 2008, ide aj trippling, len mi prestal ísť cyklovac na stierače. Dočítal som sa, že je iné zapojenie stieračov, nemáte niekto fotku z auta s popisom čo kde prepojit, lebo zo schémy nejako neviem vyjsť a niekde som sa dočítal vraj stačí prepojiť aj nejaký kontakt na packe od stieračov a nejaký vodič vypojit a malo by ísť cyklovac. Ďakujem veľmi pekne za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, otázka ohledně páčky tempomatu ve Fabii I (06)... Mám v autě páčku tempomatu s jedním velkým čudlíkem pro nastavení rychlosti - vše funguje. Otázka zní, zda-li by šlo tuto páčku vyměnit za takovou, kde je to kolíbkové nastavení (set, res) - nastavení rychlosti s pamětí poslední nastavené rychlosti. A jestli by šlo jen páčku prohodit s tou původní, aby vše fungovalo. 

 

Údajně stačí přehodit páčku s SET, RES z Octavie 1 a vše funguje bez kódování. Máte někdo toto odzkoušené?

 

Popř., kterou koupit? Bohužel ani u jednoho nepíšou, že je kompatibilní s Fabii I ...

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3u0953513d01c-levy-spinac-svetel-s-tempomatem-skoda-9604.html?fbclid=IwAR3h5D3TisV1UcpkXj-98J9wJNVSADXByxSWnmpq38rlBVWTNAWlzdclC60

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/bea300002-tempomat-de-7851.html?fbclid=IwAR0O07bSdriP9MJfqklvNejLNqocoIuzJJe-PbtvhrKa_ZqHVq159liZ0tY

 

Díky za odpovědi

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu páčku, co máš, tak je originál. Když si lidi začali dodělávat tempomaty, tak se tam kvůli úspoře dvala páčka.... a myslím, že to bylo právě z oktávky (a nebo ze superbu?) - ta totiž stála jen pětikilo (originál byla 2000+). Podle mě se oktávka a fabia liší jen kabeláží. A páčka je stejná. V každém případě se dá koupit i na Fabii:

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/bea300002-tempomat-de-7851.html?fbclid=IwAR0O07bSdriP9MJfqklvNejLNqocoIuzJJe-PbtvhrKa_ZqHVq159liZ0tY

 

Mělo by to jít prohodit kus za kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...