Přejít na obsah

čerpadlo ABS


rtep22

Doporučené příspěvky

Ještě jednou bych se chtěl zeptat...po rozjetí mi začne trvale svítit kontrolka ABS, nechal jsem si to napíchnout a hlásí to "Hydraulické čerpadlo ABS V-64". Může mi někdo poradit, za kolik se čerpadlo nechá pořídit, popř. jak je náročná oprava...Děkuji za info

Octavia 1,9 TDi 81kw...r.v. 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zda to nekomunikuje s vagem tak se mrkni nejdrive na pojistku ve skrince nad AKU. Je tam pro cerpadlo ABS. Vetsinou se vyhreje nebo studenak. Me se to stalo v zime kdy to dostavalo zahul - mam ABS a EDS a porad chudacek maklo, protoze tu jsou hory a ja se musim zakazdou cenu vyhrabat do prace. No a studenacek byl na miste.Takze vycistit odrbat namazat vazelinkou a treba i novou pojistku. Pak napis jak jsi dopadl ju?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zda to nekomunikuje s vagem tak se mrkni nejdrive na pojistku ve skrince nad AKU. Je tam pro cerpadlo ABS. Vetsinou se vyhreje nebo studenak. Me se to stalo v zime kdy to dostavalo zahul - mam ABS a EDS a porad chudacek maklo, protoze tu jsou hory a ja se musim zakazdou cenu vyhrabat do prace. No a studenacek byl na miste.Takze vycistit odrbat namazat vazelinkou a treba i novou pojistku. Pak napis jak jsi dopadl ju?

Díky za radu, o víkendu to zkusím a dám vědět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou závadu na 4x4 TDI 66kW. Nejdříve to jen problikávalo. Po nastartování to asi 5 minut vydrželo zhasnuté a potom se to rozsvítilo, nyní se to rozvítí hned od začátku zapnutí.

Zkusím talé ty pojistky u baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zda to nekomunikuje s vagem tak se mrkni nejdrive na pojistku ve skrince nad AKU. Je tam pro cerpadlo ABS. Vetsinou se vyhreje nebo studenak. Me se to stalo v zime kdy to dostavalo zahul - mam ABS a EDS a porad chudacek maklo, protoze tu jsou hory a ja se musim zakazdou cenu vyhrabat do prace. No a studenacek byl na miste.Takze vycistit odrbat namazat vazelinkou a treba i novou pojistku. Pak napis jak jsi dopadl ju?

Díky za radu, o víkendu to zkusím a dám vědět...

Zdravím, tak jsem vyndal pojistky, prostříkal kontaktolem, zrovna tak kontakty u čerpadla....no a přestalo to svítit a zdá se, že ABS běhá...ještě to o víkendu napíchnu na komp, co to bude hlásit...ale v každým případě to nesvítí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám něco podobného:

Po rozjezdu asi po 50m se mi rosvítí kontrolka ABS a kontrolka pro ASR, za jízdy svítí neustále, neproblikává. Pojistky mám dobrý, neznačkový servis hlásil asi špatné čerpadlo ABS - smůla. A tak se ptám, nebudou to spíše snímače na kolech? Pozná to značkový servis? Jak často se porouchá čerpadlo ABS. Kolik stojí nové nebo starší, má cenu brát čerpadlo z vrakáče - údajně dobré?

Děkuji !!!

Octavia 1.9 TDi combi, 81 Kw, rok výroby 2000, najeto 80000km (snad)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítí kontrolka ABS a ASR:

Tak jsem s tím byl v servisu Škoda na VAG a hlásilo to.

Číslo závady 01276

Hydraulické čerpadlo ABS - V64

Nesmyslná chyba

Nahodilá chyba

Pojistky u baterky jsem kontroloval jako první, byly jako nové, žádné zaoxidování, i přesto jsem je vyměnil.

Při rychlosti asi 80km/hod jsem nadoraz sešlápl brzdu, kola se zablokovaly, žádné kopání do brz.pedálu jen gumování. Takže ABS asi nemaká.

A tak se ptám: když bude špatný čerpadlo ABS - tak je mi to jasný - nejde to. Kdyby odešel jeden snímač na kole, půjde ABS na ostatních kolech nebo také ne?

Kolik můžu očekávat cenu za opravu při tom nejhorším?

Děkuji předem za odpovědi.

Octavia 1.9 TDi, rok výroby 2000, 81Kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

mám přímou zkušenost s chybným čidlem, nejdříve kontrolka ABS pouze semtam

problikla a počase zůstala svítit neustále. Na VAGu chyba 00285, byl to snímač

otáček vpravo vpředu. Za jízdy se to též dalo poznat, protože chroupalo EDS v situaci

kdy nemělo důvod (plynulá jízda na rovině). Po výměně čidla OK.

Poslechl bych rady výše, jít po kabelech, možná přechodový odpor, čistit, prostříkat,

vazelina a hodně štěstí :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Svítí kontrolka ABS a ASR.

Tak jsem byl ještě jednou v servisu a nechal jsem si vytisknout Protokol o diagnostice.

....a hlásilo to.

Vozidlový systém:

17 - Sdružení přístroje

1U0920811J

KOMBI+WEGFAHRSP VDO V11

Kódování 102

závada:

01336 049

Svazek datové sběrnice komfortního systému

Bez komunikace

19 - Diagnostické rozhraní datové sběrnice

6N0909901

Gateway K (-)CAN 0001

Kódování 6

závada:

01336 049

Svazek datové sběrnice komfortního systému

Bez komunikace

03 - Elektronika brzd

1C0907379D

ASR FRONT MK60

Kódování 21505

závada:

01276 008

Hydraulické čerpadlo ABS - V64

Nesmyslný signál

sporadická

----------------------------------------------------------------------------------

Takže, provedl jsem kontrolu pojistek a drátů nad Aku - vytažení, namazání.

Překontroloval jsem zásuvku na čerpadle ABS - vytažení (několikrát), namazání.

Překontroloval jsem drátky od zásuvky čerpadla vedoucí do svazku, který vede někam pod levou část palubky.

Výsledek? ......stále svítí.

A tak se ptám.

Chyba bude pravděpodobně někde v drátech, možná i to čerpadlo. Bude jednoduší překontrolovat na něčem dráty nebo vyměnit čerpadlo? Co přijde levněji? Má někdo s tímto zkušenost? A co reklamace v autobazaru?

Octavia 1.9 TDi, 81Kw, r.v. 2000 ( hodně dílů jsem zjistil, že jsou z roku 2004) tam asi bude někde nějaká chyba - možná oprava po havárii. Jinak autí šlape jako hodinky, krásná spotřeba, prostě spokojenost.

Děkuji předem za odpovědi. Stanno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojistka muze byt jen nepatrne praskla jako vlasek mozna jeste tenci proste mikro prasklinka.Byl jsem s tim ve 3 servisech.Chtěli mi to hned opravit v origo za 45000Kč

ze to prý pojistky zarucene nejsou.Tak jsem jel jinam a tam, že by se dalo sebrat nekde na vrakaci a ze to udelaj i s praci za 12000Kč a taky to napichovali na comp a ze pojistky to nejsou v zadnem připadě.Tak jsem se na to vysral.A po pul roce jsem se to snazil opravit a zjistil jsem ze je praskla pojistka a vyměnil ji.Nastartoval a po asi 15 sec se ozvala rana od cerpadla jak natlakovalo potrubí a zhasly kontrolky a vse fungovalo.

Takže nevěřte servisum, alespon ne vse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

čau, dneska mi to začlo taky dělat. Octa Combi 1.9TDI 66, 01/2000.

Po nastartování ABS nezhaslo, až po několika minutách, pak se po nějaký době zase rozsvítilo a občas jsem měl takovej pocit při normální jízdě, jako bych ty "zoubky" cítil na pedálech skoro jako při brždění, když se ABS sepne, jen daleko slaběji. Moc příjemnej pocit to nebyl, připadlo mi, že to auto může kdykoliv samo odsebe zabrzdit.

Zkusim tedy vaše doporučení a dám vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, ještě dlužím odpověd jak jsem dopadl.

Bylo špatné čerpadlo ABS, asi zadřené, elektronika u čerpadla dobrá.

Oprava: starší ale funkční čerpadlo ABS - 3.000,-Kč, práce a kapalina 1.700,-Kč.

Když jsem se dozvěděl cenu nového čerpadla (19.000,- Kč bez DPH), tak jsem myslel že omdlím..... a nakonec to docela ještě šlo..... ale stejně jsem při placení uronil slzu.

přeji hezký den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

zda to nekomunikuje s vagem tak se mrkni nejdrive na pojistku ve skrince nad AKU. Je tam pro cerpadlo ABS. Vetsinou se vyhreje nebo studenak. Me se to stalo v zime kdy to dostavalo zahul - mam ABS a EDS a porad chudacek maklo, protoze tu jsou hory a ja se musim zakazdou cenu vyhrabat do prace. No a studenacek byl na miste.Takze vycistit odrbat namazat vazelinkou a treba i novou pojistku. Pak napis jak jsi dopadl ju?

ahoj, moc děkuji za cenné rady.Mám sice Fabii, ale tenhle problém řeším taky.Dala jsem auto do značkového servisu na počítač a hlásilo to chybu- zpětné čerpadlo. byla jsem několikrát ujištěna, že pojistky jsou v pořádku a jelikož mám ASR, tak mě oprava vyjde cca na 60000.Vymámila jsem tedy kód čerpadla a sháněla jsem na vrakovištích po celé ČR,bez úspěchu. Po přečtení vašich rad, jsem ještě jednou zkontrolovala pojisky a kdo by to řekl , byla PRASKLÁ! Děkuji všem za ušetřené peníze :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
Ještě jednou bych se chtěl zeptat...po rozjetí mi začne trvale svítit kontrolka ABS, nechal jsem si to napíchnout a hlásí to "Hydraulické čerpadlo ABS V-64". Může mi někdo poradit, za kolik se čerpadlo nechá pořídit, popř. jak je náročná oprava...Děkuji za info

Octavia 1,9 TDi 81kw...r.v. 2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nazdárek. Potřeboval bych poradit s ABS na roomsteru. Svítí kontrolka ABS a bliká kontrolka ruční brzdy. Když se připojím VAGEM tak to napíše závadu 1316 řídící jednotka ABS,49-00- žádná komunikace. Kontroloval jsem zkoušečkou všechny pojistky pod přístrojovkou i na baterce, vše ok. Neukazuje ani tachometr. Díky za pomoc.

ipb.global.registerReputation( 'rep_post_1599552', { domLikeStripId: 'like_post_1599552', app: 'forums', type: 'pid', typeid: '1599552' }, parseInt('0') );

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...