Přejít na obsah

Filtr pevných částic s aditivem Superb I 2.0 TDI - bliká kontrolka žhavení


passport5

Doporučené příspěvky

Nevite kde se presne doleva ta mocovina do superba. Mam ji a nevim kam ji nalet. Mira

Žádná močovina. Močovina se přidává u náklaďáků do fýfuku, Ale u Superba motor BSS je to aditiv, který se automaticky přidává do paliva, aly se zvýšila teplota spalin a tím byla zajištěna refenerace filtru pevných částic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dnes delal, litr Satacenu 25 stal necelych 1500kc.

Nalil jsem tam jen 2 litry, protoze nevim kdy to prodam a nebudu to nikomu dotovat :-)

Nadrzka je umistena v prostoru pod rezervou pod autem - je prekryta vikem na 3 sroubech. Plnici otvory jsou pristupne po vyndani rezervy - ty 2 cerne spunty jsou vicka. Ma se to tam plnit nejakou plastovou flaskou a natlacit az to potece druhou dirou ven. Zvolil jsem pro me jednodussi variantu a to ze jsme to vysroubovali cely a dolili pres plovak - to bile vicko. Cca 20 minut prace.

post-6729-0-04320400-1297976638_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden znamy tady nechal odstranit filtr z Fordu Galaxy a nejak se to nepovedlo.Filtr uz tam nemel a auto stale po nejakych ujetych km spoustelo regeneraci,jak kdyby ho tam porad mel,tak mu to zralo.Takze asi uprava softu nebyla ok..,ale nenechal je to opravit a jel pak nekam jinam.Musim se ho zeptat jak to dopadlo.

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

no nechci vam radit ale ja bych moc koupi aditiva pod rukou neveril.... ono nekvalitni aditivum muze tvorit popel kterej se pri regenaraci filtu nevypali (protoze jeho teplota horeni je vyssi) a dochazi k ucpavani filtru. Stale kratsi doba mezi regeneraci zvysena spotreba vymena filtru... uspora veskera zadna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj všem,

na netu jsem vyšťudlal,že ten zkur..SATECEN 25 má ve specifikacích MAX 36mg železa na 1kg paliva.Tak mě napadá otázka jak je na tom asi obyč.benzín? :kol-32:Je to taky hořlavina a pokud se jedná o teplotu hoření,v rozdílu SATACEN x BENZÍN,tak si myslím,že velkej nebude.. Přece musí být nějaká náhrada za ten sráč..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, zajimalo by me take, jestli to nekdo doleval normalnim zpusobem. Me vsichni zatim tvrdili, ze nadrzka je pod sedackou, nikoliv v reserve... V mem servisu to jeste nedelali a nechci se s tim projizdet a platit ofiko servis (specialne, kdyz jsem koupil jeden litr a chci doplnit postupne...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-9015-0-61082700-1396888343_thumb.jp  v kufru pod podlahou je rezerva

post-9015-0-60874900-1396888429_thumb.jp  pod rezervou jsou dvě podélné plastové zátky

post-9015-0-22690900-1396888522_thumb.jp  pod zátkama jsou dva plnící ventily opatřeny pojistnýma zatkama

post-9015-0-82884700-1396888613_thumb.jp  nejdříve se odstraní vrchní pojistná zátka čímž se odpustí natlakovaný vzduch a potom spodní pojistná zátka

post-9015-0-95373500-1396888650_thumb.jp  pak už jen nasunout trychtýř a pomaličku nalévat Satacen

post-9015-0-68416600-1396888677_thumb.jp  nalévat se musí opravdu pomaličku, protože plnící otvory jsou dost malé a hodně to prská kolem

Editováno: , autor: Rabbit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...