Přejít na obsah

1.8 TSI - jak dlouho zajizdet


Dandiel

Doporučené příspěvky

Zdravím Vas:-)

Muj dotaz smeruje jak dlouho se zajizdi 1.8TSI - SUP II. Jak se zajizdeni u tohoto motoru projevuje, mate vlastní zkušenost?

Sníží se spotřeba? Bude motor lepe ovladatelný?

Jak jste se chovali vy ke svému motoru pro zajizdění? Já jezdím max 3000 ot/min , jednou jsem pretahl asi na 3200 ot/min :-)

Děkuju za postřehy a rady:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

vlastním také 1.8 TSI, koupil jsem ho se 150 km a první cesta s ním byla do Chorvatska a zpět :). Po dálnici jsem to nějak nehonil, max. do 160 km/hod. Po měsíci mám nalítáno 6 000 km a motor tahám do 6 tis. otáček. Při koupi mi nic o zajetí neřekli, takže také uvítám jakékoliv informace či zkušenosti.

Co vím, tak po najetí 10 000 km klesne spotřeba cca o 1 - 1,5 l/100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvnich 500km jsem byl fakt opatrny, zadny kickdown, ale zase 160km/h na dalnici jsem chvilema jel (mimochodem hned po vyjeti od prodejce jsem chytil 2hodinovou zacpu na dalnici). Pak uz jsem jezdil normalne. Udajne by behem zajizdeni mohl dost mizet olej, ale me se behem prvnich 30.000 km neztratila ani kapka oleje. Spotreba mi behem prvnich 30.000 km nijak vyrazne neklesla, ale mozna je to tim, ze jsem na zacatku jezdil pomaleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave nazory :palec2:

praven ekdo rikal jezdit normal,nekdo jezdit max 3000 ot/min

ted mam najeto asi 960 km a porad jezdim kolem tech 3000 max at se trosku usadi. spis me zajimala docela ta spotreba,jestli si sedne, k tobe (5icz) jsem se dival do prumerne spotreby,tankovani atd a vypada to dost slusne ta spotreba, na takove auto... to mate DSG ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsem to daval do servisu na nejakou zaruku, zdalo se mi ze trosku nesedi 5. dvere, neco mi lupalo v loketce atd.

Nechal jsem si take udelat flash bolera radia i RJ motoru na nejnovejsi verze.

Motor je urcite lepsi, je vice citlivy a lepe se s nim zachazi, predtim to obcas skublo mezi 1. a 2. prevod. stupnem,ted uz je to vyrazne lepsi.

Bolero jsem zatim nijak nepoznal, pouze zmenou parkovacio asistentu,trosku lepsi grafika. Jinak nic zvlastnio.

Akorat nesnasim mechaniky skodovky, zvenku auto cele ohmatali a zaprasili, tak jsem jej vcera rucne umyval a dnes castecne lestil, aby se na to tak necytala spina, muchy atd.

Co vim co jsme davali auto Peugeot do origo servisu,dali si vsude igelit, i na volant a auto nikde tak zaspinene nebylo. Ale ze me to udivuje....

Editováno: , autor: Dandiel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dandiel:

po kolika kilometrech jsi jel do servisu? Přemýšlím, že bych tam taky zajel na flash RJ a ohledně těch 5. dvěří. Při dovírání mi v nich ke konci vždycky tak zvláštně jednou lupne.

Dělalo Ti to také a pokud ano, jedná se o závadu či normální chod?

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Yeti 1,8 TSI

Já jsem prvních 1500 km motor točil do 4000 otáček, potom už plnej knedlík.

Po 12 000 km je spotřeba pořád stejná - 9 litrů.

Nevím komu může najednou klesnout spotřeba o 1 a více litrů. Měl by to být asi pozvolný proces a asi nepozorovatelný, protože si každý asi postupně zvětšoval radost z jízdy a využívání výkonu motoru.

Měním ale motorový olej po 8 000 km.

Výměny Long - life jsou pro sebevrahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...